Skip to main content

Topic: 29.ALPSKI POKAL LETEČIH MODELOV 15.8.2017.LESCE (Read 4326 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

29.ALPSKI POKAL LETEČIH MODELOV 15.8.2017.LESCE

Jučer sam u društvu svoje bolje polovice proveo prekrasan dan u Lescu.Prenosim vam dijelić atmosfere sa mitinga  :)

Odg: 29.ALPSKI POKAL LETEČIH MODELOV 15.8.2017.LESCE

Reply #1
Evo nastavka :)

Odg: 29.ALPSKI POKAL LETEČIH MODELOV 15.8.2017.LESCE

Reply #2
još malo :)

Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: 29.ALPSKI POKAL LETEČIH MODELOV 15.8.2017.LESCE

Reply #3
Živio Dragane , vidim da si ''gušta''...hvala na dijeljenju  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: 29.ALPSKI POKAL LETEČIH MODELOV 15.8.2017.LESCE

Reply #4
Živio Josipe
Stvarno sam "guštao", bio je prekrasan dan,ne prevruć.Svi letovi prošli su odlično bez crasheva , jedini problem imao je austrijac s stajnim trapom Corsaira - sletio sa zatvorenim trapom na travu sa minimalnim oštećenjima.
Od svega viđenog , najviše me oduševio Swiss Trainer  -  http://www.modellbau-bruckmann.at/index.php?page=952999034&f=1&i=952999034&s=798155240&ss=952999034 
kojem je slovenski modelar (ne znam ime) potpuno modificirao krila - ugradio je fowler flapsove , dodatne ailerone i na napadnu ivicu krila nešto kao "leading edge slats" ali fiksne i time dobio nevjerojatan uzgon.
Naime za polijetanje modelu ne treba više od 10 m , a leti nevjerojatno sporo - tako sporo da se može hodati kraj njega   ??? - da nisam vidio ne bih vjerovao  :) .

Pozdrav iz sunčane Rijeke  :)

Odg: 29.ALPSKI POKAL LETEČIH MODELOV 15.8.2017.LESCE

Reply #5
Zaista zanimljivo....a model je težak i velik...učimo dok smo živi...hvala još jednom  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: 29.ALPSKI POKAL LETEČIH MODELOV 15.8.2017.LESCE

Reply #6
Malo sam istražio i uspio pronaći : Modelar je Janko Cajhen , a projekt je  STOL wing project_5.  E pa da proširimo svoja saznanja :
http://www.youtube.com/watch?v=IQXk3QE_RH8

Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: 29.ALPSKI POKAL LETEČIH MODELOV 15.8.2017.LESCE

Reply #7
Dragane , pogledao sam pažljivo video ,uistinu fantastična gradnja i  letovi, a na kraju kada sam vidio ovu četvoricu eksperata ...stvari su postale jasnije....ZNANJE,RED ,RAD I DISCIPLINA .
Note: Inače sam zagovornik upotrebe flapsova od malih nogu ,pa me oduševio prilaz sa 45dgrs a bez povećanja brzine..Hvala ti uljepšao si mi dan. 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes