Skip to main content

Topic: U potrazi za novom stanicom (Read 24703 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

U potrazi za novom stanicom

Nedavno sam imao problema sa Aurorom 9, kupio sam ju polovnu i sluzila me dugo, ali je pocela otkazivati. Tocnije pred par dana mi je pala extreme flight extra 300 88" zbog stanice i nije ostalo skoro ništa od modela. Da skratim pricu, stanica se od onda ne boot-a do kraja kod paljenja iz prve nego joj treba par puta... Sad trazim novu stanicu i razmisljam o Graupneru. Tocnije MC-26 ili MZ-24 PRO. Zanima me jel tko imao iskustva s tim stanicama i s Graupnerom opcenito? I naravno trazim preporuke i za neku drugu stanicu u rangu 450eura sa prijemnikom. Letim akro bez problema s pultom i bez njega tako da mi oblik stanice ne igra preveliku ulogu, trazim nesto pouzdano.  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #1
Pogledaj i neku od novijih Spektrumica DX8/9, tu su ti barem prijemnici jeftini.
Ostalo sto valja ti je izvan budzeta.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #2
Spektrum DSM-2 modul u bilo kojoj kvalitetnijoj stanici nije loša opcija...
U mom slučaju je u Graupner MX-22, isto tako i kod Balažića koji nikad nije imo problema (sad već dobrih 13-14 godina)
Navodno da noviji spektrum sa DSM-X modulacijom nije pouzdan ko DSM-2 (al ponavljam, navodno. ja koristim samo DSM-2)


Lp.

Zvezda

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #3
O spektrumu nisam iskreno ni razmišljao bio, ali pogledati ću što je sve u ponudi njihovo, tnx
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #4
Frsky horus x10 x12
Imao sam spektrum davno dx7s i posljdenje 4 godine taranis i sljedeca moze biti samo neka frsky, npr x8r stock ima domet 2km i super dobar link a cijena je 40ak dolara, dok je spektrum dosta skuplji

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #5
Ima li x12 negdje u europi za kupiti? Totalno sam out zadnjih par godina i sve kupovine prije su mi bile Lindinger ili Schweighofer  :D

FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #6
Stvarno neznam, mozda kopterworks slovenci

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #7
Ima li x12 negdje u europi za kupiti? Totalno sam out zadnjih par godina i sve kupovine prije su mi bile Lindinger ili Schweighofer  :D
ja imam sa česima samo pozitivna iskustva kako kod kupovine tako i servisa, pogledaj kod generalnih zastupnika za Frsky:https://rcstudio.cz/cs/
ilihttps://emotors.cz/238-frsky-rc

Ja pikiram 10-icu, koja ima prednosti za moje potrebe (težina, display dolje i cijena...) 

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #8
Definitivno ću razmisliti onda i o frsky  ;) 
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #9
Crossfire? Nisam bas mjerodavan, ali vidim da ga ljudi hvale na sve strane, a Crossfire micro i npr. Frskyev QX7 zajedno ispadnu nekih 200 eura. Je da su za CF malo skuplji prijemnici, ali ako covjek bas ne lomi svakih tjedan dana, tih  pedesetak kuna nije takva razlika.

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #10
Ovo mi je ajmo reci  3. crash u 7 godina koliko letim s time da je ovaj bio najskuplji i jedini koji se ne isplati popravljati. Ne letim daleko i long range mi nije potreban, nego baš suprotno, letim ful blizu i to više manje 3D ili akro. Sad su mi ostali elektro modeli, a u planu je opet benzinac 2.2m do 2.6m akro/3D model. Volio bi gotov sustav, tj da samo kupujem prijemnike za svaki model kao što mi je aurora bila. Stvarno nisam upoznat s tim crossfire-om, ali koliko sam skužio to je više za long range?
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #11



FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #12
Razvalio si ga pošteno ???

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #13
Poletio, krenuo krug radit odma iznad piste i model samo odjednom ful gas i ravno dolje. Imam snimku stanice di se vide moji prsti i vidi se da model nije slušao niti sam mu dao takve komande da krene ful gas dolje... Vidi se na slici da je rezervar još pun goriva... Jedino je novi mvvs 50 koji je bio na modelu preživio
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: U potrazi za novom stanicom

Reply #14
Crossfire radi na 900 MHz, a ne standardnih 2.4 GHz zbog cega je moguc jako velik domet, ali to ne znaci da je na blizu los. Dapace, svi hvale izrazito nizak latency (makar je razliku izmedu 20 i 30 ms tesko osjetit), a dok se radi short range, ubacuje u mod odasiljanja 150 Hz, a ne klasicnih 50. Svi profesionalni freestyle piloti quadova ga koriste tako da vjerujem da je stvarno vrhunska stvar.


Ali ako ne trebate ultra domet, kombinacija Frsky Taranis QX7 i R-XSR ili XM+ prijemnik je siroko rasirena i stvarno citam samo o dobrim iskustvima, a kosta triput manje od budzeta kojim raspolazete.