Skip to main content

Topic: Setup za Zagi (Read 71532 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Setup za Zagi

Reply #15
pa ne znam kako ti je lakše pratiti dva profila istovremeno nego samo 1,
jer ne možeš ti odvrtiti po jednom pa po drugom, a niti po jednom brže nego po drugome....tako da bi imao problema,
jasno, izvedivo je, pogotovo s pomagačem, ali komplikacija, bolje ovako :)


Odg: Setup za Zagi

Reply #17
pa ne znam kako ti je lakše pratiti dva profila istovremeno nego samo 1,
jer ne možeš ti odvrtiti po jednom pa po drugom, a niti po jednom brže nego po drugome....tako da bi imao problema,
jasno, izvedivo je, pogotovo s pomagačem, ali komplikacija, bolje ovako :)


ma ja sam rezao sa dva profila jedan izprinto sa 100% velicinom a jedan sa 50%, kada sam izrezao stiropor po mjeri, fiksiro sa obe strane sablone profila, ucvrstio tiropor sa nekim tezim predmetom i ja i prijatelj izrezali bez problema, onaj tko je na strani manjeg profilla mora samo sporije vuci zicu i ide bez ikakvih problema.

Odg: Setup za Zagi

Reply #18
Hvala miso, na to sam mislio, sad mi je sve jasno...
Ne kazem da je tamo nejasno napisano, ali eto meni ovaj put stvarno nije uspjelo da skontam iz prve :)

Odg: Setup za Zagi

Reply #19
Meni se desava da na kraju krila stiropor "potone" od toplote zice jer se zica duze zadrzava na tom mjestu.
Ako smanjim struju tj. temperaturu onda ispadne ok ali rezem jednu polovicu krila preko 20 minuta
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Setup za Zagi

Reply #20
treba pogodit idealnu temperaturu i zicu napet sto jace...ja izrezem jedno za oko pet min..


Odg: Setup za Zagi

Reply #22
ma da,sa federom bi bilo jos bolje,stalno jednaka napetost,htio sam i j stavit al nemrem nac ni jednog

Odg: Setup za Zagi

Reply #23
Za sječenje sam prvo koristio grejnu žicu za kvarcnu peć.
A onda sam se dokopao čelične žice koja je jako tanka i ne da tako lako iskriviti prstima.
Napeta je vrlo jako, ako neko zna i ima sluha, mogao bi na njoj i svirat ;)
ali opet imam problem sa krajem krila i topljenjem stiropora.
Igleda da je sve u metodi pokušaj-greška do eventualnog uspjeha
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Setup za Zagi

Reply #24
jel ti kraj krila odmaknut od kraja žice?
tj ako je žica duga 130 cm, stiropor namjestiš tako da jedan kraj žice ide tek koji mm preko profila po kojem režeš(dakle srednišnji dio krila što bliže kraju žice koji pomičeš),
a drugi dio(koji je fixan) da bude što dalje od stiropora.

tako ujedno dobiješ bolji profil na vrhu krila, a i žica ide većom brzinom pa nemaš taj efekt topljenja kao da stoji na mjestu.

evo i slika:




btw, režeš prvo donju stranu, pa kada ideš gore i završiš, cijeli izrezani komad padne ispod žice,
ako radiš obrnuto, padne ti na žicu...

Odg: Setup za Zagi

Reply #25
Ako se ne varam, ako prvo režeš donji dio krila, zahvaljujući utezima koji krilo drže na mjestu, cijelo krilo ce da se pomjeri na dole poslije prolaska žice da popuni prazninu ?
Ili se to već uzelo u obzir.
Ali ipak držim se uputstva pa radim na taj način i režem u dva prolaza.
Krenem od napadne ivice pa ispod krila do kraja i izvedem žicu napolje. A onda opet od napadne ivice ali sa  gornje strane šablona.
Do topljenja dolazi tamo gdje mi žica stoji malo duže u odnosu na ostatak, dakle samo na kraju krila.
Pokusao sam i sa fiksiranjem jednog kraja luka, kao na slici, a i tako da nas dvojica režemo.
Moraću još da smanjim temperaturu i da to radim jaaako polako.
Vrijeme je na mojoj strani, još uvijek :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: Setup za Zagi

Reply #27



pošto i mene vuče taj zagi..tu je samo jedna šablona , to bi bila početna, a gdje je onda zadnja??




ponavljam po 2. puta

ponavljam, sve piše u vodiču,

režeš po ovom profilu sredinu krila, u ruci dakle držiš jedan kraj žice(tj držiš luk koji špana žicu),
a drugi kraj krila se sam izreže pošto je drugi kraj žice FIKSIRAN za podlogu.
 




Odg: Setup za Zagi

Reply #28



pošto i mene vuče taj zagi..tu je samo jedna šablona , to bi bila početna, a gdje je onda zadnja??




ponavljam po 2. puta

ponavljam, sve piše u vodiču,

režeš po ovom profilu sredinu krila, u ruci dakle držiš jedan kraj žice(tj držiš luk koji špana žicu),
a drugi kraj krila se sam izreže pošto je drugi kraj žice FIKSIRAN za podlogu.
 




a gdje mogu nači vodič??
:arrow_down: