Skip to main content

Topic: Ponovo Piper cub (Read 9585 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ponovo Piper cub

Zahvaljujući temi http://www.flyfreak.net/samogradnja/prva-rc-samogradnja-(depron)/ usudio sam se napraviti svoj prvi model.
Taj prvi je bio samo za vježbu i upoznavanje materijala a tek je drugi poletio. Priuštio mi je silno uzbuđenje prvog leta i prve zračne snimke noseći stari mobitel. Na kraju je zbog mog neiskustva i lošeg serva završio ovako:
[attach=1]
 a njegov motor ovako:
[attach=2]


U počast neprežaljenom modelu odlučio sam se na gradnju novog ali sa nekim dijelovima iz starog pa sam obnovio motor
[attach=3][attach=4][attach=5]
http://www.youtube.com/watch?v=yo2dlI2Pfo8


a ovo je dosadašnji napredak gradnje:[attach=6]
Još jedno hvala svima koji su ovdje podijelili korisne informacije.
Savjeti i sugestije dobrodošli.  :)


Odg: Ponovo Piper cub

Reply #2
Veče površine sa poliuretanskim ljepilom za drvo ( pu max ) a manje površine kao što su spojevi na trupu prema repu i ojačanja dvokomponentnim epoxi.


Odg: Ponovo Piper cub

Reply #4
Ja radim vec više id dvije godine modele od climapora. Od fltetesta skoro sve modele. Isključivo vruće lipilo a climapor prisvuka sa selotejp trakom u boji i to je to drži se odlično.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu


Odg: Ponovo Piper cub

Reply #6
Ovi su friško napravljeni i lete odlično

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Ponovo Piper cub

Reply #7
"Jedina negativna" strana vručeg lipila je sama težina istog. Jeda patrona 20gr a 5-6 patrona se troši na jedan model sa FT-a

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Ponovo Piper cub

Reply #8
Nino ,baš sam ponosan na tebe i tvog racera...... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Ponovo Piper cub

Reply #9
I meni se sviđa FT. Do sad sam napravio dva njihova modela, ljepio vručim ljepilom i bilo je super.
[attach=1]
Malo mi je bio problem temperatura, ono, da ne topi climapor a opet da se ne ohladi prije nego ja sve namjestim.
Za ovu gradnju ipak sam se odlučio za ljepila.
Jako su ti lijepi modeli kolega Nino. Gdje nabavljaš selotejp u boji?

Odg: Ponovo Piper cub

Reply #10
Problem vrućeg lipila riješiš sa ugradnjom običnog "DIMMER"-a onog za reguliranje jačine svjetla-obični.
A selotejp u boji u Narodnih novina imaju ZELENU,PLAVU,CRVENU i ŽUTU.


Sada prvo cijelu tablu a prije rezanja oblijepim onim prozirnom samoijepljivom folijom za zaštitu udžbenika, i malo je običnom peglom (na minimum) pripeglam da bolje zalipi. tek tad režem.
Planovi od FT-a su rađeni za depron 5mm tako da ima male razlike u utorima ali to se lako riješi.
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Ponovo Piper cub

Reply #11
Bojim se da namećemo temu Srixu, molim njegovo mišljenje.
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Ponovo Piper cub

Reply #12
Ma ne, sve super, sve je to samogradnja. Za ovu foliju nisam ni znao da postoji a olakšala bi mi puno.
Bio sam u Narodnim novinama i kupio foliju a selotejp u boji u Bjelovaru imaju samo bijeli, ali je teta bila vrlo ljubazna i provjerila stanje na skladištu u Zg. i odmah naručila crveni i plavi.
Piper malo čeka zbog posla.

Odg: Ponovo Piper cub

Reply #13
progris riport 15 veljače 2017

[attach=1]


Odg: Ponovo Piper cub

Reply #14
Evo ga napokon. Poigrao sam se malo i sa ljepljivom trakom, hvala za ideju kolega Nino.
Puno se bolje drži nakon peglanja.
I zadnja slika, prva proba prvi krš, pukla gumica na prop saveru.
Maiden bude valjda za vikend.