Skip to main content

Topic: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black (Read 10354 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Ekipo, kako smo muku mucili s vibracijama i slaganjem Quadcoptera, zanemarili smo, sto smo vec prije primjetili, a to je ocajna snimka GoPro 4 Black!


Primjetili smo da je fokus blize, do 1 metar, ostalo je sve vise i vise van fokusa, kao da ju je netko nastimao za selfije ...


Uglavnom jedan frend kaze da bi mogao biti i senzor.
Pa me zanimaju vasa iskustva, tko god ima GoPro4, moze li mi dati nekako dati ne obradjeni video na 4K i 2.7K.


Ovdje imate snimku koju sam napravio, skinite ju prije pregledavanja, Dropbox kompresira za preview.
https://goo.gl/aswcNJ


Je li ovo normalno, je li ovo mutno, je li to problem lece, senzora?


Kontaktirao sam naravno i GoPro, i korespodencija je bila ocajna, napisat cu tek kada mi date neke video materijale, da vidite kakve mailove su mi slali, ..


Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #1
Načelno...malo sile, zavrneš leću da pukne ljepilo i sam uštimaš fokus..ima tih uputa po netu i na youtubeu.

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #2
Sve ja to znam :)
No budimo realni, je li ovo normalno?
Oni kazu da je! Da je ovo potpuno normalno ponasanej GoPro kamere, da cu dobiti drugu garancijom i da ce biti isto.


Dakle prvo sam im poslao video, onda su rekli da video treba biti po suncu, onda sam im poslao ovo sto sam i tu objavio, onda su mi javili da fotkam lecu, onda sam i to napravio, a onda su mi poslali mail, u kojem pise da je to normalno ponasanje goproa, da nista nije krivo s mojim, i da ako i posaljem nazad da cu dobiti novi, isti takav..., pa sam se u biti cudio, kako su me gnjavili da ne moze jer nije sunce, pa fotkati lecu, a sve je ok?


Uglavnom, po meni je ovo katastrofa, i zasto bi ja riskirao garanciju, okretanjem lece? Kada u startu treba biti ok.
Mene samo zanima ima li tko snimku ne obradjenu, sa GoPro Black 4, da usporedim fokus.


Hvala.

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #3
Baci je u smeće
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form


Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #5
Kolko para tolko muzike  :D

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #6
A ono, ja sam svoju složio, dobra je GoProica iako postoji i bolje  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #7
franky ljepe fotke, ali to mogu i ja, ako fotkam na 4K ili 12MP, pa smanjim na 2000x1000, i ja cu dobiti tako kao ti. Meni treba ne obradjeno, cisto, video, 4K i 2.7K, ... pa da na svom 2.5K monitoru vidim kako to izgleda.




 

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #8
Ajd probaj pa cemo usporediti

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #9
franky ljepe fotke, ali to mogu i ja, ako fotkam na 4K ili 12MP, pa smanjim na 2000x1000, i ja cu dobiti tako kao ti. Meni treba ne obradjeno, cisto, video, 4K i 2.7K, ... pa da na svom 2.5K monitoru vidim kako to izgleda.

Mogao bi sad stavit link na gdrive da možeš downloadat slike gdje se vidi da je oštro do zadnjeg piksela, ali umjesto toga ću ti napisati, čuj vjerovatno si u pravu jer ipak ovo je tvoja tema a mi smo tu samo neki trolovi tako da želim ti svu sreču oko otkrivanja tople vode.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #10
Jesi prova pobrisat lecu,mozda si je prston zamaza

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #11
franky ljepe fotke, ali to mogu i ja, ako fotkam na 4K ili 12MP, pa smanjim na 2000x1000, i ja cu dobiti tako kao ti. Meni treba ne obradjeno, cisto, video, 4K i 2.7K, ... pa da na svom 2.5K monitoru vidim kako to izgleda.

Mogao bi sad stavit link na gdrive da možeš downloadat slike gdje se vidi da je oštro do zadnjeg piksela, ali umjesto toga ću ti napisati, čuj vjerovatno si u pravu jer ipak ovo je tvoja tema a mi smo tu samo neki trolovi tako da želim ti svu sreču oko otkrivanja tople vode.


Cek lik ti si se sada uvrijedio, jer sam napisao da sam i ja mogao tako? Pa napisao sam vec u postu da sve sto DOWNSCALEAM da je ostro i izgleda super. Dakle postavio si fotke 2000x1500, sto je downscale, i zato sam napisao da tako mogu i ja, to nije ono sto mi treba, niti mi pomaze.


A to sto si ti to shvatio ne znam kako??! WTF?


Necu vise postat ni pitati, ako netko moze uciti jednostavnu stvar i dat mi link na video 4K i 2.7K, koji nije editiran (po suncanom danu), bio bih zahvalan.


Ante, leca nije zapackana, ni mutna, morao sam im poslati fotke lece, fotkao sam s macro objektivom, i ne vidi se nista, cisto kao suza.

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #12
Malo te zezan  :)
Vidin da se baviš fotografijon pa nebi smia pušit priču od prijatelja da je neispravan senzor,moje mišljenje je da je do leće,i ne mora bit neispravna nego samo treba uštimat fokus,nije to nikakva fanastika (ako se može na ton fancy šmancy gopro-u).

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #13
Ma i ja mislim da je do lece i fokusa, ali me cudi da oni kazu da je sve ok?!
Pa me zanimalo cisto kako je drugima, je li na svima tako,...


Znamo okrenuti lecu, dapace, kupili smo novu lecu, 3.80mm 16MP, pa ce ona ici gore, pa cemo namjestiti fokus, no priznam da me malo strah, oce li biti bolje, ili ce biti nesto slicno ovome.


Odg: GoPro Black 4 - Normalno ili Pokvareno? Pomoc vlasnika GP 4 Black

Reply #14
A neznan sta ocekujes..
Ja bi uzea najbolje da san na tvon mistu http://www.red.com

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form