Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 + Gopro = dobitna kombinacija (Read 137377 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #480
@tomme


Odlične snimke rastoka, ovo sa lišćem sam i ja radio ali dosta je opasno jer naglo te povuče dole pa treba znat kompenzirat sa gasom, nije mi bilo sve jedno kad sam to radio svega par cmm djeli da se ne prevrne ako zapne sa nogama.




@dr.tom


Tome zašto je video sa dupinima private? htio sam pokazat kolegi ali si ga maknuo...

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #481

Zbog nacina rada GoPro senzora snimka po jako suncanom danu vrlo lako uhvati jello. Na zalost tako je, mali senzor, kamera digne shutter speed i slika nekada zapliva.
Nakon milijun kombinacija svega i svacega, gumica koje su stigle uz Phantoma, balansiranja propelera, potpuno izbalansiranog gimbala jello se ipak u takvim uvjetima pojavi. Uvijek me kopalo i dinamicko balansiranje gdje sam na drugim DIY multijima postigao fantasticne rezultate. To mi je uostalom i zadnja mogucnost prije nego sto cijelu stvar rijesim sa ND filterom. Dakle slijedi par slika cisto da oni koje zanima vide o cemu se radi i isplati li se uopce.


Ideja je da se prvo dinamicki balansira motor, potom se izbalansiraju propeleri te se na kraju balansirani propeleri stave na balansirane motore i cijeli taj paket se finalno balansira.


Potrebno je otvoriti Phantoma i odsarafiti jedan motor (ostale ostaviti). Taj motor treba staviti na zasebnu aluminijsku ruku (naravno sa pripremljenim svim rupama za motor kao da slazemo DIY kvad) kako bi smo mogli mjeriti vibracije. Motor je odvojen od Phantoma kako ostali motori ne bi utjecali na mjerenje i kako ne bi morali odlemljivati pojedine motore. Bitno je samo da se motor koji se mjeri ne nalazi na istom objektu kao i ostali. Na aluminijsku ruku staviti dva komada dvostrano ljepljive pjene koje koristimo za montiranje elektronike u modelima. Na tu pjenu stavljamo smartphone sa instaliranom KVALITETNOM aplikacijom za mjerenje vibracija.













Kod samog mjerenja je nebitno kakve su apsolutne vrijednosti sto aplikacija mjeri, bitan je relativan odnos. Cilj je dodavanjem komadica izolirke na motor smanjiti vrijednost vibracija u odnosu na pocetnu.













Tako treba za svaki motor. Nakon toga stavljamo balansirane propelere (kojima su i hubovi balansirani) na motor i balansiramo ponovno cijeli komplet. Ispostavilo se da su motori (barem moji) fantasticno balansirani i da tu nema pomoci.







No vidi se napredak kada je na motoru kombinacija motora i propelera losa.







I kada su upareni.



Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #482
Meni stoji na svemu gdje su stavljene. Nikad niti jedna nije pala. One jeftine trake se ne drze dobro. 3M su vrhunske. I jos ako odmastis povrsine alkoholom...

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #483
Dr. Tom zasto si maknio videa s youtuba? Mislio sam mozda su unlisted, ali ne rade ni ovdje preko foruma - private


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #484
Evo jedan video od mojeg kolege! (Hemo)  :)

DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

http://www.youtube.com/watch?v=6OUxHWSZZwc
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #485
Stize novi DJI Inspire. Ja iskreno ne kuzim sto bi to trebalo biti. Da li neki FPV kvad ili neka nova platforma, ali ne cini mi se kao nasljednik Phantoma.










Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #486
Izgleda da DJI opet podiže ljestvicu na polju multija, ostali će morati probati držati korak...
Transformirajuća letjelica?
DJI patentirao u 1.mj 2014.g.

http://www.google.com/patents/US20140263823
http://myfirstdrone.com/news/dji-announces-new-type-drone-inspire-1-t600/

još ako su antene u tim nogarima ispod propova, max udaljenost... milina,
FPV multi i pol.  ako bu mogao ići brzo, daleko, stabilna snimka, ma preludo.
navodno su i neki senzori (kao za parkiranje u autima)u krakovima, za izbjegavanje prepreka...

Quote
[00123]...the sensing system 208 can be used to provide data regarding the environment surrounding the aerial vehicle, such as weather conditions, proximity to potential obstacles, location of geographical features, location of manmade structures, and the like.
a niš, wait and see, pa onda peglanje kartica kad prilike dopuste  :)

 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #487
Da ali za sad nikakvog govora da li je to uopce platforma za kameru, jer ako je to nova linija proizvoda nevezana za snimanje onda je to nesto sasvim drugo.


Imam dojam da Phantom 3 tek size.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #488
Da ali za sad nikakvog govora da li je to uopce platforma za kameru, jer ako je to nova linija proizvoda nevezana za snimanje onda je to nesto sasvim drugo

ne mora ovo biti nastavak fantoma 2, već neki long range fpv stroj...
pošto s fantomom možeš snimati super stabilno, ali ne možeš pokriti velike udaljenosti.


a glede kamere, i to je u patentu,
ima svega tamo navedenog...

Quote
the control command from the terminal may result in control of the payload, such as control of the operation of a camera or other image capturing device (e.g., taking still or moving pictures, zooming in or out, turning on or off, switching imaging modes, change image resolution, changing focus, changing depth of field, changing exposure time, changing viewing angle or field of view).
Quote
the terminal can communicate with and control each of the aerial vehicle 200, carrier 202, and payload 204 independently.

možda da netko napravi temu pa prebaci postove o njemu tamo, da bude kasnije preglednije, kada krenu stizati filmići letova i slično...
kao što i na RCGroupsima rade...  :)

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #489
Vidio sam sve te patente na rcgroups, tamo su i skrinsotovi iz te nove aplikacije. Ali i dalje pitaj vraga sto bu to. Premali mi se taj stroj cini za ikakav long range sa takvim motorima i tolikim propelerima.


Ali oke, jos malo i znat cemo. Mene i dalje vise zanima Phantom 3 da se rijesi muka duplih rc sustava, fino integrirana veza za kontrole i video, dobar domet, digitalni video prijenos, full hd, integrirani iosd i sve vec sto ionako sami stavljamo trenutno u Phantoma.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #490
Udaljenost izmedu propova moram izmjeriti.

Vrijeme leta sa svom opremom je oko 18 minuta. Let zavrsavam na oko 30% kapaciteta baterije po onome sto mi kaze iOSD.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #491
Fora adapter za Phantom 2, dali je isprobao tko?
https://vimeo.com/100253556
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #492
To nije adapeter vec cijela glava od smart baterije. Imas one kineze di ti posaljes svoju, a oni ti modificiraju i vrate.

Ima cijela diskusija na rcgroups. Stvar nije bas tako banalna i ja osobno ne bi letio sa svim tim skupim stvarima na toj kombinaciji.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #493
Pa da znam, ta smart glava kako kažeš bilježi stanje čelija, broji cikluse po nekoj normi ispražnjeno-napunjeno, nešto slično kao kod laptop baterija, znao sam prije mjenjat čelije pa onda resetirat elektroniku da počme pravilno "očitavat" kapacitet a samim time pravilno do kraja puniti ali prestao sam to pratit.
Možda da preformiram pitanje: Dali bi phantom bio pretežak za let sa zenom i ostalim i da su spojene 2 baterije 5000mAh 3S pomoču ovoga?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #494
8 mm od vrha do vrha a 24,5 cm od sredine do sredine