Skip to main content

Topic: foamie DLG cigla (Read 4575 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

foamie DLG cigla

Evo ovo je zadnja igracka izasla iz radionice zvane dnevni boravak.
[attach=1]
-    boom od kederice
-    trup od deprona zalijepljen drvofixom
-    krila izrezana zicom, raspon 75cm
-    servac za elevator montiran naglavacke jer sam htio da gornji dio trupa bude citav radi prijenosa sila
-    klizni poklopac odozdo
-    rep je mogao biti i bolje oblikovan (o tome u nastavku)
-    profil RAF nesto bla (pronadem pa dopunim), uglavnom htio sam donekle simetrican profil sa donekle glatkim karakteristikama i onako odokativno izbor je pao na ovo
-    peg nisam stavio jer sam mislio da je prelabava konstrukcija ali dodat cu ga
-    malo pretezak za ozbiljnoo jedrenja, cca 170 gr na vagi za kolace, ako mi dojadi nabacivati ga dobit ce motor ;)

[attach=2][attach=3]

Poletio neki dan, relativno pristojno, malo brzi nego sto sam zelio, lezerno bacen ide na 15tak m (fali peg), rep se ostetio nakon nekoliko sljietanja na grublju travu (citaj: grmlje) ali to je bilo za ocekivati, sad je na redu ServicePack za rep.

Kako depron ne voli lijepljenje na malu povrsinu, spoj izmedu booma i horizontalca bez nekog elementa izmedu koji bi povecao povrsinu prema depronu je lose rjesenje. Iz istog razloga nisam napravio uobicajeno rjesenje DLG repova gdje je horizontalac montiran na mali pilon. Ok, sve se to da bez problema napraviti u balzi i foliji, ali ja sam bas zapeo za depronsku verziju.

Dakle ovaj rep micem, a nova verzija ce biti V-tail gdje boom mogu dobro pricvrstiti u uvalu, a ispod V dodam jos mali vertikalni dio da izbalansira cijelu pricu. Eto mozete komentirati ..


Odg: foamie DLG cigla

Reply #2
probaj ga na nekakvom slope-u...
u ovo doba godine ima vjetra....  ;)

Odg: foamie DLG cigla

Reply #3
evo video od jucer: https://www.youtube.com/watch?v=umpSvoteGao

hvala šišmišu koji ga je snimio

kako sam ranije pisao da bude isao novi V rep moram zakljuciti da sam napravio verziju sa V repom, ali mi se  pushrod-ovi nisu svidali jer ako ostavim dovoljno mjesta da se pokretne povrsine ne sudaraju (odrezane pod cca 45deg) onda mi se krajevi pushrod-ova moraju dosta savijati, pa su mlitavi pa mi se to nije svidalo i napravio sam manje vise klasiku

Odg: foamie DLG cigla

Reply #4
ovo je hvalevrijedan pionirski let letjelicom vlastitog dizajna i izrade od stiropora i deprona...
delikatno je dlg-irati krilo tako nježne konstrukcije, a Ti si to fino odradio... ;)
Mislim da trebaš ponoviti tako nešto, ali veće letne površine i motorizirati ga, jer motor to nježnije
digne..