Skip to main content

Topic: Micro indoor modeli (Read 15315 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Micro indoor modeli

Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #1
imal sam ja prije viška takvih setupa....
sad imam samo jedan za sebe još....

motor je isti ko tvoj navedeni,  prop GWS 3x2

baterija 1 čelija turnigy 160mAh 30C vrhunska, ne gledaj druge....

regler ti je opako pretežak, uzmi ovaj    http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7184

servače one druge koije si navel, one "gole" imam, ljeve i desne... u biti su isti samo je glava kontra, možeš kupiti sve iste....
jako su dobri i brzi, a snaga im je puuuno bolja od normalnih servača jer imaju pužni prijenos

jako mali i jeftini normalni servači su zaznuti jer im se getriba jako lako potrga, isprobal sam  ;) , dok ovim sa pužnim prijenosom nije tak....


ja imam mini zagi, 37g skoro RTF a nikak da najdem malo vremena i sprobam to kak leti.....

uglavnom ti micro setupi i modeli su mi onak pravo hard-core modelarstvo jer svaki gram se broji  ;)
i onda me dečki jebu da slažem 35g aviončiće, a ne znaju koji je to gušt dok 3 put promišljaš dal ide 1 ili 2 kapi ljepila  :)

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #2
i da ne zaboravim....

koji prijemnik misliš koristiti?

ja sam za svoj model rastepel 1 assan 4 kanalni, ogulil sve dole kaj ej išlo i ima 2,1g prijemnik....

i kaj je ono najbitnije radi dobro na 1 čeliju do samog kraja, ne zeza s naponom ništ.... isprobano....

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #3
imal sam ja prije viška takvih setupa....
sad imam samo jedan za sebe još....

motor je isti ko tvoj navedeni,  prop GWS 3x2

baterija 1 čelija turnigy 160mAh 30C vrhunska, ne gledaj druge....

regler ti je opako pretežak, uzmi ovaj    http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7184

servače one druge koije si navel, one "gole" imam, ljeve i desne... u biti su isti samo je glava kontra, možeš kupiti sve iste....
jako su dobri i brzi, a snaga im je puuuno bolja od normalnih servača jer imaju pužni prijenos

jako mali i jeftini normalni servači su zaznuti jer im se getriba jako lako potrga, isprobal sam  ;) , dok ovim sa pužnim prijenosom nije tak....


ja imam mini zagi, 37g skoro RTF a nikak da najdem malo vremena i sprobam to kak leti.....

uglavnom ti micro setupi i modeli su mi onak pravo hard-core modelarstvo jer svaki gram se broji  ;)
i onda me dečki jebu da slažem 35g aviončiće, a ne znaju koji je to gušt dok 3 put promišljaš dal ide 1 ili 2 kapi ljepila  :)

Super si i u pravu si TOTAL !
poz.Iv

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #4
Hvala na odgovoru Dex. Da li imaš slike ili nacrte tih malih aviončića koje si ti radio?
Evo stvljam u prilog sliku aviona kojeg sam napravio prema maketi. To je ukrasni model naravno i čini se velik jer je slikan macro objektivom ali je zapravo nekih 8-9cm veličine. Napravio sam ga iz dosade a sada ću napraviti nešto nijansu veće ali da leti.
Inače danas mi paypall nije prihvaćao plaćanje, garant mu treba malo više vremena, jer sam uplatio lovu jučer na svoj  račun i lova sjela a paypall kaže nemam love. I taman maloprije došle te Turnigy 160mAh, dobio sam obavijest na mail. Dobro da nije prošlo plaćanje  ;D sada ću si barem uzet prave baterije.
Kako se pune te baterije? Na koji punjač?
Ovaj moj neće moći, jel tako?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7898
Dex šta misliš o ovom motoru:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=7230
Da li su to ovi propeleri:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10038

Ma moj prijemnik nije tako lagan... ima 10-12g sa plastikom i ona crvena žica na kraju je teška ko da ima olova.
Može biti 3-4 grama lakša kada skinem plastiku ali motor vuče do 60g a moj nebi trebao biti teži od 40g ukupno... Bar se tako nadam. http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220453
Imam i neki prijemnik od 35Mhz stanice ali nije ni on puno lakši...


Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #5
nemam nacrte, ali ti mogu poslikati model (sutra, sad mi je malo kasno da blicam okolo  ;) )

u biti moj model je klasičan zagi, samo jako smanjen

ove turnigy 160mAh baterije sam isprobao dosta da mogu garantirati da rade, ja imam onaj kabel za njih da ih punim 6 komada od jednom, kupio sam isto sa HK-a
punjenje nije problem, 6 kokmada napunim za 1 sat....
punjač je običan turnigy acucell 6 onaj za 23$ mislim....

punim ih ko 1 čeliju, ne znam dal ovaj tvoj to podržava....


o ovom hextronic motoru ne znam ništa osim kaj vidim po komentarima, i vidim da nema nosač u kompletu, pa ga je malo problem montirati

da, propeleri su oni kak si stavil GWS 3x2...
prednost im je da se mogu nagurati na osovinu na onaj crni motor direkt bez ičeg, samo se jako jako tvrdo stisnu.... što je dovoljno kod tako malog momenta i potiska...


taj motor vuče 60g sa 2S, ali sa 1S vuče dosta manje, mislim da nekih 45g ako se ne varam...

u biti, kad gledaš 40, 50 ili 60g ne čini se neka razlika, ali kad to isprobaš na tak malom modelu, to je strašna razlika....
svaki gram se broji....

ti bi vrlo lako mogel uzeti 2S bateriju, dobiti 60+g  potisak kaj bi ti pomoglo sa masom prijemnika.... ali onda bi tak mali model bil užasno brz, jer bi moral imati osjetno veću brzinu da leti zbog mase.....
kad budeš došelk do toga mislil budeš si zakaj ne uzmem ovaj motor  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9662
koji je samo 2g teži, a ima dosta više potiska.....
tak sam ja sam uzel 4 komada tih AP05 bezveze, samo zato da isprobam na mini micro quadu.... i potencijalno na nekom malom avionu.....

uglavnom ideš u začarani krug, ako hočeš mini mikro, onda se stvarno toga drži, svaki gram je svetinja....
ili odmah u startu zaboravi mini-mikro i uzmi nešto srednje oko 150g RTF mase i 200g potiska, kaj je puno lakše postići..... za iste novce

meni je gušt navlačiti se sa gramima i vagati svaku sitnicu na 0,1g, pa sam se rado upuštal u to



i samo da napomenem, krivo sam ti rekel, ja nemam onaj motor koji si ti napisal, imam ovaj :  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9663
u biti istih dimenzija, samo ima osjetno više okretaja, napravljn baš za 1S bateriju i sa potiskom od 44g

moj cijeli setup, sva elektronika sa 2 servača ima 17g, tak da je dosta "lagano" u tom slučaju napraviti model ispod 40g da bi letel kak spada



Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #6
Ok, onda naručujem i ja taj 7500kv: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9663
I baterije Turnigu 160mAh. I taj mini regler, propelere 3020 i one servoe sa pužnim prijenosom.
Vidio si na slici da volim praviti te mikro maketice, pa će i ovaj model biti mikro tako da ništa do 2s baterija. Jedino što će prijemnik biti veći, ostalo će sve biti minijaturno i nebi trebalo biti više od 35g RTF tako da mislim da će to ok ići sa tim motorom
Koliko ta baterija od 160mAh izdrži (uzimo da je težina modela 30g)?
mislim da ću raditi taj model sa prive slike... ako ništa drugo za njega barem imam nacrt...
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #7
Postoji li stogod jos manje, ne indoor nego inroom (desetak cm raspona)?  :)

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #8
postoji i manje ali se ne može upravljati nego slobodno padaju, tj klize kroz zrak.
To mi nije fora, fora je da ih ja kontroliram. Naručio sam si baterije i linear servoe  ;)
Uskoro ću i motor i regler i onda majstoriši...  ;D
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #9


jobescu je radio ultra micro modelcice od 20-ak grama sa elektronikom od x-twin modelcica. mislim da je raspon oko 15 cm.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #10
Vidio sam jedan mikro P51 kako leti vani , bilo je pred zalazak , nula vjetra i to je bilo prebolesno, od malog glidera, pa do male rakete raspon brzina, ko neka brza mušica. Bio je od turbo tanke balse krilo s rebrima , onak jednostavna konstrukcija i presvućeno. turbo mali servo i tip je imao neki turbo mali esc/reciver kombo, i to na nekoj čudnoj stanici. Brijem da je to isčupao od nekud, nekog gotovog modela.

Od onda, budući da sam zapeo na Futabi čekam neki mikro reciver, i napokon je došao, s svim skinutim je 2.4g 4 kanala. I trenutno jedva čekam da probam nešto od tih 50-70 grama zezencija.
No trenutno tražim neki dobar a lagan servo s HK-a. Jel ima netko preporuku za neki standardni ultra mikro servo, po mogućnosti da je jeftin.

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #11
Imao sam i dva komada Servoa teski su po 0.5gr ali sam ih poklonio Prijatelju,
Servoi su isti kao i veliki po izgledu,Kuciste ca. 5x5x15mm koliko se sjecam,

na Slici Prijemnik sa Kvarcom i Regler pa pogledaj kod "CIRRUS" oni ti to imaju
tezina svega ukupno SMIJESNO mala.
Poz.Iv

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #12


jobescu je radio ultra micro modelcice od 20-ak grama sa elektronikom od x-twin modelcica. mislim da je raspon oko 15 cm.
Vazno !!!!
Uporedio si Avion sa Cigaretom,
dobra uporedba,
ALI nisi naveo KOJE PUSIS-DIMIS ???

Poz.Iv

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #13
ivek, to nisam ja delal modelcice vec jobescu. inace pusim duhan za motanje, finiji je , a i daleko jeftiniji od cigareta. treba prestat skroz jer od cigarete nis dobrog...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #14
ivek, to nisam ja delal modelcice vec jobescu. inace pusim duhan za motanje, finiji je , a i daleko jeftiniji od cigareta. treba prestat skroz jer od cigarete nis dobrog...

ALI ne zaboravi,jednom se Zivi !