Skip to main content

Topic: yuntec typhoon rs ili pro  (Read 2750 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

yuntec typhoon rs ili pro

pozdrav
razmisljam si uzeti za jesen novi dron ili sklopiti neki
pa gledajuci malo revjue i tako to
dosao do typhoona  koji sad ima i real sense i sve bugove popravljene  itd


dji nebih jer mi idu na kiki i oni i ta njihova da izvinete preseravanja


sad da li se isplati kupiti typhoon 10500 kuna novi u linksu
ili se moze sklepati nesta slicno samo jos bolje  manje ili bar tu negdje
od stanica imam frsky x9d plus
a od dronova cx-20


moze savijet ? 

eh da za letanje snimanje prirode mozda zivotinja u prolazu
vidio sam par puta svinje kako idu s pojilista  i srne  itd
nista komercijalno samo funn :)


 

Odg: yuntec typhoon rs ili pro

Reply #1
sad malo citao
kaze mi neki lik zasto neuzmes tarot 680 pro ili 690 tjelo i krenes dalje
kaze da on moze cak i kameru nositi 
kao sonijevu nex itd
je li nju moguce i stabilizirati zbog tezine ?


i da li je moguce sklopiti da ima sve te ficfirice kao typhoon ?






Odg: yuntec typhoon rs ili pro

Reply #2
tarota ti imam ja. 680mm. Takoder je sklopv. Al nemoj slagati hexu vec quad x8. Manje nepotrebnog vise motora zbog nosivosti. Moj je 3kg sa kamerom i 10400mah 4s baterijom te moze bez problema okacit dslr kameru.. Al ak vec slazes idi na 6s 10000mah. cirka 40min leta sa jednom baterijom. I da na mom tarotu je sve DJI.... Leti zvjerski ima domet, stabilnost, brzinu ko f450, nosivost, vrijeme leta 25min.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: yuntec typhoon rs ili pro

Reply #3
jeli mozes dati koje sve komponente da stavim u njega ?
nekako kad cujem dji sve mi $$ suste u usima an djepovi prazniji neg inace   :D


 

Odg: yuntec typhoon rs ili pro

Reply #4
Pa nemoras dji. Stavi sta zelis. Bitno da se ne pregrijava. Nemoj hexu slucajno izradivat jer je bacanje novaca. Matematicki spojivo al logicki previse ruku a nedovljno snage za dslr i 10000mah. Dosta se grije. Trpaj x8 na x4 i to je posao. Imas svega na njuskalu. Slozi sa bilo cim sam nek je malo pametniji fc a danas ih imas koliko hoces jiyi, shark, thunder, tarot, nazav2... imas fc za 300kn novi gps. Imas na bangoodu jeftine motore 6s 3508 350kv crvene. ESC x8 dovoljno do 30a max.. imas vtx za 250kn na njuskalu. ima i jeftinih kamera 1080p spojive na fpv. elise ne ispod 11... 6s baterije su malo skuplje jbg, al ne ispod 10000mah ak zelis dobro vrijeme leta. jedino ne preporucan spajanje vtx-a direktno posto pise da podrzavaju sve i svasta al se onda pregrijavaju pa ne traju dugo a i slika je losa zbog samih motora itd. To se radi po starniski vuces fazu i nulu sa baterije i spajas na kondenzator od recimo 25v a poslje njega na fazu lupas zener diode u seriju dok si ne smanjs napon optimalan za vtx. Ova prica ne uzima na tezini al imas step down i filter u jednom sto je najbolje za vtx.Pa snimaj koliko hoces uz odlican fpv.  U glavnom uz malo vjestine sve se da skombinirat uz manje novaca. od antena preporucan booster 2.4 a za vtx minimum 600mw al imas i za njih boostera ;) . Antene znas i sam. za vtx cirkular a prijamnik helical od 5 do 9 krugova koju mozes i sam sklepat. na 2w booster 2.4 6db dovoljno no isto mozes i dvije antene imat mislim da ti trebaju ipx na rp-sma prikljucak. nikakve naocale ti netrebaju ak su ti skupe. imas prijamnika po 200kn za mobitel i super su. spojis na mob i ubacis u ocale one vr box i rokaj ili si napravis nosac na odasiljacu za mobitel i rokaj tako... To bi bilo to heh. ;D
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)