Skip to main content

Topic: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - X8 Shark  (Read 37492 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #90
Mislim da moze ali procitao sam da ima dosta kasnjenja slike pa  nije preporuka za fpv


Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #92
Ja ima runcam hd i stvar radi znaci snimam i koristim je za video aut, slika neprmjetno kasni, stim da je mogu spojiti na prijemnik i tako puniti bateriju u njoj, jer ima 5v in,  a vjerujem da moze i mobius  stim da mi je kolega rekao da ako je tako koristis moze prestati snimati zbog nekog buga, e sad trebao bi je testirati.

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #93
impresivna je Tvoja količina volje i truda što si uložio u P51 i tak mi je žao što si ga nakon toliko lickanja i cifranja brzinski "posadio".
X8 je za svaku pohvalu..  ;)




Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #94
Mislim da moze ali procitao sam da ima dosta kasnjenja slike pa  nije preporuka za fpv
       - jel 20ms puno ? mislim da sam negdje to pročitao za mobius.... ili iznad koliko ms ne bi bilo preporučljivo ja bi se možda privikao na kašnjenje u mirnijem letu

Kolega nisam imao priliku spajati tako nešto ali ako može ovo http://www.hobbyking.com/mobile/viewproduct.asp?idproduct=78401 vjerovatno i druge solucije postoje
        - Hvala nino na linku ali moram maksimalno šparati prostor a transmitter već imam  ;)  lakše mi sa kablovima jer mi baterija stane za dlaku ispod mobiusa za dobar CG

Ja ima runcam hd i stvar radi znaci snimam i koristim je za video aut, slika neprmjetno kasni, stim da je mogu spojiti na prijemnik i tako puniti bateriju u njoj, jer ima 5v in,  a vjerujem da moze i mobius  stim da mi je kolega rekao da ako je tako koristis moze prestati snimati zbog nekog buga, e sad trebao bi je testirati.
       - Evo testirao ja na mobiusu i sve radi kako spada, ne čini mi se baš veliko kašnjenje slike?! mobius kamera je relativno nova pa baterija izdži 2h na normalnom snimanju pa mi za moje potrebe letenja od pola sata max, ne bi trebalo prestavljati problem izdržljivost baterije... Stavljena je najnovija verzija softwarea pa valjda neće biti problema sa bugovima barem za sada nema.. :)

impresivna je Tvoja količina volje i truda što si uložio u P51 i tak mi je žao što si ga nakon toliko lickanja i cifranja brzinski "posadio".
X8 je za svaku pohvalu..  ;)
        - :D  hvala šišmišu aaa P51 je na odmoru dok se sad ne izdovoljim na X8 ,samo treba polijepiti dvije pukotnine stiropora i staviti novi motor jer sam stari prebacio na X8 , također treba mi šire i duže ravne uzletne staze.. samo to poletiti će on!




Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #95
Malo fotošopirana fotografija FPV letenja poslije zalaska..
Nadam se da sa ovime ne spadam u "neozbiljne modelare" pošto jest na neki naćin opasno jer je mračno, zakoni i to... "zakon" je ispalo  ;)  [attachimg=1]


Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #97
Nešto novo se sprema... FPV platforma, glider
Mix Air hogs trupa i krila od jedne jedrilice
Raspon 1620mm ,evo neke skice , pravi plan se još smišlja ...
Od setupa ništa nema , pa ni u planu...

PS. Mustang je spreman za re-maiden, setup namješten, rejtovi na mjestu
Uskoro više  :D

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #98
Ajde kolega napokon. Dugo te nije bilo!?
Ovo od Air hog-a mi izgleda primamljivo samo triba pripazit na proporcije širine krila i dužine trupa. Moglo bi biti problema sa reakcijama na kormilu visine.
LP Nino

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #99
Kolega Nino priznajem morao bih biti malo aktivniji pokraj svih ovih sto samo bumpaju oglase, stiglo je čudno neko vrijeme za prave hobiste na FF-u
Ne znam točno kako da pazim na te proporcije?!  Misiš da će elevon biti previsoko naspram CG-a pa će "skakati" ?  Podsjeća me na šrepflerovog "smuka" 
Trup malo izgleda kratko samo mislio sam zagi krilo ni nema trup a moze dobro letjeti. bitno da je motor sto dalje od CG-a?  Da preciznije moze gurati masu ispred sebe!?!
LP Nino ,Marko .
Sve ideje uzimam u obzir ,pa šta se misli?

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #100
Sve stoji kako si reka. Imam twin boom-a sa "kratkim" repom, ali sam mu morao povečat površinu kormila visine.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #101
Evo ga neslavan Mustang koji je sa lošim karakteristikama nakon 3 MINUTE LETA završio kako je i trebao :)

Pravu manu na njemu otkrio mi je "profesor PZ design":
Desno krilo imalo je pozitivan kut na kraju i u okretima je bio neupravljiv, lomio se i propadao lijevo desno.
Sve ostale mane su mi bile poznate od prije i kakve sam sve nepotrebne slojeve i ostale gluposti na njega stavljao.

Zahvale Tomislavu SB na asistenciji, a Nino neka se ne razočara!  :D

Nije mi ga žao jer mustang donira svoje dijelove za puno bolje modele!
http://www.youtube.com/watch?v=Fi9CIih1svM




Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #102
Male velike novosti ovdje..  :)
Započeti Žuti glajder je završen već duže vrijeme a i prvi let je odrađen savršeno. 1.6m raspona odlično mu pristaje sa brzinom.
Totalna jedrilica i ultra spor pri sljetanju.

Video sa još nekim novostima planiram uskoro..


 

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #103
Lipo te vidit aktivnog...

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #104
Nakon 5-6 letova i dosadne zime smišljen je plan da trup Žutog Air Hogs-a ostane isti, a krila ovakvog dizajna mijenjam po potrebi  8)
Od plana do realizacije u tjedan dana
Jedna novost kod mene kao početnika u izradi krila je Rotary Drive Sistem za servo tj. aelrone - nema više polugica van krila!


Pozdrav kolega Nino , pratim ja vas tamo  :)

Raspon: 1020mm
Površina: 28dm2
RTF masa oko <800g
Wing loading ispod 30g/dm2 (28)