Skip to main content

Topic: Beach Bum (Read 5080 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Beach Bum

Eto i mene opet, dugo nisam ništa pravio pa je vrijeme za novi projekt. Depronce sam doktorirao,pa je došlo vrijeme je za moj drugi balza model.
Riječ je o Beach Bum jedrilici za slope, koju ću naravno motorizirati. Nacrt u prilogu.
Nadam se da će letjeti, ako ne...bit će na proljeće dosta drveta za potpalu roštilja  :D

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Beach Bum

Reply #1
Još sličica

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: Beach Bum

Reply #3
Pozdrav varadero,
Vrlo lijep model. Ja  sam do sada jedino rezao stiropor za zagi i neke varijacije na temu. Isto tako motorizirao air hogs titan iz konzuma koji je završio slavno zabiven u punoj brzini u zidu jednog hangara, šteta što nemam snimku mislim da bi bila atraktivna za pogledati.
I ja planiram balza model, ali još uvjek planiram uz osnovno nedostatak bilo kakvog znanja o tome i nedostatak balze. Najbliža mi u pevec Makarska 60 ak km i Split 100 km, čitam već dugo sve članke o gradnji i načinima gradnje. A pošto sam gradio samo puscher modele s fiksnim propelerom, gledam kako fecera ovaj folding prop.
Na ovom tvom me interesira kad ti se ovaj prop sklopi dodiruje li ti propeler trup aviona i mora li propeler moći opisivati cijeli krug sklopljen da ne dira trup. Na ovome mi izgleda preblizu trupu s obzirom da je četvrtast trup, izgleda mi da bi zapinjao ili mi se samo čini zbog kuta slike.
Koji motor, bateriju, serva i prop planiraš koristiti i koja je masa modela.
Ja se nikako da usudim početi model od balze jer se bojim da ga neću stići nikad završiti. A ovi balza modeli su mi tako atraktivni za vidjeti.
Lijep rad i samo naprijed.
Pozdrav.

Odg: Beach Bum

Reply #4
Bravo varadero!

Odg: Beach Bum

Reply #5
Pozdrav varadero,
Vrlo lijep model. Ja  sam do sada jedino rezao stiropor za zagi i neke varijacije na temu. Isto tako motorizirao air hogs titan iz konzuma koji je završio slavno zabiven u punoj brzini u zidu jednog hangara, šteta što nemam snimku mislim da bi bila atraktivna za pogledati.
I ja planiram balza model, ali još uvjek planiram uz osnovno nedostatak bilo kakvog znanja o tome i nedostatak balze. Najbliža mi u pevec Makarska 60 ak km i Split 100 km, čitam već dugo sve članke o gradnji i načinima gradnje. A pošto sam gradio samo puscher modele s fiksnim propelerom, gledam kako fecera ovaj folding prop.
Na ovom tvom me interesira kad ti se ovaj prop sklopi dodiruje li ti propeler trup aviona i mora li propeler moći opisivati cijeli krug sklopljen da ne dira trup. Na ovome mi izgleda preblizu trupu s obzirom da je četvrtast trup, izgleda mi da bi zapinjao ili mi se samo čini zbog kuta slike.
Koji motor, bateriju, serva i prop planiraš koristiti i koja je masa modela.
Ja se nikako da usudim početi model od balze jer se bojim da ga neću stići nikad završiti. A ovi balza modeli su mi tako atraktivni za vidjeti.
Lijep rad i samo naprijed.
Pozdrav.


Pozdrav,
Pa za početak i prvu gradnju bih ti preporučio bolje neki kit od balze nego da sve radiš ovako, i ja balzu nabavljam u Pevecu ili Vinkopromu, lijepim uglavnom sa 15 minutnim drvofixom.
Kineski kitovi su jeftini, ali imaju loše upute, tako da ako nemaš iskustva u gradnji, bude problema. No ima hrpa videa i threadova na forumima gdje se nađu cijeli build logovi. Tako sam ja proučavao u početku.
Evo ovaj ti nije skup , ja sam ga pravio i leti super: https://goo.gl/DfR3qy
Nikada ne važem svoje modele pa tako i za ovoga ne znam koliko teži. Na njemu je 1000kv motor, 30A regler i 10x5 propeler, tjetar ću ga sa 3s baterijom 2200 mAh.
Folding propeler ti je dosta labav, tako da ga uz trup drži samo strujanje zraka, i ne ne mora opisivati krug oko trupa, jer čim se pokrene on se rastvori usred djelovanja centrifugalne sile, nema to gdje zapinjati.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: Beach Bum

Reply #7
Lijep avionček i odlično leti, svaka ti čast.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Beach Bum

Reply #8
cestitam na uspjesno realiziranom projektu, uzivancija je pogledati ovu lijepu i precizno izvedenu samogradnju

Odg: Beach Bum

Reply #9
A što dobro leti  :D
Neki dan sam se igrao sat vremena s njom, uhvatio termiku....svašta nešto.
Uglavnom, jedva potrošio bateriju, već mi dodijalo letiti.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.