Skip to main content

Topic: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova (Read 80525 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova - CROSSPOST

Reply #135
Hvala na videu! Iako i dalje nije skroz jasno na koncu da li se primjenjuje ili ne na igracke s manje od 79J - na pocetku je receno da se ne primjenjuje, ali i dalje je nejasno zasto u zahtjevima za dozvolu letenja stoji stavka "manje ili vise od 79J" kad za manje od 79J ne treba taj zahtjev ni popunjavati i sto ako je cijeli grad zona zabrane letenja kao sto je Rijeka tj. da li u Rijeci smijete uzeti npr. Cheerson CX10 i u vlastitom dvoristu podici ga na 10 cm jer je tamo sve kontrolirano zracno podrucje pa bi vas takav potez mogao kostati kao da ste provezli Boeing 747 iznad Kantride itd.

Vidim da se covjek i sam iscudjava nad nebulozama kakve trazi geodetska uprava i nad nejasnim kriterijima EU koje cemo preuzeti... Uglavnom, u slucaju da se zavrsi na sudu, sve je prepusteno interpretaciji trece osobe, a znamo kako to zavrsi u ovoj drzavi...  ::)

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #136
OK, što ako se nabave svi papiri a na dan letenja bude pljusak, mećava, olujna bura, tuča... opet se čeka mjesec dana za nove papire?

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #137
Srebrni sto si tako pesimistican, opusti se  ;)

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #138
Nisam pesimistican nego realan  ;)

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #139
ja sam 2km od aerodroma :D :D
Pa se šuljam sa dronovima...

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #140
Pazi sto radis jer kazne su sokantne kako je receno u videu posto jos ne postoji kategorija lakih kazni za dronove vec se sve smatra povredom zracnog prostora gdje su kazne i preko 50 000 Kn...  :-[

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #141
A ništa, vrati se na skupljanje salveta!

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #142
Nikad nisam skupljao salvete... a bas bi mogao poceti  8)

Nego, bez zezancije - fino je tip upozorio doslovno "pazite sto radite" jer u zonama zabrane letenja kazne su drakonske (iako kaze da za sad idu s upozorenjima, sto ne znaci da nece poceti s novcanim kaznama, a upozorio je da su astronomske) ... Ja sam od najblizeg aerodroma udaljem preko 150Km tako da me, recimo, bas briga sto se toga tice  :-\ , a i letim s mirko dronovima daleko ispod 79J pa se nadam da necu imati problema (osim ako ne naleti neki nadobudni plavac pa cu morati pojasnjavati pravilnik itd.)

 

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #143
eh da su barem svi kao ti po PS-u...

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #144
eh da su barem svi kao ti po PS-u...
Ironiče mene zanima kad i u kojem slucaju dobijam kaznu? Dok letim ili vladini pdv hakeri gledaju videa?

Letim najvise sa rejserima i u nijednom trenu nisam siguran cu izginuti 50kkn...
Murija kad god su naisli su vristali odusevljeno kako to brzo leti i snimali ga.... Nikakva losa iskustva do sada :)

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk

keep rippin'
peace


Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #146
A jebote sorry na prvoj polovici posta koji je šala...
I sorry i na drugoj polovici uopce sto sam ista pisao... ;)

LP,  Stupid

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk

keep rippin'
peace

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #147
Ruki bro nije ono tebe islo  ;D

edit: jbg i ja se bojim grunut eachine e10 u zrak da ne skopam oko nekom jer mi totalno nekontrolirano to leti na 1s, ZATO vozim veci kwod gdje u 99% slucajeva imam potpunu kontrolu nad njim
 

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #148
Ahahah onda peace...
LP, Ashamed Stupid

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk

keep rippin'
peace

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #149
Ironiče trolčino hahahah
keep rippin'
peace