Skip to main content

Topic: Letenje na padini -da-ili-ne-? (Read 7785 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #1
Jucer su bili uvjeti za letenje na padini odlicni, nikada prije nebi mislilo da zelim letjeti po vjetru od preko 70km/h...
Mala "Germania" se je pokazala kao super model i sada nakon nekoliko modifikacija (veci smjerni stabilizator, teziste pomaknuto prema naprijed, veci pomaci + expo) leti doista fantasticno. Valjci su joj prava pjesmica :P
Uspio sam napraviti nekoliko slika koje su ipak nesto slabije kvalitete jer letjeti i slikati odjednom (bio sam bez pratnje) i nije bas jednostavno...

 

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #2
pitam se zasto bi bilo NE ?
jedino sto svaki model nije prikladan inace ostati gore jako dugo je uzitak.ili ?

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #3
koliko vidim to nema nikakvu propelu ??
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #4
Marijo,ti najbolje znas da na padini propela ne treba,
daleko vazniji je tvoj gril i hladno pivce !

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #5
Marijo,ti najbolje znas da na padini propela ne treba,
daleko vazniji je tvoj gril i hladno pivce !

krivo kolega....
na pradini paše topli grah sa kobajom i kuhano vino

kanal je ladno pivo i gril
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #6
hvala na obavjestenju,nazalost nisam bio u prilici (jos ne) da u praksi dozivim ljepotu letenja sa rajskim ugodjajima "made in Mariom"

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #7
da samo vidiš na proljece kad izvadim tronožac i kotao pa ga stavim da se krčka dok mi letimo
a posle .....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #8
nemoguci ste, ali u tome i jeste draz i ljepota ovoga Hobby-ja
zelim samo da nas Bog pozivi

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #9
koliko vidim to nema nikakvu propelu ??

To je specialni avion jedrilice za letenje po padini (profil GR15), koji je unatoc malenoj masi od ca. 300.gr vrlo prodoran kao sto sam rekao i po vjetru od preko 70km/h :-\
Stovise, kad sam pokusao reglirati model na ravnici mislio sam da sa njime nesto nije u redu jer model uopce ne leti vec pada kao kamen, zaokret gotovo i nije bilo moguce napraviti ali zato na padini pokaze sav svoj talent, velika okretljivost, veliki raspon brzina, gotovo kao motorac...
Samo za info, prvi let u subotu trajao je u komadu dobrih 50 minuta ali zbog dekocentracije morao sam napraviti kratku pauzu jer mi je pao fotoaparat ali uvjeti su bili takvi da bi se dalo odletjeti nekoliko sati u komadu ako je to nekome gust i ako naravno izdrzi komb. covjek/tehnika  ;)   

Odg: Letenje na padini -da-ili-ne-?

Reply #10
Jucer su bili uvjeti za letenje na padini odlicni, nikada prije nebi mislilo da zelim letjeti po vjetru od preko 70km/h...
Mala "Germania" se je pokazala kao super model i sada nakon nekoliko modifikacija (veci smjerni stabilizator, teziste pomaknuto prema naprijed, veci pomaci + expo) leti doista fantasticno. Valjci su joj prava pjesmica :P
Uspio sam napraviti nekoliko slika koje su ipak nesto slabije kvalitete jer letjeti i slikati odjednom (bio sam bez pratnje) i nije bas jednostavno...

Možeš podjeliti s ostalim modelarima gdje u Hrvatskoj ima takvih uvjeta za padinsko letenje. Možda bi neki potegli na put za takvo zadovoljstvo!
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO