Skip to main content

Topic: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm) (Read 21512 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Rođak moj želi se okušati u rc upravljanju pa sam mu predložio brod za početak i općenito RC upravljanje,jer nemože ništa slupati ;) ,jedino može zaplivati po brod ako se baterija isprazni tjekom vožnje :D ;D i ostane na pučini  :D .I evo nabavili smo zajedno jedan polovni gliser sa stanicom dotičnog imena u naslovu,valjda je to taj model radi na 27MHz frkvenciji 8)   i dugačak je 70centimetara.I ovim putem se zahvaljujem osobi preko foruma  što nam je izašao  ususret. :) Samo moram još nešto prišerafiti i zalemiti,naravno treba i baterija nova .I za stanicu 8AA baterija po 1.5 Volti i nova glavna 7.4 Volte Ni-Mh 10 ćelija  baterija,za početak. :-\
Par slika da vidite o ćemu se radi,meni se sviđa,da je moj, vjerojatno bi išao na lagani "tjuning" by MT-Style 8) .
FILMIĆ SA YOUTUBE-a,nije moj filmić ali da vidite da je za početnika sasvim ok brzina i stabilnost i lakoća upravljanja ;) .
http://www.youtube.com/watch?v=t0h7vZB6O9I

Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #1
Stavi 2S LiPo,meni je radio sasvim ok  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2


Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #3
Ne treba ti 10 članaka baterija nego 6 (6×1.2=7.2V). Ali umjesto NiMh  ili NiCd radije LiPo 2S cca. 4000mAh 25-30C. I vozate se bar 20 minuta. I pazi  ako ga budes rastavljao jer je na jednoj osovini kontra navoj !

Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #4
I obavezno ohladiti motore nakon voznje. Inace ce biti dimnih signala. 8)

Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #5
Danas je na kanalu Sava-Odra otvorena sezona kupanja,slika sve dokazuje.Donio sam doma to da nebi bilo da muljam nešto :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .Uglavnom voda je hladna a još je hladnije kada izađeš iz vode 8) .


Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #7
Mario dali si uopce stisnuo gas??
obožavam sebe osobito kad sam grozan


Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #9
Stavi 2S lipo i bit ce dobro. Ili promjeni cijelu elektroniku  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2


Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #11
Ako želiš mogu ti posuditi jednu nanotech 2s 5000mah ali se bojim da bu prevelika. Trenutno je na storage modu. I imam par rhino ali mislim da su 750mah, 2 kom pa ih zajedno spojiš.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #12
Ako želiš mogu ti posuditi jednu nanotech 2s 5000mah ali se bojim da bu prevelika. Trenutno je na storage modu. I imam par rhino ali mislim da su 750mah, 2 kom pa ih zajedno spojiš.
Mogo bi isprobat ako si voljan da se nađemo i isprobamo ili mi samo za probu posudiš?Tako da znam si kupiti bateriju koja je ok :) ;) .Sigurno me baterija zafrkava,ona ima dobar napon(voltažu) ali mislim da amperažu(snagu) gubi tj. neisporučuje dovoljno .Ta baterija je 1800mAh Ni-Cd 7.4Volte.Baterija je dosta stara pa je vjerojatno to razlog , izgubila je  održavanje i davanje potrebne  struje. :-\ Ispravite me ako sam u krivu.
BTW:Nije ta od 5000mAh prevelika,taman je, jer i ova Ni-Cd je dosta velika ;) .Možda ćemo i tržiti ako uspije to sa isprobavanjem baterije ;) .

Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #13
Mora biti do batke jer to mora ici puuunnnooo brze znam jer sam i ja nekad imao istoga!!
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: NQD "High Wind" gliser 27Mhz (70cm)

Reply #14
Da ,svi smo pogodili ono što smo i pretpostavljali a to je da je baterija otišla ;) .Gospodin "gogy" mi je posudio jednu Turnigy Nano-Tech 2S 25-50C 7.4V 6000mAh i sada gliser ide onako kako bi trebao tvornički ići i ko na prvom filmiću u ovoj rubrici.Hvala Gorane.Snimka plovidbe prvom prilikom jer danas me trenutno nitko nije mogao snimiti ;) :) .
NOVA BATERIJA U TRUPU: