Skip to main content

Topic: Pregrijavanje motora (Read 2631 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pregrijavanje motora

Bok svima,


Jos sam dosta zelen sto se tice quadova i troubleshootanja pa da pitam iskusnije prije nego spalim motor ili dva :)
Svjeze sam sastavio 500mm quad (postao sam u "Postajte slike svog MINIJA!!!" konfu i sliku, ali dodat cu i na kraj texta konfu) koji leti, jos treba PIDove popeglat da leti i lijepo, ali otom potom.


Problem je sto nakon stvarno kratkog leta (pricam o 10ak sec) dva motora (prednj desni i straznji lijevi) su toliko vruci da ne mogu drzati prste na njima duze od 5s (sto je po nekom pravilu pregrijan motor kaze par vlogera). Probao sam sa 12" propovima koji su veci od originalnih 10" ali ne vjerujem da je to razlog. Onda sam ih skratio na 11" i situacija je ista.
Nemam vise propova pa ako netko ima kakve od 10"-12" neka vice bio bih jako zahvalan ;)
Takodjer stavio sam i izolatore vibracija ispod motora i ispod i iznad FCa i jos FC na gumene nozice jer se radi o SPR F3 EVO pa nista nije previse :D


Takodjer mozda je korisno naglasiti da je ovo drugi pokusaj slaganja ovog drona jer je prvi naglo sletio sa 150m nakon sto mu se prop odsarafio :(


I jos mozda nije na odmet spomenut da kad leti ne vibrira, znaci ne vjerujem da su motori polupani od pada :-/


Unaprijed hvala na pomoci!


Goran


Reptile x-mode alien 500 frame[/font][/color][/size]SP Racing F3 EVO (uzasno je osjetljiv na vibracije, ali ono katastrofa)[/size]Hobbywing XRotor 20A ESC[/size]Readytosky 2212 920kv motori[/size]Skywing TS2500 5.8G 2500mW 48CH AV Transmitter FPV VTX [/size]RunCam2 za FPV[/size]2-Axis gimbal[/size]12" propovi
[/size]Zippy 8000mah 30C 3S



[/size][/font][/color]
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Pregrijavanje motora

Reply #1
2 motora se griju jer su ruke na tom frejmu mekane/savitljive.
Zamjeni ih sa krutim (npr. od aluminija) ili još bolje zamjeni cijeli frejm.

Odg: Pregrijavanje motora

Reply #2
 ???  Banana, ima li nesto sto bih mogao uciniti dok cekam novi frame?
Kad tako kazes da, frame je stvarno cijeli dosta savitljiv  :(


Prosli quad sam radio na TBS Discovery frejmu, isto 500mm, krakovi su bili isti, ali je tijelo bilo PCB i kad sam ga slozio bio je stvarno krut za razliku od ovog  ;D [size=78%] [/size]
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Pregrijavanje motora

Reply #3
Pokusao sam ukrutiti frame sa 6x razmaknica ali nista od toga, motori se i dalje pregrijavaju  :-[
Ima li tko kakvu preporuku za 400-500mm frame, da je razumna cijena?
ili ako netko prodaje?
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

 

Odg: Pregrijavanje motora

Reply #4
Koji je auw? To su "mali" motori i mucis ih s 12ticma. Mislm da skines kilazu bi bilo bolje ak ne kreni na vece motore.

Odg: Pregrijavanje motora

Reply #5
Koji je auw? To su "mali" motori i mucis ih s 12ticma. Mislm da skines kilazu bi bilo bolje ak ne kreni na vece motore.
ESCovi su 20A hobbywing x-rotor
Imam i male racerstar blheli_s V2 30A ali mi je receno da su to ESCovi za male motore
Ukupna kilaza drona nij3 velika, sa baterijom 1.5kg max

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Pregrijavanje motora

Reply #6
Izgleda da je problem bio u propovima
Stigli su mi 1150 karbonski i motori se vise ne griju \o/
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)