Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 + Gopro = dobitna kombinacija (Read 138135 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #256
Ja sam kupio u kopterworxu, slovenija.


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #258
Cijena je vec par stotina kuna veca ovisno o tecaju, plus sto ga nemaju na lageru.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #259
malo u podne od danas...spržene al ok, ronioc je ulovio neku ribu i hobotnicu...

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #260


Koliko vidim sto se pise okolo po netu, barem jedan od cetiri motora su prilicno utegnuti u smislu da se teze vrte od ostalih. Dakle pruzaju veci otpor. Meni je jedan motor bio prilicno utegnut pa sam ga rastavio. Kako sam procitao rijec je o prstenu ispod seger osiguraca. Znaju par stotih biti van tolerancija pa nakon sklapanja motora sve bude pretegnuto i motor se tesko okrece.
Rastavio sam motor i vidi se na slikama kako prsten izgleda neravno. Par puta sam lagano presao preko brusnog papira i to je to. Motor se sada puno lakse vrti.








Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #261
Camera bracket model je gotov, nadam se da sutra ide na rezanje.



Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #262
Tommee, ovih napravi bar 10, za raju i za novce :)

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #263
Kada bi usluge CNC obrade u hr bilo moguce dobiti za neku korektnu cijenu vjerojatno bih i razmislio o tome. Ovako kada komercijalnu ponudu za takav komad dobijem u rangu 300 kn i neka i ja jos nesto zaradim, cijena je takva da je ljudima, sto je razumljivo, stvar potpuno neprihvatljiva.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #264
i sad ti meni reci kako se kinezu to isplati glodati i trosit glodala na takve komade koji se na kraju prodaju po kikiriki cijeni. zavrsna obrada je cak i nekad prihvatljiva. a kod nas rad cnc.a kosta i sam si reko koliko. neshvatljivo mi je to.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #265
Isplati se to i ovdje samo je stvar da je ekipa kod nas naucila da ako ima obradni centar od 400 000 eura, da ne radi poslove koji mu po komadu iznose manje od 1000 eura. Sto bi se oni gnjavili sa serijom komada od 50kn.


Opet stvar je u tome i da se serijski ti komadi ne rade samo glodanjem ili obradom odvajanjem cestica, vec se puno toga lijeva u osnovni oblik pa naknadno obraduje. Vratilo promjera 3 mm, za brushless motor kinez nece tokariti iz neke vece dimenzije, takvo vratilo kupuje gotovo i samo narezuje navoj i radi utor za osiguranje i to je to od obrade. Primjera je bezbroj.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #266
a... jel se i leti što?  :)

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #267
Isplati se to i ovdje samo je stvar da je ekipa kod nas naucila da ako ima obradni centar od 400 000 eura, da ne radi poslove koji mu po komadu iznose manje od 1000 eura. Sto bi se oni gnjavili sa serijom komada od 50kn.


Opet stvar je u tome i da se serijski ti komadi ne rade samo glodanjem ili obradom odvajanjem cestica, vec se puno toga lijeva u osnovni oblik pa naknadno obraduje. Vratilo promjera 3 mm, za brushless motor kinez nece tokariti iz neke vece dimenzije, takvo vratilo kupuje gotovo i samo narezuje navoj i radi utor za osiguranje i to je to od obrade. Primjera je bezbroj.

Kazes takvo vratilo kupuje gotovo, pojasni to malo, dali kupuje od drugog kineza koji ga je istokario?

Ako pokazujes svoj rad ovdje na forumu, sto je u redu jer svi to rade, ali kada je rijec o takvom dijelu za koji je gotovo sigurno da bi ga i drugi htjeli imat bolje ti je imat otvorenu opciju za dogovor oko prodaje, a uostalom sto firmu koja radi poslove od tisuce eur kosta da izbaci jednu malu seriju za flyfreak, a kad ti se procuje da je dio dobar radit ce se i velike serije i htjet ce ga i drugi dobavljaci/prodavaci, nije ni cudo da je privreda malo u banani kod nas.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #268

@Dr.Tom

Ne znam kako drugi, ali meni Phantom sluzi iskljucivo kao kamera stroj  8)  i vrlo rado bih i snimao sa njim da se vec vrlo dugo ne borim sa hr administracijom i sporoscu carine jer mi je paket sa immersionom (pre)dugo lezao na carini.







Za ostale guste imam druge multirotore, zabavljam se leteci njih i konstuirajuci nove.









 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #269
@frankycro


Sto se tice kineza, da, robu nabavljaju jedni od drugih, recimo vratila ce kupiti duboko vucena, pa ih samo doraditi. Kao sto rekoh primjera je stvarno bezbroj.


A ovo drugo, vjeruj i ja bih volio da mogu ponuditi te neke stvari, ali jednostavno to ne zelim zbog toga sto nemam obraza traziti 300 kn za recimo ovaj camera bracket. A za neku manju cifru tesko da ce proci. Ako i kad to bude barem neka korektnija cijena ja cu to vrlo rado uciniti.