Skip to main content

Topic: Bijeli dim (ESC, quadcopter) (Read 5054 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Bijeli dim (ESC, quadcopter)

Reply #15
Stavim drugi motor na istu poziciju, ne radi...oke, nije do motora.
Premostim signalnu žicu sa ESC-a na drugi izlaz, da vidim da slučajno FC nešto ne zeza sa signalom za taj motor ...i druga pozicija također nije radila.  Ostaje još ESC pod upitnikom.


Pogledam lemove, svi izgledaju ocke, ali jedan čudno žućkast ...toga žućkastog prelemim i stvar proradi. Ispada da se nekakvi sloj nečega stvorio na podlozi i da nije sprovodilo....


Složim konačno to sve s vjerom da sada mora biti sve dobro. Redosljed žica sa motora i ESC-ova nisam pazio, računajući da ću smjerove vrtnje kasnije složiti kroz software....no izhebem se s time i nema šanse da mi uspije niti jedan tutorijal koji sam ispratio na youtubeu. Ono sa mmix load quadx ...i postavljanjem custom parametara jednostavno nije htjelo biti postavljeno. Konačno odustanem od toga i velim si...ajde, to je još samo jedno raskopavanje da prelemiš dvije žice i gotov si...i ajd složim to i konačno uvjerenja da sam sada stvarno gotov spojim naopako bateriju i zapalim sve. Majke mi, nešto se urotilo ovdje protiv mene. Tu hebenu bateriju svaki puta 5 puta gledam jel ispravno okrenuta i taj zadnji puta iz nekog razloga ne pogledam.


Inače, još mi nisu stigle baterije, pa ovo probavam sa dvije male 1S spojene u seriju pomoću jumpersa. Tako da mi je postojala opasnost da jumperse krivo upiknem i onda da mi na konektoru bude zarotiran plus i minus ....i svaki puta pet puta gledam jel su ispravno popikani jumpersi i taj zadnji puta me podsvjet odlučila shebati i preskočiti provjeru jumpersa....i baš taj puta su bili krivo upiknuti, a nijednom do sad. Jao....




Btw. kada se spoji naopako baterija ništa se nije zdimilo...osim tankih izolacija na jumpersima koje su reagirale kao da je baterija u kratkom spoju. Ovako odokativno, mislim da ESCevoi nisu dobili, upravo zbog toga "kratkog" spoja valjda niš nije otišlo prema njima. Inače pretpostavljam da bi i oni zdimili da su spojeni na kontra polove. Sam FC također nije nigdje vidno zdimio, čak se normalno ponašao kada sam ga spojio sa USB-om..i sve sam uredno vidio u clean Flightu... ali ne reagira više na bateriju ..vjerovatno je BEC otišao i vrag zna što još...


Probao sam još kombinaciju spojiti bateriju i USB, jer me zanimalo hoću li u tom slučaju moći vrtiti motore kroz clean Flight program...no kada sam spojio bateriju i USB, tu se malkoc nešto ipak zdimilo.


Ugl. ne mogu vjerovat da sam se tako počastio za kraj. Strašno.


Odg: Bijeli dim (ESC, quadcopter)

Reply #16
Budu me na carini zaustavili koji k*** naručujem toliko flight controlera ...a ja ložim vatru s njma, grrrrrrrr

Odg: Bijeli dim (ESC, quadcopter)

Reply #17
Pad koncentracije:-(
Kad te vec tako nece sad kupi neki drugi FC da si skines urok ;)
Sretno