Skip to main content

Topic: Big Lift (Read 27602 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Big Lift

Reply #15
Na firewall su nalijepljena 2 komada špera koja su obrušena na oblik klina, te tako tvore kut od 3 stupnja desno, i 3 stupnja dolje. Nacrt kaže kako treba staviti 2 stupnja, ja sam stavio tri, jer se ovdje radi o znatno jačem motoru.
Nažalost, ovo se nije moglo izbjeći, morao sam napraviti rupu u firewallu zbog isturenog karburatora i kratkog nosa. Nema veze, jer je ionako debel 15 ak mm. U nos ću morati postaviti dodatnu pregradu, kako bih spriječio ulaz magle goriva i zraka i model. Rupa je kasnije premazana epoksijem.



Odg: Big Lift

Reply #17
Ovo prednje staklo je izrađeno od folije koja se koristi kod uvezivanja, dok su bočna od dvije ovakve posude koje se nalaze na slici.
 

Odg: Big Lift

Reply #18
Za rezervoar sam odabrao bocu dobrog starog kiseljaka koja je postavljena na način kao što se može vidjeti na slikama. Ovo mi se čini puno sigurnije od čička, a spužva je tu da spriječi stvaranje mjehurića od vibracija.

Odg: Big Lift

Reply #19
Svaka cast, bit ce to lijep model!

Jedno pitanje, nisi mogao postavit motor tako da cilindar ide prema dole, mislim da bi tako bolje izgledalo?

Odg: Big Lift

Reply #20
Hvala !
Mogao sam, ali će imati auspuh od inoxa koji će se nalaziti ispod prednjeg dijela trupa.

Odg: Big Lift

Reply #21
Bravo, svaka cast. Napokon da neko radi PRAVI model a ne od deprona  a i kojekakvi multirotori. Samo nastavi i cekamo jos slika.

Odg: Big Lift

Reply #22
Živio Katana,
rad sa balzom ima svoje čari, ali ti to dobro znaš pošto vidim da si i sam samograditelj.
Slažem se 100 % sa ovim u vezi našeg hobbyja kako danas izgleda....više ni ne možeš otić na aerodrom, a da ne slušaš o Fpv i multirotor dilemama

Odg: Big Lift

Reply #23
Poštovanje Vale , nemoj molim Te....pusti i druge da uživaju u svom izboru...O modelarskim ukusima se na raspravlja....Znam sada ćeš možda promisliti da multirotori nisu modelarstvo  ::) ....Ali ni naše staro modelarstvo više ne postoji...Dolazi neka nova tehnologija sa školovanim mladim kadrovima .....i to je život.Nego želio bi da na svom modelu ipak ugradiš flapsove....ako nećeš na ovaj raspon a gdje ćeš onda.Imam Ti neke specijalne šarke ,baš za flapsove,pa ako želiš šaljem kao poklon.
Živio Vukovar  8) 8) 8) ...pozdrav od srca..... iz Splita  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Big Lift

Reply #24
Živio Remote !
Stalno sam u dvojbi oko flapsova. Istina je, lijepo je to kad ih model ima, ali pitanje je jesu li uopće potrebni ?
Big Lift inače leti vrlo sporo, a aerodrom na kojem letim je dosta prostran. S nekog logičnog gledišta uopće nisu potrebni, ali šta ako ih ja ipak želim ? Evo problema :
- Imam stanicu sa 6 kanala, tako da ne bih mogao istovremeno otkačivati jedrilicu i koristiti flapsove
-Kad bih koristio flapsove, oni bi morali biti spojeni na Y kabel. Mislim da se  to ne bi nikako sviđalo prijemniku zbog puno A.
Tako da, da bih bezbrižno koristio flapsove, trebam novu stanicu s prijemnikom, nekakav power box i 2 dodatna servoa.
Molim da me ispravite ako griješim, svako je mišljenje dobro došlo  :)


Odg: Big Lift

Reply #25
Jedrilica otkačuje sama, dakle šleperi lete sa sajlom na sebi, zar ne? Ne znam kaj bi ti otkačival?

Odg: Big Lift

Reply #26
@Vale ,ne ulazim u financijske mogućnosti (predajnik sa više kanala itd...) ali flapsovi su ,po meni ,potrebni jer daju određen komoditet prilikom uzlijetanja a naravno i slijetanja....skraćuju rulanje i brzinu . Ma dobro znam da znaš zašto služe flapsovi...ali stvar je izbora,ja sam samo izrazio moj ukus...i dalje ti flaps šarke stoje na raspolaganju.
Pozdravi Želu i ekipu a Tebi svako dobro.  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Big Lift

Reply #27
Da i to što Remote kaže...flapsovi obavezno! Ako ništa drugo imaš više kontrole a i zabavnije je slijetat da se što manje rula!

Odg: Big Lift

Reply #28
A ništa onda, olakšaste mi odluku. Radit će se leteći mercedes, dakle, bit će i flapsova  :)  Krila ću izraditi sa flapsovima, pa tamo jednom ću morat nabaviti neku napredniju stanicu.....(zaboravih da mi jedan kanal treba za otvaranje vratašca za izbacivanje padobranca)
Zed, big lift ima u sebi servo za otkačivanje jedrilice

[attach=1]

.....kod mene će malo raditi, jer se ionako nema šta za šlepat kod ostalih letača ovdje na istoku...za sad
Remote, hvala na šarkama, ali već imam ove obične šarke, pa ću njih ugraditi na slijedeći način :

[attach=2]

Odg: Big Lift

Reply #29
Veseli me Tvoja odluka , neka sve bude napravljeno po ''zanatu''.....onda ovaj sport-hobby ima smisla...Ciao
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes