Skip to main content

Topic: Manje poznate modelarske vještine... (Read 24596 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #1
Na 11:00?? pa video je na 4 i nekaj,svejedno ne kužim ovo natjecanje,vidim da lete ali  ???WTF??
Robert


Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #3
U-kontrol ili zicom vezani modeli  ;) U vrijeme dok jos kosooki nisu znali za saku rize napravit RC stanicu, to je bila gotovo jedina varianta kontrole nad modelom  ???
Opsirnije: http://en.wikipedia.org/wiki/Control_line

p.s.
tako da mozemo biti (ne)sretni da zivimo u RC vremenima  :-X

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #4
U-kontrol ili zicom vezani modeli  ;) U vrijeme dok jos kosooki nisu znali za saku rize napravit RC stanicu, to je bila gotovo jedina varianta kontrole nad modelom  ???
Opsirnije: http://en.wikipedia.org/wiki/Control_line

p.s.
tako da mozemo biti (ne)sretni da zivimo u RC vremenima  :-X

To bi značilo da se vrtiš ko MUTAV i još usput migaš prstima ili kak si već vezan modelom s špagicom ili više njih?? ::)
Robert

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #5
Kod nas u Rijeci ima jedan modelar koji povremeno leti u-kontrol.

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #6
jao, pa kaj svi vide samo modele  :)

a kaj je sa 3 tipa koja cupkaju ko tetke u sredini kruga???  :D
meni je taj prizor prilično humorističan  :D :D :D :D

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #7
Ovo je natjecanje brzinskih U-kontrola, po meni je mnogo interesantnije kombat borbe U-kontrola. Kombati su se obično bilo samo krilo upravljivo po dubini i bilo je potrebno protivniku odrezati papirnatu traku koju je vukao.
Mada se danas sve čini vrlo jednostavno i dostupno prije 30 i više godina nije tako bilo, U-kontrol modeli su bili skoro jedini način da direktno upravljaš modelom jer su tada vrlo rijetki RC uređaji bili glomazni i skupi. Još i danas se sjećam ruskih dizel motora 2,5 ccm koji su znali dobro opalit po prstima dok se palio - mada je i to bilo veselje na svoj čudan način ;)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #8
Tata mi je imao nacrt za jedan na zicu prije, i malog ruskog dizelasa za to.
Ruski dizelas je sada na ukrasnom stalku i ceka drvenu elisu da dodje.
Ne bi se usudio paliti tako nesto, skoro je stariji od mene.

na xjet kanalu se par puta vidjelo u pozadini da vozaju u krug.




Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #11
Dobro su mi ovakvi modeli ostali u sjećanju.

Bili je to prije nešto manje od 40 godina, kao dijete sam se učlanio u modelarski klub u Španskom u Zagrebu.

Mi klinci smo radili ovakve modele ( sjećam se da smo ih zvali "sobari" ) i pripremali se na natjecanje.

Ja sam napravio lagan i vrlo precizan model i veselio sam se kako ču se natjecati sa njim.

Natjecanje je bilo u jednoj dvorani u Zgrebu i na žalost moje veliko razočaranje.

Jedan od "stričeka" iz kluba je uzeo moj model i dao ga jednom starijem dečku da se sa njim natječe.

Naravno mene je to jako povrijedilo ( bio sam 6 razred osnovne škole ) i nisam više dolazio u klub.

I tako je završila moja kratka modelarska karijera  :)

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #12
LUDARIJA!!!  :D  :D  :D

u jee!!!! mile: bad situation!!!  :-[ baš mi vas je žao

WTF al treba sprobati!!! Međimurci ste za??  ;D

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #13
Dobro su mi ovakvi modeli ostali u sjećanju.

Bili je to prije nešto manje od 40 godina, kao dijete sam se učlanio u modelarski klub u Španskom u Zagrebu.

Mi klinci smo radili ovakve modele ( sjećam se da smo ih zvali "sobari" )
I ja sam nekako u to vrijeme u klubu radio 'sobare', no ono što smo mi onda radili bili su modeli od max 350 mm raspona krila presvučeni trafo-papirom i nisu bili tako osjetljivi kao ovi . F1D se presvlaće sa mikorfilmom, mislim da je kvadratni metar tog čudesa nekih 4 ili 5 grama i na njima su živce uglavnom brusili najiskusniji seniori, dok smo se mi klinci sa 350-tkama igrali čak i kod kuće.
Dole ispod mog posta imaš link gdje Joža bedina naš hangar, pa pogledaj pod ' history ' ima slika gdje mi kolega namotava motor, a ja se držim za glavu i pitam se ovo će letjeti ' ?   :D
Damir

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #14
i onda meni žena veli: DIJETE JEDNO, IGRAŠ SE S IGRAČKAMA!!!