Skip to main content

Topic: MAK Trešnjevka - Lučko www.mak-tresnjevka.hr (Read 89309 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #45
Ovo sad zvuci jako strogo i komplicirano, a u biti nije. Postoji par osnovnih pravila kao sto bi trebalo biti na svakom letjelistu, a tu se stavlja naglasak na sigurnost, kako samih letača, tako i publike u kojoj ima sve više žena, supruga, ljubavnica, a dolaze već i djeca. I to je to. Slobodno dođite, pridruzite nam se.
samo zemlja je granica....

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #46
O da, nekada smo na Lučkom imali montažne stupove i zaštitnu mrežu odmah uz stolove i "hangar";  nekome se nije sviđala ta zaštita - zato jer su kod lošeg slijetanja znali zapeti u nju. Reko' bi " efikasna i svrhovita pa je treba eliminirati"  :)

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #47
hehe, baš u subotu planiramo opet dignuti tu mrežu opet u zrak... :)


pa ako moram birati da li će moj avion nekoga zveknuti u glavu ili će se sudariti sa mekanom mrežom, bez razmišljanja biram ovo drugo makar ostao bez modela


planiram proširiti svoj hangar sa aviona od 500g do 3 kg i na avione cca 5-6kg, a bome i ja ću se ljepše osjećati ako znam da neću nikome nauditi u slučaju kvara ili nečega nepredviđenoga...
btw, Krkanov Hellcat ima preko 20kg...  ??? :D
samo zemlja je granica....

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #48
 Damire i Karlo živjeli ,  ovo su lijepe i zdrave informacije , nadam se i želim da postavite mreže ponovno,kao i na svim RC uzletištima širom kulturnog svijeta. 8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #49
Damire i Karlo živjeli ,  ovo su lijepe i zdrave informacije , nadam se i želim da postavite mreže ponovno,kao i na svim RC uzletištima širom kulturnog svijeta. 8) 8) 8)


Hvala, živjeli...  ;)

Samo da se vidi na slici, povukao sam crvenu crtu gdje bi mreža otprilike trebala doći. To je i više nego dovoljno udaljeno od piste da bi smetalo, a kada bi oko te crte letao neki avion/dron, bio bi preblizu drugih ljudi i potencijalno bi ih ugrožavao, tako da je onda i zaslužio završiti u mreži. Tome mreža i služi, za zaštitu.  :)

A pista je sada toliko produžena i proširena da letač neće ni primjetiti mrežu jer će mu uvijek biti iza leđa...
samo zemlja je granica....

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #50
Stane u bunker a toliko znači.
Sigurnost na prvome mjestu  8)

[attachimg=1]



Evo i video da ne stane sve samo na skici :)



https://www.youtube.com/watch?v=UZOh8--DguA
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #51
Zaboravio sam napomenuti da većinu slika koje se tu nalaze, a izgledaju tip-top ( avioni u pokretu, ali obrisi kristalno oštri), je snimio dvojac Anja - Ivan ( više Anja nego Ivan  :D  ) koji imaju i ruku i oko i fotoaparat za takve super slike.... Kad odrastem volio bih stvarati slike poput njih..  ;D

samo zemlja je granica....

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #52
Dragi Karlo , zaboravio si modelarski postulat da mi STARIMO ALI NE ODRASTAMO  ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #53
Potpuno si u pravu... i ponosimo se time..
samo zemlja je granica....

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #54
Evo i jedna slikica iz 2008. godine sa mitinga: zaštitna mreža je između modela i modelara sa jedne strane i publike sa druge strane.


Pokušavam dokučiti prognozu za 08.06., ako bi bilo dovoljno sunčano, mogao bi demonstrirati let modelom na  elektropogon bez baterije, iako je datum još preran za dovoljno sunca.


[attachimg=1]

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #55
Danas se radilo na mreži, ali ispalo je da je prekratka, tako da ćemo morati ponoviti akciju..   :D ;D
samo zemlja je granica....

 

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #56
.
samo zemlja je granica....

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #57
Bravo Karlo...nasmijao si me... ;D ;D ;D ...ali vaša mreža dobro izgleda i nadam je se vidjeti ''u živo'' 08/06/19.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #58
morao sam izbrisati post jer mi nije dao uplodati drugu sliku na kojoj su četvorica sa strane s rukama u đepovima  .. :)  nadam se i ja da se vidimo tamo u što većem broju..  :)
danas nas je posjetila i crna roda, nadam se da to nije neki loš znak.. a ni da dobivam malu bebu crnca... ma nikakvu, prestar sam za to...  ;D :D
Error 404 (Not Found)!!1
samo zemlja je granica....

Odg: MAK Trešnjevka - Lučko

Reply #59
I danas je radio vremeplov na Lučkom, vratio me u vrijeme  SFRJ  dok sam gledao kako jedan dela, a njih 4 s rukama u đepovima ili prekiženih ili tipkaju...
ali kada je prostrujila informacija da će roštilj jesti samo oni koji se radili u ekipi, situacija se brzo promijenila..   :D ;D


P.S. radi zaštite privatnih podataka i osiguranja mene da me neradnici sa slike ne tuže, skratio sam ih za glavu...  :-[
samo zemlja je granica....