Skip to main content

Topic: Beep-ajući motori i kako ih ušutkati (Read 4572 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Beep-ajući motori i kako ih ušutkati

Imam Elite Multistar 2216 920 KV motore, Q Brain 4x20A ESC, i Multiwii 2.5 SE controler.
Kod uključivanja napajanja quada motori počnu beep-ati, cca 1x u sekundi, sva 4, i ne prestaju.
Kad povežem tx i rx - nema promjene.
Mogu na mobu preko EZ GUI-a (Bluetooth veza) pratiti PWM vrijednosti kanala koje mijenjam na TX-u, znači veza radi.
Ne mogu armati motore.
Ne mogu uploadati firmware, iako u device manageru na PC-u vidim FTDI adapter.
quad je letio prije nego sam nabavio novi tx stavio novi rx, znači FW je učitan u FC-u.

[/size]Zašto motori beepaju (i kako ih ušutkati)?[size=78%]
[/size]Je li stari fw u fc-u unišen nakon neuspjelog pokušaja uploada novog?[size=78%]

[/size]hvala unaprijed[size=78%]
[/size]




Odg: Beep-ajući motori i kako ih ušutkati

Reply #1
to bi mogao biti znak da regleri (ESC) ne dobivaju adekvatan signal od FCa
nisam koristio MultWii ali probaj staviti protokol za ESCove PWM, mislim da je to problem
ili stavi Oneshot 125 ako PWM nece raditi
Provjeri koji protokol podrzavaju regleri pa prema njemu postavi na FCu (ja vjerujem da je PWM)
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)


Odg: Beep-ajući motori i kako ih ušutkati

Reply #3
Ma letila je već ta kombinacija fc-esc-motori, samo sam sad novi rx i tx stavio.
Jedino je tx-rx novost u odnosu na ono što je prije dobro radilo.
I ne prestaju bipati bez obzira na PWM vrijednost kanala gasa (od 992 do 2014), očitanu s FC-a, a ne na tx-u.
Brine me i nemogućnost uploadanja fw-a u fc, možda je stari zbrisan neuspjelim pokušajem uploada novog, pa sad fc na esc šalje koješta, bez obzira što s rx-a prima dobre PWM vrijednosti. :/








to bi mogao biti znak da regleri (ESC) ne dobivaju adekvatan signal od FCa
nisam koristio MultWii ali probaj staviti protokol za ESCove PWM, mislim da je to problem
ili stavi Oneshot 125 ako PWM nece raditi
Provjeri koji protokol podrzavaju regleri pa prema njemu postavi na FCu (ja vjerujem da je PWM)


Odg: Beep-ajući motori i kako ih ušutkati

Reply #4
a sta sad ne mozes updatat FW na FCu vise?

Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Beep-ajući motori i kako ih ušutkati

Reply #5
Probaj napravit kalibraciju reglera i smanji trim od gasa do dna pa vidi oce li radit

Odg: Beep-ajući motori i kako ih ušutkati

Reply #6
Su ti kanali na FC-u dobro postelani? Pretpostavljam da su se pojebali kad si promijenio tx...

Odg: Beep-ajući motori i kako ih ušutkati

Reply #7
a sta sad ne mozes updatat FW na FCu vise?




Da, ne mogu.
Pitam se samo je li moguće da sam neuspješnim pokušavanjem uploada pokvario ono što je prije bilo uploadano, ali ne u potpunosti - jer komunikacija bluetooth modul - smartphone i dalje dobro radi. :/

Odg: Beep-ajući motori i kako ih ušutkati

Reply #8
Su ti kanali na FC-u dobro postelani? Pretpostavljam da su se pojebali kad si promijenio tx...


Sve kanale sam stavio od točno od 1000-2000, i to očitavam na mobitelu preko bluetootha spojenom s FC-om.

Odg: Beep-ajući motori i kako ih ušutkati

Reply #9



[size=78%]Probaj napravit kalibraciju reglera i smanji trim od gasa do dna pa vidi oce li radit[/size]




da, to će bit slijedeće što ću probat


BTW, što se nemogućnosti uploada tiče - kako da provjerim jel pokvaren FTDI USB to TTL adapter (preko kojeg ide upload) ili sam FC? Ili nešto treće?