Skip to main content

Topic: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI (Read 16010 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Poštovani!
 
Razpis za F3A utakmicu se nalazi na adresi: http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=30&t=83483
Vjerujem, da prevođenje nije potrebno.
 
Za BASIC limite modela su 2,25 m, max 10 kg. Takvih modela ima i kod vas. Nešto manje ima modela 2x2 m za FAI program P13. Ali to je druga priča.
Sada je prijavljeno dovoljno pilota, da budu oba dvije kategorije regularne (5+5) ali to je sveukupno malo.
Nadam se, da čete nači volje i hrabrosti, da i vi dođete. Jer dolaze i kolegi iz RS, možda je pravi trenutak, da vidimo kako dalje. Vidimo, da nas je sveukupno malo i da nam mlađi rod ne ulazi baš brzo na scenu.
 
Sa očekivanjem interesa i prijava ja vas ljepo pozdravljam.
 
Igor Makovec

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #1
Pozdrav!
 
Trenutačne prijave:
 
FAI, program P13 (limit 2x2 m):
1. Mencin M.,
2. Mencin T.,
3. Goljevšček A.,
4. Stojković N. (RS),
5. Makovec I.,
6. Logar R.


BASIC (limit 2,25 m, 10 kg):
1. Plot J.,
2. Plesničar,
3. Matešić N. (HR),
4. Kubaska P. (HR),
5. Hvala K.,
6. Mlakar A.

Bok.
Igor

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #2
Pozdrav!
 
Prijave su ažurirane. 12 takmičara je za akrobatiku dobra brojka. Poziv važi širom Hrvatske jer znam, da ima dobrih pilota.
 
Pozdrav.
Igor

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #3
Verovatno cu se i ja takmiciti u Basic-u. Samo da barem jednom izletim program pre tekme :).

poz
Veljko
Oxai Amethyst F3A, EF Extra 300 78", ESM Pilatus PC-21
Sebart Miss Wind 50
JP Model Max Ion
JR 11X DSMX

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #4
Veljko, dali si mislio da nečeš?  ::) Avio virus ti je jači nego H5N1. :)
Evo sutra ideš na listu. Samo da znaš, sa Nikolom smo malo razgovarali o tebi i evo ima rezultata... Pa da nisi u dilemi - same dobre stvari.
Bok
Igor

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #5
Bok Igore.
Ako uhvatim malo vremena možda se i ja pojavim,tako da Extra vidi EU.
Javim ti ako budem mogao doći
Do tada lp.Krešimir Ivašković

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #6
Krešo!
 
Ekstra je več bila u EU u ranim godinama. Sada je kod tebe kde ima topli dom i "ljubav". Evo baš ljepo, da je vodiš u domači kraj. Nisam baš siguran dali se to pravilno zove zavičaj.
 
1LpI

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #7
Tak,tak-zavičaj....
Da te pitam:
Da li ima veze smjer vjetra za 1.figuru (jel može 1.figura u vjetar ili niz vjetar ili moram naučiti program s lijeve i desne strane?) 
U Basic programu dupli valjak.......to su 2 valjka na sredini da 1.završava točno ispred sudaca?

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #8
I mene jako zanima!!!

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #9
Pozdrav svima!
 
Evo nova lista prijava (ažurno, 07.06.2013, 15:30).
FAI, P13:
1. Mencin M.,------------Buldog, elektro 10S,
2. Mencin T.,------------Buldog, elektro 10S,
3. Goljevšček A.,-------Buldog, elektro 10S,
4. Stojković N. (RS),---Sickle, elektro 10S,
5. Makovec I.,----------Spark, elektro 8S,
6. Logar R.,-------------Buldog, elektro 10S,
7. Oblak N.,------------Wind S E50, 6S
BASIC:
1. Matešić N. (HR),----Sbach, bencin 50 ccm,
2. Kubaska P. (HR),----Extra, bencin 50 ccm,
3. Hvala K.,-------------Mythos 125, elektro 10S,
4. Mlakar A.,------------Extra, bencin, 26 ccm,
5. Stojanović V. (RS),--Sickle, elektro 10S,
6. Ivašković K. (HR),---Extra, bencin 50 ccm

Tekmu vodit čemo jako brzo zbog trajanja. Letovi na 8-9 min. Kod 15 pilota to je 45 letova ili 450 minuta ili 7,5 sati neto.
Pozdrav.
 
Igor

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #10
Opa, bice bogami zanimljivo  ;D. Radujem se druzenju na prvom mestu, a za letenje cemo vec nekako valjda  da se snadjemo  ::).

poz
Veljko
Oxai Amethyst F3A, EF Extra 300 78", ESM Pilatus PC-21
Sebart Miss Wind 50
JP Model Max Ion
JR 11X DSMX

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #11
Bok!
 
Ovako, ne zaboravite krila, RC i bajunete. To se več dogodilo. :'( Onda nikako ne zaboraviti kremu sa faktorom 50. Biće 28 stepeni i pravi ljetni dan. Pa dalje: suncobran, hladionik, piče, poneku zečicu (može onu sa Playboy ušima) i da ne nabrajam dalje. :)
Igor

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #12
Ekipa iz Kutine se vratila kući sa dotične "tekme". Organizacija dobra,piloti odlični......suđenje SRAMOTA!!!!
To su navodno suci sa završenim "tečajem" F3A suđenja! Volio bi da nam netko od dotičnih objasni kriterije kad 1.sudac za poljetanje da ocjenu 3, a drugi 10???!!!   Kakva je ocjena 4 za ravan let?-da li vi stvarno mislite da smo mi tak glupi?
 
Zaključak: hvala na gostoprimstvu,pozdrav svim pilotima jer su odlično letili i nadam se da više nikada nećemo sudjelovati u ovako namještenoj priredbi.
 
lp. Krešimir

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #13
E da. Stali smo na našem aerodromu da se još jednom uvjerimo da li mi to stvarno tak ne znamo letit i odletili 2 leta za vlastitu dušu.

Odg: Razpis: F3A utakmica 09.06.2013, Novo mesto, SI

Reply #14
Pozdrav!
 
Izvinjavam se ali radim hitno za posao i čak ni nemam xls rezultata. Ali dobit ču sutra i sve objaviti.
Krešimire, brojke ti ne valjaju. Pogledao sam tvoje ocjene u nekonačnoj verziji (imam datoteku ali ne poslednju vremenski):
1. poletanje jednako pristanaku: 10/10/10, kod svih sudaca u sva tri leta,
2. ravni let: 9/8/6, 8/5/8, 6/5/5. Baš kod ravnog leta imaš najlošije ocjene. Jesi li dobro uočijo kako ravno lete oni najbolji?
Samo, da znaš ocjena može biti i nula i to kod svih figura.
 
Dobro čut čemo i druge komentare. Ali ovako. Mogučnost pritužbe važi na utakmici i to odmah. Dok je još moguče provjeriti sve. Bio si jedini kome je pravi avijon malo smetao i dali smo ti mogučnost ponovnog leta ali nisi htio. Pitao sam te više puta puta.
 
Ljepi pozdrav.
 
Igor