Skip to main content

Topic: Balza mlazni model (Read 42690 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Balza mlazni model

video leta:


http://www.youtube.com/watch?v=w8rXmzqon80




Krenuo polako u gradnju balza mlaznog modela za naše oranice...

2metra dug, 2.1 metra raspona, oko 9 kila težine.
Stiro krilo obučeno u balza plank, repne površine šper sendvič obučen u balza plank,
Trup klasika balza i šper, ojačano letvicama po spojevima,
Sve skupa na kraju presvučeno folijom.


Polako...par mjeseci posla po koji sat tjedno
;
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Balza mlazni model

Reply #1
Lajkam...
Dobro iskorištena medicinska literatura....[emoji56]

Odg: Balza mlazni model

Reply #2
Bome teško štivo... kaj buš Jet kupil prikolicu za to transportirat na ljivadu?

Odg: Balza mlazni model

Reply #3
Pratim, bit će to zanimljiva ptica :)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Balza mlazni model

Reply #4
Odlično, pratim priču... ;)

Odg: Balza mlazni model

Reply #5
Thnx :)


Dalje ide izrada kormila i dubine....


Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Balza mlazni model

Reply #6
Stavio na sticky, ovo je prva gradnja jet-modela na Friku !  :)

E sada , da li da se još malo strpimo ili već sada možemo znati o kojem se modelu radi ?

D.

Odg: Balza mlazni model

Reply #7
Bravo Tomek,samo naprijed,lijepa i precizna gradnja :)

Odg: Balza mlazni model

Reply #8
Hvala :)


 čeka me još rezuckanje planka na mjeru, i brušenje 'u nulu' :)
A onda hrpa posla oko krila, tu ne smijem zeznuti da se ne sklopi u zraku pod opterecenjem...a bude ga s tom masom i brzinom mlaznjaka...

Ovo je samo malo poštucano da vidim kako bi sve izgledalo u cjelini.
Model je Shokjet od TroyBuiltModels (TBM), prodavali su ih davno kao rtf no svi su sad na kompozitnim modelima pa za ove vani nema interesa, ali za nase piste su idealni :)
Trap je kao Lada Niva naspram nekog gradskog tutača.

Test fit  8)
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Balza mlazni model

Reply #9
brušenje planka 'na nulu'
plankirao sam s oko 5mm većim rubom, pa pobrusio


test fit 2



Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Balza mlazni model 2x2.1m, 9 kg

Reply #10
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Balza mlazni model 2x2.1m, 9 kg

Reply #11
Do sada nisam radio utore za šarke,
Prvo sam mislio ubušiti one šarke koje izgledaju kao tiple.
No činilo mi se da su ostale pretanke stijenke koje drze tu tiplu...


Pa sam se odlučio na one plosnate šarke(slabije).
Ali kada sam krenuo raditi utor u tvrdom drvetu,
 nije baš išlo skalpelom a ni dremelom kako sam planirao...
Pa sam posegnuo za oscilirajućom pilom,
Za dubinu i kormilo. Prošlo je ok, vidjet ću sad jel ide epoxy ili PU ljepilo...


Za elerone i flapsove jos imam vremena razmisliti



Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Balza mlazni model 2x2.1m, 9 kg

Reply #12
Za šarke nećeš pogriješti koristio PU ili Epoxy lijepilo.PU se dugo suši a spoj čvrst , a Epoxy možeš i ono 5 minutno dvokomponentno.Jedino neznam dali ćeš sa brzim epoxy-em uspjeti toliko šarki zaljepiti odjednom ?Zato bi ja koristio sporije šušeni  dvokomponentni epoxy .Uglavnom vrlo lijep rad....Like it.....  :)

Odg: Balza mlazni model 2x2.1m, 9 kg

Reply #13
Pozdrav! Odlična gradnja! Kakva šperploča je korištena? Koje drvo, debljina, gdje je nabavljena?

Odg: Balza mlazni model 2x2.1m, 9 kg

Reply #14
Thnx
Mario, budem vjerojatno sa špricom i debelom iglom nagurao PU ljepila unutra da se malo napuše i napravi bolji kontakt sa svih strana s plastičnom šarkom.
A baš zanimljivo da si se javio, sjećam se(ako se ne varam) da si davno bio radio čukca od 100 grama bez ramenjače pa su te dočekali na nož :)
Frka me malo jer ti i ovaj model nema uopće ramenjaču, samo styro i plank izvana, i to 2mm. A model oko 9kg i 300kmh.
Recept za balza shower u nekom brisancu :) ???


Tomislave, ne znam od kud je šper, samo da je trup 3mm debljine s nekoliko ojačanja od 8mm na kritičnim mjestima
A plank za rep je 3mm balza, dok je glavno krilo styro i 2mm balza plank. Sve u vrhunskoj hobbyking foliji.


Koju sam danas prvi puta peglao, ludnica kak to ispadne i nakon koliko truda.
A styro model malo ljepila i u zrak. Ali ajde,valjda bu ovaj imao dušu i taj gušt da sam ga radio 'od nule'  8)
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper