Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 + Gopro = dobitna kombinacija (Read 137389 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #225
 :)

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #226
Da li se to novoj tv srusio Phantom na mjestu istrage auta koji se zaletio u savu i one nestretne zene?

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #227
Imaju oni i X8 kupljen u hr.
 Pa dok se ne pojave fotke od konkurencije tesko je reci koji im je pao.
kao niti razlog. Mozda nisu gledali voltazu od adrenalina a imali ugasen RTH  alarm....  :-X

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #228
Na kraju ispada da je PH dosta pouzdana letjelica i da pada isključivo radi grešaka pilota koji nisu držali rc stanice nikad u rukama i odmah idu snimat na riskantna područja.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #229
Kad uzmeš u obzir koliko ih svakog dana leti po cijelom svijetu.
I to mahom od ljudi kojima je to prvi dodir s RC modelima....
onda da.  Prilicno sigurna letjelica koja ima visestruke razine zastita od pocetnickih pogresaka.

Inace bi bio pun internet snimki kako padaju kao kruske okolo.
a toga nema, sigurno ne u vecoj mjeri nego ostalih modela.
za koje manje cujes jer nemaju svi isto ime.  ;)

edit: novosti o padu na Savi, pilot error, good for DJI

Quote
Nova TV htjela je očevid snimiti i iz ptičje perspektive i to kamerom na bespilotnoj letjelici.
 No, nešto je pošlo po zlu te se letjelica srušila na mjesto očevida. Incident su nam potvrdili i u zagrebačkoj policiji.
 
 S Nove TV pak doznajemo kako se letjelica nije strmoglavila,
već je pri spuštanju zapela o grane te je pala na mjesto očevida s metar i pol visine.
 
 'Mi nismo htjeli snimiti leš. To niti smo htjeli, niti bismo objavili.
Ta je kamera trebala dati kadrove za prilog o tome kako je Sava nepredvidiva', kaže nam Ana Tretinjak s Nove TV.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #230
Ja sam složio jednog Phantoma (kao iz naslova teme) za RTL (Osijek), i došao čovijek, otišli na pustaru, ispraznili 2 baterije, kaže da nije nikad ništa upravljao što leti nego samo RC autiće, objasnio sve i pokazao, zadao mu par manevara da napravi, zatim nekoliko puta da sleti i poleti, pokazao mu kako radi RTH i kako preuzme komande, nakon što sam objasnio što je manual i kako radi te kada sam htio i to pokazat rekao je da mu to netreba i da to isključim što sam i napravio, zatim je malo letio u att da dobije osječaj i za to, i na kraju se totalno zarazio i rekao je da će kupiti još tih baterija, odlično se snašao i u att i u gps i eno ga leti i snima, čuli smo se da mi donese još jednom pa da naredim da se kamera još sporije okreče po pitchu, i eto primjera da to više nije neki bauk kao kad smo mi počimali sami sastavljat i učili letjeti, ja osobno sam ušao u svijet multirotora kad je bila aktualna KK1, a sada pali i peglaj  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #231
Vratio sam se među žive pa sam danas odmah malo odletuckao .Vjetar dosta jak.Napravio sam mali test daljine , došao do 1,1 km a da se nije niti upalio fs.Dalje nisam htio forsirati radi vjetra. Ima dana.


Evo slikice , video kad ulovim vremena.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #232

Isao sam si napraviti nosac za monitor. Nisam htio kupiti printani od one ekipe jer mi je PLA print uzas. Da ima aluminijski kupio bih ga, ovako sam si ga napravio. Premjerio sam cijelu stanicu i na foru onog printanog izmodelirao nosac.


Slike pricaju pricu...

































Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #233
Znači Ti si Tommee još jedan....... ODLIKAŠ 8) Čestitam  ???
Pozdrav iz Splita
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #234
Kad mjenjate baterije u stanici dali ga spajte na asistent ili samo zamjenite i pici dalje? Imam duracell u daljincu i nekako mi predugo drze hehhe pa sam uzeo nove, pa reko cisto da provjerim. Vjerujem da nije na odmet ali dali se mora spajati i radit kalibracija u assistentu? Tj dali je radite nakon zamjene?

Btw imam malca od 15.5..2014 (vjerujem da sam medju prvim ponosnim vlasnicima?) Stvarno sam zadovoljan s istim. prvenstveno sam ga uzeo jer je mal, tj stane u kofer na skuteru te je uz mene cijelo ljeto. Zujanje i opustanje kada god uhvatim slobodnog vremena. Igracka za svaku preporuku.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #235
Tomee prehebeno izgleda inace veliki fun aluminija :) btw sto ti se toliko gadi tj nesvidja printani neznam dali si imao prilike vidjeti uzivo nije los puno bolje rijesenje od vecine mountova koje sam vidio i probao iako naravno da je bila alu verzija isao bi na nju. Al rules


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #236
Ne svida mi se jer se sa takvim stvarima susrecem vec godinama svaki dan pa sam upoznat sa svim prednostima i nedostatcima (buduci mi je to struka, ajmo to tako reci). Nacin na koji printani polimeri stare, osjetljivost na UV zracenje te pogotovo utjecaj topline na takve dijelove je nesto sto zasigurno treba uzeti u obzir. A i zavrsna obrada, odnosno hrapavost povrsine je najcesce samo dovoljno prihvatljiva.
Da se razumijemo taj rave mount sto su decki smislili je famozno dobro zamisljen i jednostavan proizvod, samo mi se materijal nije svidio.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #237
Tommee ovo brutalno izgleda, samo mi je žao od tako velikog sirovca ovako "mali" proizvod, trebao si optimizirat malo to i napravit ih više pa da zaradiš koju kunu :D

 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #238
Nije uopce veliki sirovac, veci je samo milimetar od dimenzija izrezanog komada, mozda ti se ucinilo.