Skip to main content

Topic: koji laptop koristiti za video editing (Read 3615 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

koji laptop koristiti za video editing

pozdrav svima
kao sto naslov kaze trebao bih laptop koji moze podnijeti video editing
ovaj sto sad imam se previše muci i jedva da ista napravim s njim
posto se nerazumijem u to dali vi imate kakvu preporuku
hvala

Odg: koji laptop koristiti za video editing

Reply #1
Zavisi kaj radiš u kojem programu, ali cim bolji cpu i to je to.
Pristupačni neki stariji laptop s i7 3520m i integriranom grafikom za 1500 kn.
No to je laptop od 30w uzmeš neki desktop i prebaciš na njega nemre se mjeriti niti jedan laptop s desktop konfiguracijom.

Odg: koji laptop koristiti za video editing

Reply #2
znam da se nemoze mjeriti s stolnim racunalom ali on mi trenutno nije opcija...
budget mi je do 4000kn  :)

Odg: koji laptop koristiti za video editing

Reply #3
Nema sanse da ces naci laptop za te novce i ako nades izgorit ce dok si rekao keks.


NAPOMENA: Video editiranje je nesto najzahtjevnije sto mozes ponuditi u informatickom svijetu.



Imao sam laptop i izgorila je maticna ploca a cpu ostao dobar.


Radim editiranje na i7 4790K verziji koja se moze clockat na 8x4.5 ghz i pregrijava mi ako je obicno zracno hladenje.


Moj setup:


i7 4790K 4.5ghz sa vodenim hladenjem
maticna z97
1x 256gb ssd
2x 128 ssd
1x rx 570 8gb
16 gb ram


kuciste je zalman z3 sa vodenim hladenjem i 5x 120 ventilatora
napajanje 700w


Ovakav stroj desktop nema sanse da nades za te novce a kamo li laptop.
I ovaj stroj jede sve latope i igrice na ultra postavkama uz 300 fps jer imam optiku 100mbs


Pazi sad dok sam imao zracno hladenje gasio se jer se pregrijavao odnosno temperatura cpu je skakala na 90C
Sad sa vodenim hladenjem temperatura mi je od 60 do 68C
I to je dok editiram FULL HD


Kad editiram 720p onda su mi temprature kao da igram neku zahtjevniju igricu.


4K rezoluciju mogu trenutno samo sanjati editirati jer za to ti treba stroj od 1000 eura pa na dalje i to polovni djelovi.


Svoj stroj ne prodajem ispod 5000kn.


Ne kuzim zelis editirat na laptopu a nisi ni pitao dal je moguce. Pa moguce je al ce ti maticna uskoro kaput  a gasit ce se non stop.


Ne znam sta danas nije full hd ili 4K


Treba ti laptop najnovije generacije dakle i9 i7 nikako i5.
Taj laptop je od 1000 eura do 2000 eura polovni i pitanje je koliko ce izdrzati.


Ak ces editirat 720p onda si mozes naci za te novce nesto al da mozes staviti vodeno hladenje u suprotnom ce se gasiti ili ak ima da na odredenoj temperaturi smanji brzinu al onda ce nadrapat maticna jer ce se predugo grijat na 90C,


Meni ponekad treba i 4 sata da mi se jedan video sastavi.
Zamisli sad 4 sata na 90C stupnjeva.


Poslusaj i nemoj da ti odu novci u vjetar. Moras imati vodeno hladenje i desktop inace zaboravi jer za ove sad novce to bi mozda i mogao nekako iskemijat a laptop zaboravi jer i ovi od 2000 eura imaju problema sa editiranjem 4k rezolucije.


Mozes si uzeti ryzen 5 ili 7 to bi ti bio dobar start za full hd a 4k hm ak imas vodeno hladenje.


Maticne bacam u smece jer je to normalno pa kupujem nove.


Usporedi moj CPU sa ostalima pa ces vidjet da je dostizan full hd al ne i 4K al nisam siguran dal i za to imas.


cpu 1200kn
maticna oko 600kn z87 ili z97
ssd od 160kn pa na dalje
napajnje 500kn
ram 600kn
graficka 1000kn
neka kutija za sve to ili samo na stolu
vodeno hladenje 700kn
mis tipkovnica monitor itd


I to sto imam nije dostizno 4K rezolucije pa ti vidi.
Prava pila je iznad 2000 eura ???


Usporeduj sa mojim pa probaj nesto iskemijat u svome iznosu i bit ce ok za pocetak i ak ti nesto izgori lakse je promjeniti nego laptop.


Nadam se da sam ti pomogao i da skuzis koliko to kosta pa se probaj malo raspitat oko ryzena 5 i 7 jer je jeftini ak nemas za i7 ili i9

Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

 

Odg: koji laptop koristiti za video editing

Reply #4
pomogao si puno jer tek sad vidim da nemam pojma o svemu ovome  :)
ja sam mislio da je to jednostavnije ali ocito da nije
hvala ti na opseznom odgovoru

Odg: koji laptop koristiti za video editing

Reply #5
Ma mores i proci s lapom. throtel stop i samnji frek. i napon. duze traje ali ide. kaj je kolega napisao se ne radi na projektima. Oc ti digne potrosnju u nebesa i toplinu a za malu dobit, kvalitetan zracni hladnjak ti pojede vecinu vodenih, vodeno ak nije napravljeno ok je najgora solucija nemas protoka za mosfetove na maticnoj pa mbo krepa. No nikamo ti se ne zuri pa ako edit traje dva sat ok ne radis za novce.