Skip to main content

Topic: Sebart Funtana S140 - konačno poletila (Read 3834 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Nakon par mjeseci čučenja u garaži napokon kad sam uhvatio vremena složio sam svoju drugu Sebart Funtanu S140. Na avionu je CRRCPro GF45i benzinski motor, 20x10 propela, HXT12K digitalna serva za sve komande i Robbe-Futaba FS250S digitalni servo na gasu. Od elektronike je još gore Turnigy MegaBEC 8A (linearni) namješten na 6V izlaznog napona, 2S lipo 2800mAh za serva i 2S lipo 4000mAh za elektronsko paljenje ali spuštena preko 3 diode da izlazni napon ne prelazi 6.4V. To sam imao pri ruci ali iz iskustva s prvim avionom znam da mi elektronsko paljenje više potroši bateriju nego serva pa sam onda 4000mAh bateriju stavio za motor. Inače na prvoj Funtani imam sve isto osim što mi je i za serva 4000mAh baterija. S tim baterijama mogu slobodno letiti 3 dana bez dodatnog punjenja što je jako dobro a kolege (kao i ovce) znaju koliko sam u zraku kad taj dan letim :-)
 
Evo i video snimka prvog leta Funtane:
 
Sebart Funtana S140 - (Iron) MAIDEN FLIGHT
 
 
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #1
Iako sam tek početnik koji se igra sa depronom, kužim da mi se ovo sviđa  :) Kad narastem i ja bih gradio takve "igračke" .
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #2
A gdje se to letilo ako se smije znati, ne mogu odgonetnuti?

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #3
Ovo nema nigdi na svitu a lokacija je sami završetak Kalmetine u Gaženici, znači izravno s autoputa na letenje :-)  Ako bude bez kiše danas ću probati sletiti na samu cestu budući da se taj sami kraj jako malo koristi budući da se luka tek gradi odnosno stalo se s izgradnjom.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #4
Pa super kud češ bolji asvalt nego autoput i to novi.  :)

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #5
Dosta velika trzanja servaca imas kada model radi na ler gasu.
 Nezabrinjava li te to???

P.S. Dali je to funtana sto je bila kod mene?

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #6
 ako se nevaram to je zadar? može li se kod vas ikako letiti na aerodromu Šepurine ili ga još uvijek koristi vojska? pozdrav iz vukovara
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #7
Ne trzaju serva nego motor jako trese cijeli model i onda krila titraju i jako se čuje vibracija folije. Ovaj motor je drndaviji na leru ali drugačije radi od RCGF motora kojeg imam na prvoj funtani. Obe Funtane su Sebart a ona ručni rad Funtana je završila kod kolege koji će joj staviti FUJI motor iz svog CAP-a 232 koji je razbijan nekoliko puta.

Ovo je bilo u Zadru a Šepurine su još zauzete iako nema nikoga a tako će biti tko zna koliko.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #8
kako da clip na jubito prodje sa muzikom? ja sam probavao par puta sa nekom muzikom i uvijek na kraju ispadne bez zvuka, a ispod pise da je zvuk maknut radi zastite autorskih prava.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #9
Meni u mojem korisničkom računu na YU tubi piše da taj fajl neće biti prikazan u "nekim" zemljama a kod nas je vidljiv. Stavio sam muziku samo zato jer se kolega "snimač" javio na mobitel i govorio cijelo vrijeme što se jako čulo na snimci. Možda se kod nas normalno vidi jer je početak original zvuk od kamere a tek malo kasnije ide muzika.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Sebart Funtana S140 - konačno poletila

Reply #10
Svaka čast lip model i video, nažalost nisam mogao doči ali doči ču da i ja provozam svoj model s vama.
svaka čast :)