Skip to main content

Topic: Moj prvi racer - Wizard X220 (Read 34079 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #16
Da li smijem mjenjati kanale i bandove dok je ustekana baterija u dron ili moram svaki puta odstekati bateriju?

 

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #18
Odlicno, hvala na odgovorima. Sve je sređeno, podešeno u betaflightu, uspostavljen fpv. Band sam podesio prema nekom svojem rasporedu koji je proradio (tog rasporeda nema u uputama). I radi mi na 1 i 8 kanalu  ???


Evo quanum naocale i DIY antena (sam napravio) sa RX5808.


Evo par slikica Wizarda


Kako ste vi riješili jello efekt na hd kameri ako vam se javljao? Meni je dosta izražen. Vidio sam razna riješenja DIY i "kupovno". Preporuka?


Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #19
Ako radi, nije bitno na kojem je kanalu, sad samo u zrak.

Ja sam si isprintao nosac za gopro na 3d printeru. Na ona 4 prednja sarafa. Snimam u 1080p60 tako da se jako malo vidi vibracija.

Treba dobro izbalansirat propelere i to na magnetskom balanseru. Onda ni quad ne trza u letu.

Inace, FC sam stavio na amortizere vlastite izrade. Po uputama sekile-a :) Hvala kreso!

Sad mi vibracije puno manje dolaze do fc-a pa nema yaw trzanja. Ide kao po staklu.

Termobuzir, s jedne strane m3 saraf, s druge matica i u sredinu malo spuzvice. Stianut upaljacem i namontirat. Razlika u letu je nebo i zemlja! Sad je premiran i potpuno me prati na palicama.

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #20
Eto, i prvi pad. Dok sam skretao pogled s drona na naocale sa strane popustio sam gas a bio sam 2m od zemlje i malo jace je tresnuo tocno o pod te polomio sve 3 elise s jednog propelera. Zamjenjeno i leti dalje.

Na koji nacin se to balansiraju propeleri?

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk


Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #22
Eto malo vikend letuckanja i jos ucenja LOS. Još nisam spreman za FPV i acro letenje. Stavljam tu jer je noob flight i po meni ne spada u temu sa svim profi letovima

https://www.youtube.com/watch?v=nTrpfX9i46s

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #23
haha ne vjerujem kako ga siljis iznad mora  8)

odlicno, sada polako na FPV

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #24
Bude uskoro i FPV. Čekam da mi se brat vrati sa mora da imam spotera kraj sebe, barem za prvih 2-3 puta

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk


Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #25
Problem...od sve zemlje uokolo, quadcopter mi je ni manje ni više nego pao u potok (doduše nije duboki). Kao da mi je ostao zabolkiran u desno i bočno sam pogodio u vodu gotovo full gasom jer sam ga zapravo htio dignuti dok je krenuo desno i automatski sam stisnuo gas za u vis. Od udarca baterija se odštekala i izletjela da quadcoptera, a on se odbio od kamenja na drugu stranu potoka tik do vode. Baterija je bila potpuno pod vodom 20-30sec dok quadcopter je bio poprskan kapljicama. Prvo što me začudilo što se baterija nije zapalila radi vode i malog udubljenja na njoj(pošto se naglašava laka zapaljivost baterije u kratkom spoju). Slomljeno nije ništa, propeleri su posavijeni, jedna zaštita motora napuknuta. Ispuhao sam cijeloga dobro kompresorom i sušio fenom. Ostavit ću ga ovako par dana na suncu da se ishlape kapljice ako je još koja gdje zaostala. A neznam što da napravim s bateriom. Između čelija se vide kapljice vode. Dal da razrežem vanjski omot i to posusim ili kaj? Primam bilo kakve prijedloge što napraviti.
Evo slika oštećene baterije, kapljice vode u bateriji i napuknute zaštite motora

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #26
ja bi prvo provjerio napon baterije i svake celije posebno i ako tu nema nista neobicno onda je baterija ok. Malo je posuši i to je to ;)

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #27
ja bi prvo provjerio napon baterije i svake celije posebno i ako tu nema nista neobicno onda je baterija ok. Malo je posuši i to je to ;)
nezz zasto al mene je točno uvik frka tih batki. ovu bi tocno stavio na storage jedno misec dana.
ako onda bude ok, bi ju stavio  na dron, inace nema Gospe....

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #28
pa, po opisu događaja koji je Osa dao, baterija je u vodu pala ištekana, tako da tu nije došlo do kratkog spoja i po mom iskustvu je treba samo posušit i bit ce ok, jedino može od udarca doći do pada napona u nekoj ćeliji, a to bi se trebalo pokazat odmah sutra dan.  8)

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #29
ma posusi batku i sve 5... da sam znas sa kakvim grobljem ubijenim ja letim  ;D