Skip to main content

Topic: Mali helić za mene (Read 15009 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mali helić za mene

Nešto mi se šarafi a nemam love za protosa 700 ili gauija X7.


Znači onda nešto manje, a da već neke komponente imam.
Sa moje forze imam servaće cca 2.2kg, YEP 60A, mini v-bar, a sa protosa 500 motor Z-Power i originalni.
Tako da su u igri:
Goblin 380 (radije 420 ali ne znam da li bi servaći to mogli)
Protos 380 (dobijem brain koji mi ne treba a i inače je skuplji od goblina).
Mogao bi dodati i ALZRC Devil 380, cca 200$ ali ako se uzme u obzir carina i porez dođe isto kao goblin.


Ako imate kakvih prijedloga ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: Mali helić za mene

Reply #1
Svi letite, pripremate apartmane za ljeto ili vas jednostavno libo taki?  ::)
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Mali helić za mene

Reply #2
Nisam niš od tog vidio uživo pa nemrem dati konstruktivni prijedlog, znaš da sam fan Protosa, Grobline ne volim, taaaak daaaaa, Protos definitivno :)
MAK Zapad

Odg: Mali helić za mene

Reply #3
A cijene su tu negdje, goblin je nešto jevtiniji ...


Ono što mi se ne sviđa, je pazi sad, goblin 420 ima 5mm root blejda ... Naravno samo sab proizvodi takve ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Mali helić za mene

Reply #4

Nije da me boli taki, ne zalazim bas na forum jerbo me ne zanimaju .... mda ... 8)


Sumljam da budes motor sa protosa nabio u goblina bez da skasapis canopy odozgora, na srecu postoje jeftinije varijante motora(Rotorstar, alzrc), imam Rotorstar, solidan je.
Plus neznam kakvi su servaci ali mikracima sigurno nije lako na g380, jednom sam zemlju taknuo na spoolupu i instant polomio 2 rukice, a sumljam da je Protos u toj mjeri nes njezniji tak da...


Protosa vidio nisam uzivo al dopada mi se ;) .
Sa Goblinom 380 sam inace dosta zadovoljan, ak nemas ni jednog goblina preporucam njega, imas hrpu opcija upgradea, dijelova (svi ih drze, alzrc kompatibilni), plus dodje malo ko osvjezenje od svih "standardnih" helica ;)


Kao sto vjerojatno znas G380 je stakleni helic (ne od stakloplastike nego puca ko staklo :) ), a ni protos mi se ne cini nis robusniji (frame). Tenk u toj klasi je Gaui X3L, koji je stvarno robusan i u njega ide motor iz stare "Align spec" 500tke, slagao/letio frendov i heli je stvarno zvijer.


Nego, ak imas goblin u sistemu, kupi goblina i rijesi to  :D :D :D


BTW, novi Brain 2 (ovaj iz protos kita) je iznenadjujuce dobar (subjektivno jel..  ;D )
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Mali helić za mene

Reply #5
Ne bi ja mijenjao forzu, al kak inače imam smisla odabrati nešto za što neće bit dijelova tak sam i sa forzom uspio. JR ne radi više dijelove.
Uzeo bi nešto mainstream pa se tu nameće goblin i protos.
Uzeo bi servaće s forze, e sad nisu to baš jaki servaći, pa me to najviše štopa. Alternativa KST za 20$/kom sasvim OK.
Moram reć da sam se nadao da je goblin robustan helić ... A JBG vjerojatno će bit goblin (sorry robi protos mi je ok ali je cijena na strani goblina).
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Mali helić za mene

Reply #6
Opet kemijas i kombiniras.

Imam ti ja Goblina 500 viska, RTF sa svime.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Mali helić za mene

Reply #7
500-tka bi bila ok, ali nemam toliko love.
380-tka je 218funti nova.


Jel ima devil u EU za kupit preko weba?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Mali helić za mene

Reply #8
Pa rasprodaj sve ove koji skupljaju prasinu ili se vise ne proizvode (vidim da imas ftish na takeve) pa kupis nesto novo :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Mali helić za mene

Reply #9
To se može rasprodat jedino u CIOS-u po kili al-a.
Koga briga za te egzote.
Mali helić mi treba, Goblin 380/420 mi je za sada favorit glede cijene.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Mali helić za mene

Reply #10

Ipak Goblin!




[attachimg=1]
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Mali helić za mene

Reply #11
Drago mi je da helimajstori nisu nestali ... pozdrav iz Rijeke...  ;D


Mislio sam da su ovi copteri sve preuzeli...

Odg: Mali helić za mene

Reply #12
gdi si ga piknul .... wes koliko perja treba za 500totku ..
dx9-xd8-gobac630


Odg: Mali helić za mene

Reply #14
Na Midlandu, 280 funti.

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG