Skip to main content

Topic: Pomoc oko serva na zagiu (Read 9489 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc oko serva na zagiu

Odlucio sam sinu slozit jednog zagia, i sad imam problem s jednim servom. Kad spojim taj servo na prijemnik on jednostavno ode sam od sebe do kraja u donji polozaj i uopce ne reagira na pomicanje palice na stanici. Jucer kad sam ugradio serva i testirao nih sve je bilo u redu, dok danas taj servo se zblesiro. Naime morao sam produzivat zice na servima i dali mozda nisam dobro izolirao taj dio gdje sam njih produzio pa su negdje u kontaktu pa zato dolazi do toga. Uhh zao mi je da ga vec sada raskopavam a ni livadu nije vidio pa reko da vas pitam, sto bi moglo biti i u cemu je problem. Unaprijed hvala!

Odg: Pomoc oko serva zagiu

Reply #1
Zamjeniš kontakte serva na prijemniku. Ako isti servo opet pravi problem - on je ! Ako ne, onda nešto drugo!
Damir

Odg: Pomoc oko serva zagiu

Reply #2
Ma zamjenio sam kontakte i opet ista stvar. Znaci van s njim, nema druge.


Odg: Pomoc oko serva zagiu

Reply #4
Da prvo cu izvuci zicu samo do mjesta gdje je lemljen produzetak i pregledat te spojeve. Mada si sve vise mislim da bi i to mogao biti uzrok jer nisam vise imao termo buzira pa sam to  izolirao trakom. Moguce da to i nisam izveo bas kako treba.


Odg: Pomoc oko serva na zagiu

Reply #6
Jedno pitanje u vezi zamjene pokvarenoga serva. Kako bi bio upravljiv zagi da u njega stavim razliciti servo od onoga koji je vec u njemu.
Ovaj je trenutno ispravan u njemu: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16265__HobbyKing_8482_HK15148_Analog_Servo_2_5kg_0_14sec_17g.html

A de ne vadim i drugi servo koji je vec u njemu da samo ugradim novi koji sam narucio.
Naruceni su ovi.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__52305__Turnigy_8482_TGY_TG9e_Eco_Micro_Servo_Long_Wire_Version_1_5kg_0_10sec_9g_EU_Warehouse_.html

Dali bi to funkcioniralo? Ili mi ne preostaje vaditi i drugi servo.

 

Odg: Pomoc oko serva na zagiu

Reply #7
Preporuka je na oba krila isti servo ali ako im je brzina ista ili priblizna moze ici. Ma ne brini se to je zagi, moj je uspija sletit i sa jednim blokiranim prema gore.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Pomoc oko serva na zagiu

Reply #8
Izvadi to smeće od serva van iz krila i stavi nešto iz MG serije. Već se pisalo o tome  ;) .