Skip to main content

Topic: Hobbyking EU i NED - poštarina (Read 36732 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Hobbyking EU i NED - poštarina

Bok,

Baš gledam batke za Spyhawka i ajde budem napravio svoju prvu narudžbu iz tog čuvenog Hobbykinga. Jednu bateriju.
Napravim narudžbu iz EU skladišta baterija od 6$, dođem do finalnog koraka i izračuna mi poštarinu 70$ i jedina je za odabrat?!?  ???
Jel ja nešto dobro ne radim il fakat poštarina do Hrvatske dođe *ebenih 450kn?

Evo zakačio sam screenshot.
Thx!

[attachimg=1]

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #1
Ne radiš ništ krivo, i kod mene je tako. Prije je bilo $14,69 ako se ne varam, vjerujem da je riječ o grešci (cijena za SLO je ista pa ispada da nisu ništ mjenjali, ili jesu?!). Naravno, You can now take advantage of the shorter shipping times, and we think you will be quite impressed with the low cost of shipping..sad bogami jesmo impressed  :D

lp,
Marko

Re: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #2
Ako narucujes iz ned ide ti paketnom postom to jest brza posta a onda te cekaju problemi sa spedicijom to jest ekstra nekih 300 kn

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #3
A gdje je nestalo ono sa 14 dolara shippingom ?

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #4
ja sam narucio kk2 iz NED i doslo mi da platim ekstra jos 300 kn jer ti paket zadrzava spediter i nece da ga pusti na carinu dok ga ne ovlastis za to a cim ga ovlastis nabiju ti svoje troskove
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #5
Ak dok uđemo u EU za 3 mjeseca se ne maknu takve smiješne carine, shipingi, PDV-i, porezi ovoga onoga.....onda nek se zemlja otvori i nek nas proguta jer smo fakat najobičnije balkansko pleme.   :-[

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #6
iako je i mene to razpizdilo i pisah im to u lice, ipak nas je snasla kazna u obliku zabrane slanja lipo baterija uobicajenom avio postom, pa se sada to placa jer ide kao posebna posiljka.

no nisu mi jasni ovi koji narucuju iz NL storea..pa LIJEPO VAM PISE U KOJE ZEMLJE SE ISPORUCUJE!!!a ne vidim ime hrvatska tamo  ::) treba samo malo dati si truda pa SVE procitati pa nebi bilo posle ovakvih isčuđavanja. naravno da je išlo preko špedicije jer su ovi poslali vjerojatno do najbliže slovenije pa preko ko zna kakvih kanala poslali u HR..kako god, prije kupovine se uputno JAKO DOBRO raspitati i prije svega SVE pročitati pogotovo ono malim slovima.

eto,zato i trazih savjet za baterije u mojem postu u elektronici jer sam izrevoltiran da placam toliko skupu poštarinu. čak i kada naručiš iz njemačkog skladišta koje, of kors, isporucuje u HR, poštarina je vrlo skupa jer ide nekakvom kurirskom poštom.

stoga oprez s narudzbama iz HK jer ako je u paketu lipo baterija,jedna ili sto,podiže cijenu poštarine. i zaboravite više na one sitne cijene šipinga do sada. ALI SAMO KAD SU LIPO BATERIJE U PAKETU, da ponovim.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #7
Ak dok uđemo u EU za 3 mjeseca se ne maknu takve smiješne carine, shipingi, PDV-i, porezi ovoga onoga.....onda nek se zemlja otvori i nek nas proguta jer smo fakat najobičnije balkansko pleme.   :-[

zar nam zaista želiš da postanemo roblje? i prodali su ti priču da će nam biti bolje a ti slijepo u to vjeruješ? zar ne gledaš oko sebe i ne vidiš kako je u EU odlično?

prestrašno je kako su uspjeli utjerat do jaja narodu priču o divnoj EU  ???
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #8
Quote
zar nam zaista želiš da postanemo roblje? i prodali su ti priču da će nam biti bolje a ti slijepo u to vjeruješ? zar ne gledaš oko sebe i ne vidiš kako je u EU odlično?
prestrašno je kako su uspjeli utjerat do jaja narodu priču o divnoj EU  ???

Mi ulazimo u EU, makar ti, ja i ostalih 4mil to htjeli ili ne htjeli. Makar mi to voljeli ili ne. Na nama je samo da se prilagodimo jer ionak ne odlučujemo o tome. Meni se fućka dal mi bude bolje ili ne u EU jer znam da nemogu to promijeniti nego mi je bolje to prihvatiti i prilagoditi se, bar ću sačuvat živce.
Al nećemo sad flejmati o EU jer taj topic nije za to. :)

Poanta je dok uđemo u EU onda ćemo imati otvorene granice i moći ću normalno naručit iz Hobbykinga ili upalit auto i odfurat se do Schweighofera po aviončić koji si dugo želim.  ;D

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #9
da,sry,bez političkoj flejma.

nekako mislim da si u krivu. mozda i budemo mogli po avionceke ici, no mislio sam da ce tako biti s autima, pa cu si napoon moci uzeti auto kakav hocu a ne da me gule preprodavaci za svakojaki krs..no kada se raspitah, i saznah kako stvari stoje nakon ulaska, mogu ti reci da smo i vise nego prevareni..a otvorene granice?? lool zaista su nas napunili s pricama o otvorenoj europi..neznam, jedino kaj mi se cini da cemo dobiti od EU je jedan ogroman bic i cviliti cemo pod njim (ne,ne flejmam politicki). jer sva ta mastanja da cemo imati otvorenu granicu, bez carina i svih nameta kojima se trenutno hrani ova gramzljiva i nikad sita vlast, tesko je za ocekivati da ce se gladna usta toga odreci. i sada se vec stampaju zakoni o raznoraznim nametima da ces u stvari, i ako ce to tako izgledati da je otvoreno, biti ce jako dobro naplaceno.

stoga, drzmo gace..jer ih uskoro ionako necemo imati  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #10
Izračun NL poštarine radi sasvim ok ->

NL
D2826-101400 - D2826-10 1400kv Brushless Motor (NL Ware..    $10.11
Standard (No Tracking) Mail - Netherlands to Croatia  $2.47

Your Total $12.58

International
D2826-101400 - D2826-10 1400kv Brushless Motor    $8.97
International (Registered) Air Mail 0 - 100g  $3.99

Your Total $12.96

Baterije su izuzetak iz ovog ..

Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #11
Ja sam na hk stavio u kosaricu 3 baterije ukupno do 3900mah i normalno mi racunali 14.99 slanje mislim pola kile da je bilo....

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #12
Evo sad upravo još jednom probao 3 različite stvari, 3 različite narudžbe. Jedna je bila baterija, druga je bila trup Bixlera, a jedna je bila elektromotor.

Za sve 3 narudžbe uvijek ista opcija poštarine. Registered tracking parcel - Nederlands to Croatia i nema apsolutno ništa drugo za birat.
Ima 3 koraka STEP 1,2,3. U step 2 napiše sve moguće poštarine al čim dođeš do step 3 odmah te zalocka na ovu najskuplju i nemožeš promijenit.

Daj molim vas stavite screenshot od "step 3" da vidim kak vam zaračuna jeftinu poštarinu, meni je zalockana na ovu najskuplju (vidite po screenshotu mojem).

Thx!


Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #14
Sa kojeg skladista je proizvod? Mozda vam neke proizvode koje ima na int i NL skladistu automatski prebacuje da uzimate sa nizozemskog skladista.

Meni isto normalno radi sve...