Skip to main content

Topic: Folija iz HK (Read 12511 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Folija iz HK

Reply #15
18,5 USD

na kućnu adresu, čak je i bio netko da dočeka poštara, što se ne događa često :)

Odg: Folija iz HK

Reply #16
Meni i kolegi s foruma stigla folija (2x5 m) iz HK za osam dana :) Podijelili smo po pola. Ispalo svakog 140 kn; tj. 28 kn po dužnom metru ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Folija iz HK

Reply #17
18,5 USD

na kućnu adresu, čak je i bio netko da dočeka poštara, što se ne događa često :)
Ispadne 26,5 kn po dužnom, stvarno jeftino :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Folija iz HK

Reply #18
Koliko vas je zadovoljno sa HK folijom?
I koja folija bi bila najbolja ako ste radili s vise njih?

 Vjerujem da jos koga to zanima...


Odg: Folija iz HK

Reply #19
ja imam zutu i bijelu, zadovoljniji sam nego sa istim takvima od ora-e. mozes fulat u peglanju koliko hoces, na kraju samo jace ugrijes peglu i sve se sporavna i zategne da je milina, s ora nije islo tako fino iako sad imam vise iskustva pa je mozda i do toga. jedina zamjerka je da su malo prozirnije nego ora cover pa se ispod naslucuje konstrukcija. cvrstocu jos nisam isprobal, javim posle prvog krsa ;) .
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Folija iz HK

Reply #20
Evo upravo sam danas prvi put peglao ovu foliju i mogu reći da me eewan preduhitrio s opisom. Slažem se sa svime što je spomenuo uz dodatak da se jako dobro pegla po rubovima i odlično ide jedna preko druge. Stvarno sam zadovoljan. A da je prozirna- to stvarno je. Vidi se struktura drveta i svaka greškica, tak da treba biti uredan :)
Ono što sam isto primjetio da se lakše reže skalpelom. Na tvrdoj podlozi prerežem ju jednim prolazom skalpela, što s oralightom baš i nisam uspjevao. Zaštitni sloj se lako skida i mislim da je malo deblji nego kod ora.
Ono što mene malko smeta kod ovih folija su krivo navedene boje (nijanse). Kupio sam burnt orange koja je u stvarnosti žuta a ne narančasta i modena plavu, koja je pak prilično ljubičasta.
Uzevši sve u obzir, nije uopće loša za te novce i svakako preporučujem ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Folija iz HK

Reply #21
ja još nisam uspio baš nekaj ispeglat bez muke pa uvijek mislim da je folija kriva :( ..
ovo za boje je istina, i ja imam burntorange neke tamno žute boje, a po mom bi bar bakrena trebala bit.


Odg: Folija iz HK

Reply #23
Da ne otvaram novu temu ,
zanima me koliko je teška HK transparentna folija (boja nebitna) g/m2 ?
down with the gravity

Odg: Folija iz HK

Reply #24
Meni se cini između 50-60 g
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Folija iz HK

Reply #25
Onda i nije neko sretno rješenje za lagana konstruktivna krila do 2m.
down with the gravity

Odg: Folija iz HK

Reply #26
A koliko ti ta krila imaju povrsine.. to ti je 15-20 grama vise s folijom, meni se cini ok..




lp Zoran



Odg: Folija iz HK

Reply #27
Ako se radi o F5J-N ta folija je neupotrebljiva jer će površini od oko 30 dm3 donjeti preko 30 grama (svako krilo presvlaći se 2 puta, zar ne?).
Kako ovakvo krilo ima oko 90-100 grama, 1/3 težine u foliji je previše.
Dobre su folije Oralight, Microlite, Oralite Air i slićne, sve negdje oko 20-25 grama m2, koje će na krilo nabaciti oko 12 grama težine.
Postoje i još lakše ali su teže nabavljive, npr. bazinrane na mylaru isl.
Damir

Odg: Folija iz HK

Reply #28
Šteta, na trenutak sam pomislia da sam otkrio perpetum mobile (uložit malo a dobit puno)  ;D
tako je ,radi se o krilima za F5J 400 koja bi imala nekih 25dm2 i trenutno su u planu ali to je za neku drugu temu.
down with the gravity

Odg: Folija iz HK

Reply #29
Evo prošlo je 5 godina od otvaranja ove teme, te mislim da je pravo vrijeme za postaviti neka pitanja o trajnosti hk folije. Znamo da se plastika i sunce ne vole (tj njegove uv zrake). Molio bih nekog da opiše stanje folije na modelu starom recimo bar 2 g koji je često bio na nebu a pogotovo preko ljeta. Da li je izblijedila ? Da li se jako opušta i može li se ponovo zategnuti ? Da li se odljepljuje ? ....Možda neka usporedba s Oracoverom ?