Skip to main content

Topic: RC Short Pink Skyvan OE-FDE - Depron model  (Read 7525 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC Short Pink Skyvan OE-FDE - Depron model

Decki bok!
Evo nakon mjesec i pol radnje sam zavrsil moj novi Projekt : Short Skyvan! 8)
Raspon Krila 120 cm, duzina Trupa 67 cm, dva Motora, 5 servo , Svijetla, zadnja Vrata za izbacivanje Padobrana.
Napravljen po planu iz Modell Aviatora.de tamo se moze i pdf Plan skiniti i izprintati. ( http://modell-aviator.de/downloads/short-skyvan-vorbildaehnliches-modell-mit-spassfaktor/ )
Model je iz 6 mm Deprona i Balse.
Motorne Gondole sam iz Plastcnih Boca napravil, jedno 20 boce su poginile dok mi je uspilo napravit kako valja >:(   . Pofarban je Skyvan u Boje  Pink Aviation OE-FDE od Godine 2005 iz Austrije. Isti je poslje prelakiran u Nemo shemu koji do danas Leti u Austriji
Prvi let ce bit poslije Uskrsa. Kad tad i Video .
Evo jos par slika od Pocetka do kraja gradnje!
Pozdrav  

Odg: Short Skyvan Depron model

Reply #1
Lipo i smišno izgleda. Bravo!!![emoji106]

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg:Rc Short Pink Skyvan OE-FDE - Depron model

Reply #2
 ,[attach=3] , [attach=4] , [attach=5][attach=2]
     [attachimg=6]

 

Odg: RC Short Pink Skyvan OE-FDE - Depron model

Reply #4
Bravo super je, baš mi se sviđa. Boje su odlične.
Dva pitanja: nije valjda da je to ručno bojano (ako je, to je pomalo umjetnost)
 i kak leti to jest dal bi bilo bolje da se propeleri okreću kontra?
Još jednom BRAVO

Odg: RC Short Pink Skyvan OE-FDE - Depron model

Reply #5
Sve je ručno sa kistom napravljeno,osim plave boje nju sam sprical sa Airbrushpištoljem.
1 Let mora malo čekati moram izvuhtati propelere čekam naručenu vagu i radim drugi Projekt " Nuri sa Led svjetlima" (Slika ispod) . Propeleri se ne trebaju kontra okretati
Postoji video od Gospona L.Näkel na Youtubu kako leti taj isti Model sa istim Propelerima u shemi " Nemo".  Gosp. Näkel je taj Model napravil i Dokumentirao i izložio u Knjižici Modell Aviator 03.2017 po njegovom Planu sam moj model napravio.
Video od Gosp.Näkel Nemo Skyvan Link : #]http://www.youtube.com/watch?v=q0Jds5SlHM4#

Kad stignem napravit Video metnit ču ga na Youtube

Odg: RC Short Pink Skyvan OE-FDE - Depron model

Reply #6
P.S. : Moji Padobranci jedva čekaju da poleti Skyvan ;)


RC Short Pink Skyvan OE FDE Depron model

Reply #8
Kje se pa da takЕЎen model nabavit.dj ДЌe maЕЎ kako sliko svojega mi jo pokaЕѕi da vidim kak to zgleda.
Lp BlaЕѕ