Skip to main content

Topic: Koji punjač? (Read 5733 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Koji punjač?

Nemam pojma ništa o punjačima pa bi trebao neku preporuku. Dakle nešto što će mi punit fatshark, ali i sve ostale batke od 1s na dalje.

Odg: Koji punjač?

Reply #1
Koliko keša mislis pljunut? iCharger je jako dobra opcija, jednom kupis i miran si. Treba ti naravno i napajanje za njega
MAK Zapad

Odg: Koji punjač?

Reply #2
Definitivno ako možeš uzmi si iCharger. Zna se pojavit na oglasima polovnih a u super stanju. Ja sam, ne tako davno, na njuskalu uzeo 1010b+ za 350 kn. Po meni bolje nego neki novi clon ichargera.

Odg: Koji punjač?

Reply #3
ICharger top, jeftinija varijanta koja isto zadovoljava je IMAX B6

 


Odg: Koji punjač?

Reply #6





Damir




IMAX B6 je popularan skromniji i jeftiniji punjač: pojavljuje se u nekoliko varijanti , kao "originla", pa SkyRC i kao kopija. Ponekada se izvana teško ustanovi koji je kopija, no iznutra se odmah vidi po lošoj izradi sklopa za balansiranje.
Mana svih verzija IMAX-a B6 je prilična termička nestabilnost u slućaju korištenja pri većim opterećenjima ( 50 i više W), dakle punjenje većih baterija; kasnije se na tržištu pojavio TGY klon IMAX-a kao Accucell-6 koji je dodao ventilator za rješavanje pregrijavanja, no taj ventilator opet ne traje dugo i brzo prosvira.







Damir
Ja koristim HobbyKing ECO SIX punjač(neznam jel ga HobbyKing.com imaju još u prodaji) i kad sam ga otvorio ima IMAX B6 matičnu ploču,znači i taj su vjerojatno skopirali,ali meni super služi jedino što taj moj ECO SIX nema ventilator pa se dosta grije kao što je Damir napisao.Sve u svemu sam zadovoljan uloženim -dobivenim njime jer kad punim neidem preko 1.5A,to mi je sasvim dovoljno za standardnu 3S 2200mAh bateriju. :)

 

Odg: Koji punjač?

Reply #7
Ma nemam ja nista pojma o elektronici, baterijama i slicno. :)

I quad cu platit nekom od vas da mi složi  ;D
Samo znam da hocu letit (jer mi phantom vec dosadio) i uvuc se u taj hobi, pa da ne bacam novce na nesto sto cu morat mjenjat poslje.
Nije mi problem do 100 eura dat za punjac ak znam da ce mi sluzit godinama i za sve sto ce mi trebat.

Odg: Koji punjač?

Reply #8
Ak hoces letit, nabavi letjelicu a ne ciglu s motorima. Preporucam da krenes s jedrilicom. Just sayin  :)
MAK Zapad



Odg: Koji punjač?

Reply #11
Za ovaj iz linka gore ti ne treba dodatno napajanje, kao šti si i sam rekao, za punjač koji nema svoje napajanje gledaj da ti snaga koju može dati napajanj bude u najmanju ruku jednako max. snagi kojom punjač može puniti. Za imax od 60w bi ti trebalo napajanje 12v 5A (P=U*I) da bi punjač mogao puniti na max. 60w. u teoriji.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.