Skip to main content

Topic: Problem sa NAZOM! (Read 4889 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #15
Aaa to, jesam to sve uradio odmah i neeeće! :'(
Počinjem da sumnjam da nije Naza uredu!
Ovi ESC-ovi izgledaju potpuno isto, ali sam primjetio da su na jednom deblje žice koje idu prema motoru.
Ako je samo do žica nije problem, ali kad promjenim redosljed motora na nazi, motor broj 4 se upali, a ovaj sa debljim žicama
nema šanse. Volio bi da imam druge ESC-ove da vidim jel bi  bila ista stvar, bar bi znao na čemu sam! 


Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #17
Znači izašao sam s posla samo da probam da vidim jel isti problem!  ;)

I konačnoooo radiii!!!

Razno2008 hvala ti na pomoći i što si me spasio daljnjih frustracija, nerviranja....itd  :-X
Fora je da se prvo upali VU i sačeka da odradi svoje i onda se tek spoje ESC-ovi na batku i sve radi savršeno!

Davor je ipak bio u pravu fora je predebilna, ali bitno da je riješena!

Ako stignem danas da poletim, javim utiske (ma da mislim da je Davor kompetentniji što se tiče toga, ja sam još zelen)

 

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #18
pa stvarno debilna greska u 3pm i natrag...vidjet ces kume to radi prestrasno ;)

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #19
Ajmo Djole...neki video okači kada stigneš da vidimo to u haveru i malo življem kretanju. Puno je oprečnih iskustava s tim kontrolerom pa me baš zanima kakva su domaća iskustva.
 
lp
Toni

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #20
Ljudi moram Vas razočarati ipak je radost bila kratkog daha,  ništa od leta, ESC-ovi jednostavno nisu uskladjeni sa nazom!  ???
Npr. Upali normalno i od 20% gasa ok, međutim od 20 pa do 50% mrtav  :'( i onda preko 50% poludi po mojoj procjeni ode negdje ne 80% gasa  :o
i počne da se pali crvena na VU, kao signalizira neku grešku! Druga stvar je što su motori totalno neusklađeni, tako da se prva dva
vrte puno brže od zadnja dva, znači nema piiiip da uzleti, a da ne ode u salto fak shit...
Problem je što sam zadnju lovu puko na nazu, pa će mi trebati neko vreme za ESC-ove.  :-[
Tako da se javim čim prije nadam se!


Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #21
Ako ti se da napravit ponovnu kalibraciju svih esc-a preko prijamnika, provjert ponovno sve (orjentacija FC, esc-i u odgovarajucim utorima, dobro isprogramirana stanica), dali si izvadio zice od beca s ESC-a (crvenu na esc konektorima).

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #22
eeee da, zaboravio sam spomenuti da moraju biti regleri koji mogu gutat 400Hz+ PWM signal inace nista od toga, ne radi sa klasicnim reglerima... turnigy plush, rctimer, HK SS, hobbywing pentium, mystery blue i to po mogucnosti preflashani sa simonk softom
ja imam 4 komada od xaircrafta koji rade na 500Hz i nema problema s njima

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #23
Jel znas na koliko rade turnigy 18a basic v3.1?
Jel pašu?

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #24
Mislim da ne, plush bi trebao, ALI nebi ti znao dalje pomoci, no vecina danasnjih esc ti moze radit na 400Hz bez ikakvih modifikacija (ako mislite na ulazni signal), ali s nazom nebi znao sto radi. Najbolje da pitas na rcg-u ili pricekas odgovore vlasnika iz nasih krajeva. Ovdje imas popis esc-a koji guraju 400Hz (u stanju kakvom su kupljeni), ali neznam koliko je azuriran http://wiki.openpilot.org/display/Doc/TurboPWM+ESC's (neki plush je na sil, a neki na atu)
Ovdje je popis s rcg-a https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Au16aK6Q-0p0dENkdXVGVHJLRm5fRTFQdjBZbUhxZ3c#gid=0 Nekima rade isti esc-i nekima ne.
Moze koja fotka.