Skip to main content

Topic: Dle55 tuče i lupa (Read 13836 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #15
I ja sam uvjeren da je paljenje,još samo da mi stigne za par dana pa da skinem sumnje s toga,jer po nekom zaključivanju nema šta drugo bit,a sve ostalo sam provjerio i šta je bilo zamjenjivo,zamijenio...
Zahvaljujem na savjetima!

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #16
Kad promjenis paljenje sve ce bit ok 100% imas predpaljene jako rano dobivas eksploziju tocno kad klip dođe u mrtvu tocku i dad sam motor nezna bil okrenuo u obrnuti smjer.uglavnom se desava kada je motor pri radnoj temperaturi jer se smjesa lakse zapali

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #17
Zahvaljujem na pomoći,taman ovih dana očekujem novi ignition da stigne pa nakon instaliranja živo me zanima kako će sve ispostavit al i ja sam 100% uvjeren da bi jedino to moglo bit,ništa drugo...

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #18
Opet isti problemi s DLE,ništa se nije promijenilo ni s novim ignition,opet isto ne prima gas,na leru najprije brzo radi pa se smanji pa tuče,ništa ne reagira na odvrtanje igle ni za ler ni za veliki gas,a na dodavanje gasa se zagušuje,baterija od paljenja je ok,daje 5,2 V konstantno,tako da nisam više pametan šta može bit....

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #19
Onda je kolega sandro bia u pravu
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #20
Kad kazeš da tuče, dali možda puca na auspuh i karburator? Imam osječaj da ti je dizna na  karburatoru zaštopana, probaj ju ispiriti.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #21
Ne moze pucat na auspuh zbog zastopanog dovoda ,moze se samo ugusit..pucanje moze bit jedino da false struje/svjecice...ako nije do struje,onda kako he kolega sandro reka,imas prolupani lezaj negdi..i on ima karakteristican zvuk koji se ne moze zaminit sa pucanjen
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #22
Motor ne puca nigdi,već jednostavno neartikulirano radi,ne prima gas,pali odmah,na prvu,na malo bacanje propelera,al i ne prima gas i pri bilo kakvom dodavanju gasa počne jako vibrirati...Mogu još jedino probat s tom diznom,propuhavanjem,al ne znam....

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #23
Da li je svjećica zamijenjena?

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #24
Teško je ovako ocjeniti o čemu se radi, kad bi malo snimio kratki video pa da možemo čuti motor. Ja bi svakako očistio karburator, sad ima i sprejeva za čišćenje karburatora.

@Ante
Pitao sam čovjeka dali puca čisto da bi definirao riječi "tuče i lupa" ;)
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #26
Snimit ću pa postat sutra....


Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #28
Danas sam na poslu imao isti problem sa dvotaktnim motorom, problem je bio u magnetu što se pomjerio 1-2mm, to je sigurno i kod tebe (hal senzor). Provjeri dali je na pravom mjestu, sigurno se pomjerio malo a da nisi primjetio. Diogen te dobro uputio.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.