Skip to main content

Topic: Projekt - xCopter (Read 2262 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Projekt - xCopter

Postovani forumaši,

U zadnje vrijeme sam se skroz zapalio za te multicoptere pa sam se odlucio gurnuti u te vode.
Buduci da nemam iskustva sa njima volio bih da mi kazete svoja misljenja u vezi ove konfiguracije.
 8) 8)

Motor: EMAX GT2215/09 (1100 kV)
ESC: Mystery FlyFun 30A
Prop: 10x4.7 GWS (jer su jeftinije  ;) )
Baterija: Lipo 5000 mAh 20/30C
Kontroler: KKMulticopter za 12 motora buduci da zelim povecavati broj motora evo linka - http://www.ebay.com/itm/Flycam-KK-Board-Blackboard-Upgrade-KKmulticopter-V5-5-Controller-Board-12-Rotors-/350509585511?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item519bffd467

Na slici mozete vidjet proracun od eCalc-a za taj multicopter
[attachimg=1]

Eto zanima me sljedece:

1. Vasa misljenja o komponentama za multicopter, da li bi to moglo funkcionirati  ::)

2. Da li su dimenzije (od motora do motora), dijagonala, strogo definirane? Ili mogu uzet npr. da mi je dijagonala 500-600 mm?

3. Koji transmitter uzeti? Ja sam gledao Spektrum DX6i ali vidio sam da nema telematery pa si jos razmisljam o tome Spektrumu DX7 ali mislim da je ipak to malo preskupa igra da bi samo vidio info o bateriji druge me stvari ni ne zanimaju..

Hvala unaprijed :)   8)

Odg: Projekt - xCopter

Reply #1
nije ti bas odabir komponenti uskladen, motori previse kv-a za 10 cola elise, trebas CW i CCW komplete elisa, ove koje si naveo nisu bas za pohvaliti, nemas potrebe za 30A reglerima, 10-12A su ti uvrh glave a i ova cigla od baterije samo daje na tezini a ne produzuje ne znam kako vrijeme leta pogotovo ne sa manjim quadom

Odg: Projekt - xCopter

Reply #2
Ovdje su podaci o motoru i navedeni propeleri su tu kao preporuceni 10x4.7 i 11x3.8

[attachimg=1]

Evo kad u kalkulator ubacim 11x3.8 APC prop dobijem ove podatke..

[attachimg=2]

Cilj mi je nositi na njemu neki teret pa sam bas iz tog razloga htio motore sa vecim kV-om..

Tu prema kalkulatoru pise da bi na ovih 1100g multirotora mogao jos 1455g tereta da bi mogao letjet...


 

Odg: Projekt - xCopter

Reply #3
ma pusti te kalkulatore, papir je jedno praksa je drugo, nema sanse da s tim setupom nosis taj teret, mozes samo kako dugo i kako daleko, do prvog pucanja elise....
imas tu negdje tablicu pojedinih setupa, sve pise, ima hrpa tema..malo procackaj ;)