Skip to main content

Topic: Dle55 tuče i lupa (Read 13889 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #30
Kut pretpaljenja garant,tako meni barem zvuci  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #31
Btw, koju bateriju koristis i jel uopce ok ta baterija. Meni je DLA na razradjivanju radio gluposti dok nisam uzeo novu bateriju
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #32
NiMh baterija,5 članaka,dobra je još,pokazuje 5.2-5.8V konstantno.

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #33
A jedino sto mi jos pada na pamet je da vibracije utjecu na el. paljenje. Pa da ga je probat mozda skinit i pusti da visi doli samo pazit da ne uleti u propelu
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #34
Ne virujem,mekano je smješteno paljenje,svih ovih godina ništa nije smetalo,a ovo je skroz novo paljenje sada na avionu....Sumnjam da je i starom išta bilo...Sutra ću promijenit kut pretpaljenja pa valjda će dat rezultate...

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #35
To je definitivno palenje u pitanju tj nije dobro podeseno. Ja sam ugradio cdi palnenje na motor od trimera koji je imao magnetsko palenje, radio je tako lose.dok nisam podesio kut paljenja sto posto od tada.je radio kao singerica, palio bez problema i nikad se nije gasio.



Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #38
Ništa nabolje,mijenjao sam kut pretpaljenja milimetar u smjeru sata i obrnuto,ma uvik isto,izludilo više do kraja,naručio sam još sad novu bateriju od paljenja kao zadnju slamku,iako ne sumnjam previše u staru bateriju jer uvik pokazuje istu struju,karburator opran u nitro razrjedživač,čist ko suza,sva crijeva promijenjena,u rezervoaru,do motora,sve sve i opet isto,stvarno više ne znam....

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #39
Onda nakon toga promini opet lezaj radilice
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #40
kolega ja mislin da si se zajeba sa motoron nisi mu ulija antifriz

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #41
kažu meštri da je crveni antifriz bolji od plavog nemoj se zaj***t

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #42
 :D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #43
Na videu koji si objavio čuje se da motor preskače paljenje i "kiše" a moze kihati samo iz dva razloga: prvi je loše gorivo a drugi kašnjenje u paljenju.
Napravi ovaj test što je u videu ali samo malo brže vrti tj što brze mozeš ako preskače možda je neki sitni kvar CDI-ja kondenzator ili nesta sto može svaki elektroničar srediti, ali prije toga trebao bi probati upaliti motor a cdi držati u ruci da nema vibracija.
Po zvuku 99% nije problem u motoru.
http://www.youtube.com/watch?v=5ki-pk-kMq0

Odg: Dle55 tuče i lupa

Reply #44
Evo sa zadovoljstvom vam svima javljam da sam napokon riješio problem s "pucajućim DLE55".
Naime cilo vrime je bio problem u staroj bateriji od paljenja.Kako je bila  NiMH baterija,došao joj kraj i pod opterećenjem nije davala struje potrebno za ignition da motor radi uredno.
Sada zamijenjena s LiPo baterijom sve radi odlično,ali nakon svih mogućih zamjena ignition-a,crijeva goriva,svićice i na kraju servisiranja karburatora sa service kit dihtunzima i mrežicom sve je ok,i nadam se da će tako potrajat duže vrime.
Svima se zahvaljujem na savjetima!
Pozdrav!