Skip to main content

Topic: Manje poznate modelarske vještine... (Read 24563 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #60
Otišli ste offtopic, ja sam samo malo bio ironičan što se vidi po smajlićima


Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #62
nadovezao bi se za ovo leđno sljetanje u ruku....
dam rezat ruku ako arijan nije joticu sletio leđno u ruku  ;)
a sa čukcem sam i ja leđno sljetao u ruku i nije neka frka....

Zvezda

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #63
nadovezao bi se za ovo leđno sljetanje u ruku....
dam rezat ruku ako arijan nije joticu sletio leđno u ruku  ;)
a sa čukcem sam i ja leđno sljetao u ruku i nije neka frka....
Hello Nikola, lijepo je opet te vidjeti na Friku  ;) !
Nije tako strašno teško leđno sletiti čukca u ruku, nakon nekog vremena to jednostavno moraš znati ili se ostavi dlg.

Sa joticama je drugačije, tu kod pogreške drobiš stabilizatore: kod slijetanje jotice u odnosu na čukca treba kompenzirati oko 30 puta više energije, to je jasno, malo mekša zemlja i model je zapiknut. A poštena jotica košta i preko soma jura!
Reparacija stabilizatora je vrlo zahtjevna i to rijetko tko zna napraviti.

Zezali smo se sa zagijima, slijetanje naopačke u ruku i da ne velim da smo poslije svi lijepili vinglece  :D !
Lako se k****ti sa modelom od 150 kuna...
Damir

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #64
istina....
sa joticm se ni ja nisam htio zajebavat leđno sletit  :)

Zvezda


Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #66
 :D

Zvezda

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #67
Ovo nebi trebala biti 'manje poznata modelarska vještina' ali kod nas ispada da je baš tako, jer su radovi u ovoj tehnologiji rijetkost.
Tehnologija omogućava izradu izvanrednih krila/repova i uz nešto više truda daje odličan rezultat odnosa težina/čvrstoća.
Radi se o tehnologiji karbon-balza i malo kevlara, već je opisivana ovdje u par postova.

Zahvaljujući kolegi D. Kmochu dobio sam slike izrade repa za njegovu joticu Pike (F3J) i Damir veli ovako:
"Već neko vrijeme spremam se napraviti novi v-rep za pike-a, a sve u smislu smanjivanja ukupne težine modela (sada je 2050 g). Postojeći rep težak je 82 grama, a ja se nadam da će novi biti negdje oko 50g. Tridesetak grama manje na repu jednako oko 100 grama ukupno."

Slike su ovdje, ako nekoga interesira, mogu objaviti i ostale slike uz kratak opis...

Damir

Odg: Manje poznate modelarske vještine...

Reply #68
Bilo bi lijepo objasniti, bar u kratkim crtama kako se pravi D-box od karbona.
Možda bi to nekome koristilo.