Skip to main content

Topic: DLG-W-"Željo" (Read 14368 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DLG-W-"Željo"

Radi se o DLG 1,1 m raspona u izradi našeg majstora Flyfreakusera.
Ja se usrečio sa jednim primjerkom , pa sam sa  kolegom sa kojim i inaće regliram modele na maidenu ,zapičili na Kanal...

Model je fantastičan ! 
Zajedrio je u trećem izbačaju, reglaža nije bila potrebna; Radio-Ready, tj. "ubaci prijemnik+bateriju pa vozi".
Iako je bilo oblačno bez termike, išlo je bez problema do 2:30, a na padini - koliko možeš izdržati.

Moja jedina zamjerka: kada je model ove vrste dosegao tu kvalitetu, HK/Turnigy/BA i slićne jeftinjare od servača tu više nisu dovoljno dobri, ide se prema Dymond D47, Futaba FS31 i slićne. Ne možeš na rasnog pastuha staviti rđave potkove !
Nije bilo problema, ali se vidjelo da preciznu izradu modela mora pratiti i precizan servo.
Sve ostalo na slikama; usporedba sa Mimijem i ELF-om ...

Damir


Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #2
E, da sva slava ne pripadne DLG-Želji  ;) (iako zaslužuje) nešto je danas na kanalskoj padini imal reči i Old MiMi


https://vimeo.com/173277312
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)


Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #4
Težina modela zanima Diogene, ne vjerujem da to niste napisali...c c c  :P

Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #5
Težina modela zanima Diogene, ne vjerujem da to niste napisali...c c c  :P
AUW 155 gr, raspon 110 cm, 3 serva D56, V8R7 FrSky , 1S650 mAh round LiPo. Dodan mali šaraf za CG, pa će sljedeća batka biti 1S950 mAh.
Damir

Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #6
Svaka čast na modelima.Ljubomoran sam kaj ja nemogu a i nemam uvjete(prostor i materijal) za napraviti si jednoga DLG-a a da bude ručni rad a ne oni kupovni :( .Uživajte u "ćukanju" ;) :) .

Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #7
Još malo o detaljima: upravo fini detalji izrađeni sa iskustvom je ono što ovaj model mini DLG-a izdiže daleko iznad onih smijurija sa HK;
od nosača stabova, montaže krila, peg za startanje, na svemu se vidi da je to radio netko tko zna što ovakav model treba preživjeti u korištenju. ovdje je jedan kratki jubito padinarenja na nasipu i nekoliko fotki detalja.
Damir

http://www.youtube.com/watch?v=Y4oP5xxmypM

Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #8
Ja sam jedan jako nepristrani obožavatelj mini DLG jedrilica i mogu samo reči da ovi modeli lijepo "klize" kroz zrak.Odlični su ;) :) .Nadam se da ću i ja jednog dana "kliziti" kroz zrak sa DLG-om jer to nema motor nego koristi darove prirode ;) .

Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #9
Jako lijepo izgleda to ''padinarenje''. Volio bih i to probati.
Za sada, jedino se mogu popeti na bundevu kod nas u Slavoniji i probati ''dinamic soaring''.  :D


Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #11
Sorry na uletavanju, Mario, da si imalo slusao ljude kojima sad kukas, letio bi vec odavno svoj DLG. Jbg sad...

Diogen, budete mene naucili letit to?


Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #13
Jos neznam, ali bumo probali uskoro :)

Odg: DLG-W-"Željo"

Reply #14
Sorry na uletavanju, Mario, da si imalo slusao ljude kojima sad kukas, letio bi vec odavno svoj DLG. Jbg sad...

Diogen, budete mene naucili letit to?

Ma ne ljutim se ništa,slobodno se izrazi kako želiš.Ubuduće ću više slušati iskusne modelare a ne samo po svom.Hvala na komentaru jer me je pogurao u pozitivu. :)