Skip to main content

Topic: Osijek Air Show 2017 17.lipnja. (Read 4366 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Osijek Air Show 2017 17.lipnja.

Pozdrav svima.
I ove godine organiziran je Osijek Air Show, koji će se održati 17.06.2017. godine.
Nadam se da će biti bolji nego protekle godine.
Info uskoro.

facebook event:
https://web.facebook.com/events/405468383120754/

Osijek Air Show zrakoplovna je priredba osmišljena u svrhu promocije zrakoplovstva, zrakoplovno tehničke kulture i zrakoplovnog sporta.
Kao osnovna aktivnost priredbe Osijek AirShow 2017 predviđeno je sudjelovanje i prezentacija predstavnika svih grana zrakoplovnog sporta. Planira se prezentacija skoka padobranom, prezentacija svih kategorija zrakoplovnog modelarstva, prezentacija mogućnosti ultra-lakih zrakoplova, bezmotornih,motornih i ovjesnih jedrilica, motornih zmajeva, te nastup akrobatske grupe „Krila Oluje“ Hrvatskog ratnog zrakoplovstva. Posjetitelji će moći iskusiti doživljaj letenja i upravljanja ovjesnom jedrilicom i borbenim zrakoplovom Hrvatskog ratnog zrakoplovstva u simulatoru letenja.
Kao i prošlih godina Zajednica tehničke kulture grada Osijeka i županije osjećko-baranjske održat će prikaz djelatnosti svojih članica.
Vrata aerodroma otvaraju se u 13.00 h a letački program počinje u 15.00 h
ULAZ SLOBODAN !!!


Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek Air Show 2017 17.lipnja.

Reply #1
Vidimo se ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Osijek Air Show 2017 17.lipnja.

Reply #2
Vidimo se garant ;) ;)

Odg: Osijek Air Show 2017 17.lipnja.

Reply #3
Pozdrav svima,
Ostalo je još malo više od tjedan dana, pa da nadopunim neke informacije vezane za aero miting i nas modelare.

Naše mjesto ostaje isto kao i prošle godine,molim kolege modelare koji će dolaziti da dođu u prijepodnevnim satima, vrata za građane se otvaraju u 13:00h pa nastojte doći ranije da biste mogli ući sa autom unutra.
Što se tiče letenja, letenje modelima će biti dozvoljeno također prije podne do 14:00h i u ovisnosti o aktivnostima u zraku (dolasci aviona na Air Show). Shvatite to više kao druženje i prezentaciju modela a manje kao dan za letenje s modelima. Mi ionako imamo svoj Air Show u 9. mjesecu kada će cijeli aerodrom biti isključivo za nas modelare, kao i proteklih godina.

Prostor za modelare ostaje isti kod već svima poznate modelarske kućice-

  • Letenje modelima ISKLJUČIVO u za to predviđenoj zoni.
  • Vrijeme kada će letenje biti dozvoljeno je samo u prijepodnevnim satima i to onda kada u zraku nema nikakvih drugih većih letjelica.
  • Modele sa kojima mislite letjeti moraju biti prijavljeni (detalji niže).
  • Modeli koji će biti samo izloženi, a neće letjeti, nisu potrebni u prijavi.
  • Prije bilo kakvog letenja taj dan biti će održan Pilot Briefing i upoznavanje sa pravilima na susretu, te ćete nakon toga dobiti dozvolu za letenje prijavljenim modelom.

Za prijavu modela sa kojim želite letjeti na susretu molim do kraja tjedna (nedjelja) sve podatke u slijedećem formatu:

Ime i Prezime
Tip modela (zrakoplov, jedrilica, helikopter, multirotor)
Naziv modela (zagi, quad450.....)
Težina modela u kg (npr.: 0,56 kg, 2 kg...)

Podatke poslati na mail (obratite pozornost za mail, često mi šalju na ime Goran, što je netočno!!!!):

gorazd.cok@gmail.com


Karta sa detaljima:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1l4p_gCLzXnI5_8BL5m86epgXqx8&ll=45.54261470510785%2C18.63962796470264&z=17
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Osijek Air Show 2017 17.lipnja.

Reply #4
Eto prošao još jedan Air Show.
Vrijeme je bilo loše, vjetar koji je u naletima pirio i do 50km/h smanjio je broj posjetitelja sa avionima, niti jedan motorni zmaj nije uspio doći, a i mi modelari nismo mogli letjeti.

Sva sreća pa je ove godine i grah za ručak bio loš da upotpuni cijeli događaj :(
Jedino su Krila Oluje oduševila svojim nastupom

No na neke stvari ne možemo utjecati, pa se ovim putem zahvaljujem svim modelarima koji su došli na druženje, barem smo se malo podružili , popili, neki su i pazarili....
Nadam se da će u 9. mjesecu za modelarski meeting vrijeme biti bolje.

Hvala još jednom svim posjetiteljima.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.