Skip to main content

Topic: Setup za Zagi (Read 71577 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Setup za Zagi

Reply #30
koliko bi novac bio napredniji setup

Odg: Setup za Zagi

Reply #31
motor 11 dolara
esc 15 doalra
baterija 15 dolara
prop 2 dolara
servoi 10 dolara

ovo ti je sve sa uključenom poštarinom pa računaj po tečaju kad ćeš naručivati

Odg: Setup za Zagi

Reply #32
Koja jedrilica je u pitanju? Slika?
Najbolje bi bilo staviti motor koji odgovara za tu jadralku nego stavljati 2826 ( ili koji si mislio ).
Za jadralku je 1000-1200kv



Odg: Setup za Zagi

Reply #35
Evo par pitanja za zagijase. Trenutno imam (dobio) jedrilicu raspona krila 1600mm, e sad me zanima dali bi odgovarao za nju setup od zagija sto ga je ponudio Plavi na pocetku posta. Mislim na verziju sa slabijim motorom. I gdje bi bilo najbolje smjestit motor (mislio sam ga stavit iznad negdje kao sto je postavljen na bixleru) Pitam to zato sto bi danas, sutra i sam se okusao u izradi zagia pa da mogu iskoristit taj setup. I da kazem na kraju da sam novi u svemu tome tako da svaka inf. je dobro dosla. Unaprijed hvala!


Moja preporuka je da ostaviš jedrilicu za sada i da si napraviš zagija. Šteta je slomiti jedrilicu, a pasti ćeš 100%

Odg: Setup za Zagi

Reply #36
SparroW12 ma slazem se sa time sto kazes ali dok ja slozim zagija, nabavim sve sto treba. Nit imam stroj za izrezivanje krila, niti setup za zagija. Zagija sam mislio raditi kasnije.A mislim i da stanica koju sam dobio nema potreban mix za zagija.Stanica je Graupner jr fm414 pa ako netko zna sto o toj stanici da mi napise.


Odg: Setup za Zagi

Reply #38
SparroW12 ma slazem se sa time sto kazes ali dok ja slozim zagija, nabavim sve sto treba. Nit imam stroj za izrezivanje krila, niti setup za zagija. Zagija sam mislio raditi kasnije.A mislim i da stanica koju sam dobio nema potreban mix za zagija.Stanica je Graupner jr fm414 pa ako netko zna sto o toj stanici da mi napise.

Što god poletio zamoli iskusnije letače da ti pomognu tj. dignu i utrimaju model.


Odg: Setup za Zagi

Reply #40
Motor 1400KV ili 2200KV
ESC 30A sa BEC-om,za 2200KV od 40A pa nadalje
Servo motori neki 9gramski,preporuka sa metalnom getribom
Profil i raspon:1200mm najbolje , TSAGI12 ili MH43 za početak
Baterija:2200mAh 3S 35C će biti dovoljno
Propeler:7x4 ili 7X5 za taj 1400KV motor,za 2200KV 6x4 najbolje ali onda jači ESC od 40A pa nadalje
Ispravite me ako sam negdje pogriješio u ovom navođenju na lagani setup koji je dobar za početnika a nije ni preskup za početak.Hvala :)

Odg: Setup za Zagi

Reply #41
Ok, hvala za info. Budem uzeo takav setup.

Samo još jedno pitanje, sjetih se da imam doma 3000 3S 30-40C bateriju, to je preteško za taj setup?

 

Odg: Setup za Zagi

Reply #42
Ok, hvala za info. Budem uzeo takav setup.

Samo još jedno pitanje, sjetih se da imam doma 3000 3S 30-40C bateriju, to je preteško za taj setup?
Pa i nije i je , za raspon 1200mm.Ja koristim 3S 45C 2650mAh Zippy Flightmax koja je teška oko 280grama ;) na Zagi-u od 1200mm i težak je ukupno 660grama RTF.Možeš ju slobodno iskoristiti da uštediš novac u početku.

Odg: Setup za Zagi

Reply #43
Motor 1400KV ili 2200KV
ESC 30A sa BEC-om,za 2200KV od 40A pa nadalje
Servo motori neki 9gramski,preporuka sa metalnom getribom
Profil i raspon:1200mm najbolje , TSAGI12 ili MH43 za početak
Baterija:2200mAh 3S 35C će biti dovoljno
Propeler:7x4 ili 7X5 za taj 1400KV motor,za 2200KV 6x4 najbolje ali onda jači ESC od 40A pa nadalje
Ispravite me ako sam negdje pogriješio u ovom navođenju na lagani setup koji je dobar za početnika a nije ni preskup za početak.Hvala :)
ajde profesor kada nas vec ucis, jeli ovaj motor 1400kv dobar za Zagija da si ga i ja slozim

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5382__C2028_Micro_brushless_Outrunner_1400kv_22g_.html

Odg: Setup za Zagi

Reply #44
Dobar motor za male Zagi-e do 1000mm raspona i male poletne težine. Pazi na moguće ispadanje elise na punom gasu,jer meni se par puta desilo da mi se gumica izmaknula i propeler je odletio u vožnji.Zato više volim motore koji nemaju "prop saver",sigurnije je samo zašerafiti propeler na osovinu ;) .Inače motor  je sasvim ok.Ako ništa drugo sačuvaš elisu kod slijetanja ako zapneš za nešto tvrđe na tlu.Ali razmisli malo dali ćeš riskirati propelere  živce i novce.To je moje mišljenje onako nabrzaka,otvoren sam i za daljnja pitanja.Hvala
Lp Mario