Skip to main content

Topic: Diplomski rad (Read 5893 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Diplomski rad

Imam jedan predmet na faksu koji se zove sigurnost informacijskog sustava
Pokusao bih iz tog predmeta radit diplomski na temu survelance informacijskog sustava sa quadrokopterom
ali da stvari nebi bile tako jednostavne, zanima me dali postoji mogucnost i ako da sto je potrebno dodati nazi, da se quad moze dici sam u zadano vrijeme napravit odredeni krug oko kuce i vratit se na isto mjesto

Odg: Diplomski rad

Reply #1
E ovo ce bit zanimljiv rad :D.Sto se tice naze,trebalo bi puno prckanja po kodu i prckanja po firmwareu da bi to omogucio ako je uopce moguce.Ono sto ti trebas je apm kao jeftinija varijanta ili pixhawk kao skuplja.Ima sve funkcije koje su ti potrebne uz malo programiranja i namijenjen je za to sto trazis

Odg: Diplomski rad

Reply #2
Bas fora koncept, nemam blage kako tako nesto programirat ali mi pada na pamet kak bi to bilo cisto uporabljivo. Da se puni na base stationu. Da sam odraduje ciklicno prelete i snima, da salje live stream u kucu na ekrane. Da ga vlasnik moze sa komandom poslat u obilazak prisilno. Da ga vlasnik moze zadrzat na nekom mjestu. Zakon. Najveci minus je kaj su glasni i vidljivi pa ga uljez moze relativno lako izigrat... Totalno mogu zamislit da dji napravi surveildrone proizvod...

Odg: Diplomski rad

Reply #3
Dobra kamera sa zoomom to rijesi,ode na vecu visinu gdje je necujan i nevidljiv i tako odrađuje kaj treba :D

Odg: Diplomski rad

Reply #4
A ono, li-la... Nesmijes mu dat da ide visoko jer ces zauzet taj dio zracnog prostora sa stalnim preljetanjem. Uuuu ali imam jos par ideja, senzori pokreta pozivaju kameru na tu lokaciju. Flir kamera za rad po noci. Niceeee

Odg: Diplomski rad

Reply #5
Šišaš diplomski shogun, idemo to napravit cudo i dic kesu! Realno najveci problem za napravit je heliodromcic gdje se sam ustekava na punjenje. Napravimo na nekom crowdfunding siteu projekt i 500000 eur goal. :)

Odg: Diplomski rad

Reply #6
Sigurno to nije palo na pamet djiu, tarotu i ostalih tisucu drone startupova po svijetu... Hahaha

Odg: Diplomski rad

Reply #7
Šišaš diplomski shogun, idemo to napravit cudo i dic kesu! Realno najveci problem za napravit je heliodromcic gdje se sam ustekava na punjenje. Napravimo na nekom crowdfunding siteu projekt i 500000 eur goal. :)


hahaha
dobra ideja  :)

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Diplomski rad

Reply #8
Pa sta to nebi islo na folow me nacin  tako nesto a ?

Odg: Diplomski rad

Reply #9

Pa sta to nebi islo na folow me nacin  tako nesto a ?


Sta ce ti follow me kad imas waypointe. Za nekog tko zna takve stvari programirat, sve skupa je zapravo pljuga softwareski za rijesit. Ono kaj je zeznutije je hardware po meni...

Odg: Diplomski rad

Reply #10
Kako mislis hardware ?


Odg: Diplomski rad

Reply #12
Naza je skroz zatvorena, uzmi apm,na laptopu waypoints oko kuce , timer na start misije unutar windowsa da pokrene misiju u određenom trenutku i "to je to". Mislim da nema kontrolera s satom (RTC), no vidim ih na svim stranicama pa nebi bilo "preteško" unutar APM nadopunit kod da kontroler zna koliko je sati te u određeno vrijeme poleti. Bazna stanica mora biti pomicna, te prilagodljiva quadu (opet apm i neki rc autic s dodacima), na quadu ili izvodi od baterije ili ladica s baterijom na kopcu. Kamerica na baznoj stanici navodena diodom na quadu te mehanizam za izmjenu baterije, ili prikljucak za punjenje + pol zelena dioda  r- crvena dioda te rukice na bazi za konekciju s servima za navodenje na cilj.

Odg: Diplomski rad

Reply #13
Malo čudan naziv teme " survelance informacijskog sustava sa quadrokopterom" mislim da je informaciske sustave lakše nadzirat sa zemlje?
“Ako činjenice ne odgovaraju teoriji, promijenite činjenice.”

Odg: Diplomski rad

Reply #14
Dosao sam da trazim pomoc slabo se u to razumijem
A neki su ovdje ocito pokupili svu pamet svijeta, momci moji doci ce nesto kad vam google nece pomoc pa cete i vi trazit pomoc a onda se sjetite kakvi ste djiberi

Mislim da bi se punjenje dalo rijesit pomocu qi-ja za mobitele