Skip to main content

Topic: Micro indoor modeli (Read 15313 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #15
Da dodam koju fotku mikro projekta koji je nažalost stao....









Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #16
Ja sam naručio ovakve baterije:



ovakve servoe - lijevi i desni, teški samo 1,7 grama



4x2.5 propelere



Nedostaje mi motor i regler, mislim da ću uzeti ovaj    GPS-6 Micro Brushed:



jer nikako da bude ovaj brushless od dva grama in stock:



Evo kako se postavljaju ti servoi:

Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #17
Bilo bi DOBRO da vas dvojica navedete izvor gdje se mogu Kupiti !

poz.Iv

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #18
Ovo od mene je sa www.hobbyking.com
Zanima me gdje je on kupio te servoe?
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #19
Evo gdjese može kupiti elektronika za ovakve stvari: http://www.microflight.com/
Mili, micro, nano, piko...


Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #21
Evo jos jedan Prilog za Mikro RC Uredjaje,
kod kupovine,

vazno je obratiti paznju na oznake L i BL
L je za Motore sa Cetkicama
dok je BL za Brushless Motore/

Odg: Micro indoor aviončići...

Reply #22
Tema nije bila aktivna 1.323 dana ili 3 godine, 7 mjeseci i 13 dana ali to ne znači da više nisam zainteresiran za micro indoor samogradnju :D


Model je na 90% gotov - modificirani Bleriot XI trenutne mase 46g sa baterijom i svom elektronikom! Dobiće još nekih 10ak grama (nedostaje jedna žica za servo, neka sitna pojačanja i veći kotači).
Ako motor bude preslab (u što sumnjam) staviću neki drugi micro bruhsless ili brushed. Trenutno imam dva paketa elektronike u putu za HR u kojima ima dosta micro motora (hexTronic2g brushless, 10g 2.000kv, zatim ovaj brushless set GPS-7 Micro) i hrpa dodatnih sitnica i baterija. Biće gradnje i novih micro modela kada ovo dođe, već imam neke planove :D



Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor modeli

Reply #23
Nutball  17" u izgradnji upravo.
Vani dosta poznata indor letjelica za zezanciju i combat :D 
Očekivana masa je od 100-130g.  8)
Nadam se da će danas biti završena ;)
Pratite temu, za sat-dva stavljam nove slike i popis elektronike koji će biti korišten  ;D
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor modeli

Reply #24
Pratimo samo pisi :)

Odg: Micro indoor modeli

Reply #25
Evo video borbi ovih indoor letjelica ;)
Nutball combat


Par slika uskoro  8)
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor modeli

Reply #26
Ostalo još par sitnica za odraditi i može sutra probni let  8)


Zahvaljujem se forumašu matej_sb što se javio na moj oglas u kojem sam tražio elektroniku za manje modele, da nije bilo njega morao bih čekati da elektronika dođe a sobzirom na ove neradne dane ko zna kada će to biti  :(


Nastavak teme sutra ;)
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Micro indoor modeli

Reply #27
NutBall gotov - sa 160g RTF.  8)
Ispao je dosta teži od planirane mase jer sam svu elektroniku upakirao u stirodur (da mogu letjeti po snijegu i slijetati na blato - naravno ako ne bude vjetra)a to nije po oreginalnom nacrtu.
Ukoliko bude ovaj setup bude prejak ili model bude pretežak za fini let onda ću složiti jedan 24" i svu elektroniku prebaciti na njega a na ovaj stavim lakši motor, regler i micro prijemnik kada dođe paket...
Idem testirati model ;)
Mili, micro, nano, piko...


Odg: Micro indoor modeli

Reply #29
Hvala Diogen na savjetu,  primljeno na znanje i biće primjenjeno sljedeći puta.  8)


Na modelu iz prošlog posta sam napravio par grešaka:
- fulao sam veličinu modela sobzirom na elektroniku koju sam kupio, trebao sam ući na promjer kruga od 24" a ne 17"
- neutralna točka je na prvoj četvrtini, to nisam dobro napravio pa je model imao letne sposobnosti malo bolje od  "biber crijepa"
- kontrolne sajle su bile presavitljive - dajte mi ideju gdje da dođem do kvalitetnijih čeličnih žica a da nisu predebele i preteške


ali nema odustajanja, idemo dalje punom parom. Nadam se da će me sutra obradovati teta na kiosku Tiska i uručiti mi paket u kojem je micro motor od 8g (motor iz prošlog komentara ima oko 30g), manji servo i duplo lakše baterije. Danas sam se uhvatio posla i složio još jednog 17" Nutballa - pokušao sam iskopirati HobbyKing Nutball i relativno je dobro ispalo. Sutra ostaje ugrađivanje elektronike (nadam se da će mi doći paket) pa idemo probati doći do novih spoznaja ;)


Evo par slika od danas, nema odustajanja ;)
Mili, micro, nano, piko...