Skip to main content

Topic: Hobbyking EU i NED - poštarina (Read 36728 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #30
Upravo oni su me jednom prilikom ogulili i to posteno...

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #31
meni upravo odbili model iz švagija i trazi sad dodatnih 110€ za ponovnu posiljku..hebate ko cijeli model..a i onda nek me ogule spediteri i bolje da sam kupio pravi avion..

hvala ti lijepa nasa, nisam znao da si tako mala da su ti paketi tako preveliki  :D

neo helpppp  :(
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #32
To se sad sve malo zakompliciralo prije EU, da poberu maslo dok ga još ima. :-\

SingPost je OČAJAN, ja 20dana već "guram" stvari u vreću, iliti "insert item into bag".
Nabijem ih.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #33
Schweighofer je u Deutsclandsbergu u Austriji. Od Koprivnice do tamo je 185km. Vožnja po otvorenoj cesti to je kojih 200-250kn za gorivo tamo i natrag.
Puno jeftinije nego da te izdrkavaju s poštarinama, špedicijama, PDV-ovima i kojekakvim trošarinama i ležarinama.

Digneš se u subotu ujutro, pokupiš curu, za 2 sata si tamo, kupiš avion, dijelove, stanicu. Avion bude manje od 1000kn pa ne plaćaš ništa carine na to, dijelove prešvercaš preko granice, naguraš ih po sicevima, u mašinu, u branike a za stanicu jedino platiš carinu ako bude skuplja od 1000kn ili ju također skriješ negdje.

U jednom danu sve kupiš, jeftinije ispadne i dobiš sve isti dan na ruke.
A poslije 7-og mjeseca dok se maknu granice onda ćemo vidjet kako će Hobbyking naplaćivat poštarine i dal će bit trošarina kakvih.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #34
tak ce izgleda i biti..kako mi se andeo nas od poste ne javlja citaj neo, kad se vrnem u hr lijepo u posjet švagiju...taman da klinci vide malo puta..a i valjda ce carina biti raspolozenija kada vidi blizance kak drze svoju novu igracku..mislim tatinu..mislim skupa bumo slagali  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #35
E ekipa. Pratim napise, a posto i sam ulazim u modeelarstvo pa moram trziti komplet opreme za zagya i turnigy 9x, pa  zanima kae u schweigfieru? Dučkas koji prodaje stvari sa hk?

Tenks

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Kad bi znao letjeti ne bi koristio modele

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #36
lijepo ti naruči stanicu iz HK a ostatak za zagija imaš i tu,taj dućan u austriji kakti je povoljan pa ga neki tu propagiraju...kolko ja znam a možda i neznam  ::)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #37
slobodno si ti naruci sve s HK kaj se tice zagija..ionak su to 2+2rez serva,prop,motoric i esc i jos par sitnica koje ce ti svaki modelar ovdje ustupiti ili prodati..tako da ako u paketu uz stanicu+prijemnik bude jos par sitnica niti bu povecalo postarinu niti bu zakompliciralo carinu..stoga,HK, i priprema za visetjedno cekanje..i to ti je to ;)

p.s.
eto,kad budem u HR,citaj kraj 4.mj, ja ti dam stangice za elerone s navojem (dam ti i one plastike da ih učvrstiš za elevone-ako ih imam)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Re: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #38
E ekipa. Pratim napise, a posto i sam ulazim u modeelarstvo pa moram trziti komplet opreme za zagya i turnigy 9x, pa  zanima kae u schweigfieru? Dučkas koji prodaje stvari sa hk?

Tenks

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Nemoj naručivat iz Hobbykinga, dugo se čeka, a poštarina, carina i troškovi ti variraju od volje carinika.
Odeš osobno u Schweighofer s još nekim. Kupiš stanicu na jedan račun a ostatak robe na drugi račun. Stanicu možeš prešvercati ako ju dobro skriješ i ne plaćaš ništa carine (osim ako ne košta ispod 1000kn onda ne plaćaš carinu).
Ostatak robe staviš na drugi račun kji će biti vezan za tvojeg suputnika u autu i to vjeroatno isto neće prelaziti 1000kn.

A zagija kupi HR, to fakat se ne isplati ići van po to. Imaš u HR zagija kolko hoćeš i jedan lik s foruma izrađuje krila po mojim saznanjima, nek me netko ispravi ako sam krivo rekel.

Eto. :)

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #39
meni upravo odbili model iz švagija i trazi sad dodatnih 110€ za ponovnu posiljku..hebate ko cijeli model..a i onda nek me ogule spediteri i bolje da sam kupio pravi avion..

hvala ti lijepa nasa, nisam znao da si tako mala da su ti paketi tako preveliki  :D

neo helpppp  :(

E rekao sam ti, i ja sam tako prošao :(

http://www.flyfreak.net/online-trgovine/schweighofer-ne-salje-velike-pakete-u-hr-(/
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Re: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #40
Troškovi budu 9,5kn obavijest, 36 kn otvaranje paketa, 25% pdv, 10% carina, benzin do carine, parking 1h, 30-60 min čekanja, tečajna
razlika, dakle od 40 posto na gore.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #41
dajte najte plasit coveka. lijepo naruci u Hk, jest da ponekad cekas malo duze no sve stigne bez problema.

istina, i svagi i lidinger i ko zna koji shop tu u EU ima za neko brze vrijeme no cijene su znato vise nego u čajneza..kako god, za izradu zagija nemas problema..ili radis svoj ili kupis gotov, dode ti na isto..jer zagi je univerzalac koji ti otkrije cari modelarstva..pogovoto kada se odlucis sam ga izraditi..pa poleti..pa leti..pa ti narastu krila i zagrizes u modelarstvo..to ni svagi ni lindi ni hk ne mogu platiti..

stoga, kupuj prema osjecaju i gdje ti je jeftinije. ako te mrzi cekati, i hk ima EU skladista pa je isporuka brza..kao i u EU shopovima.

eto, pratis forum, obvezno se ukljuci u dogadanja na livadi i vidjet ces kroz neko vrijeme jesi li za to ili nisi..

ako kaj trebas pitaj, tu ima ljudi koji ce te nauciti, koji ce ti pokloniti kaj ti treba>hvala tim ljudima jer bez njih nebi ni bio modelar<, prodati ili kaj god vec..ukljucis se u kolektiv i uzivas u nebu i druzenjima na livadi...

valjda sam ti sve rekao i pojasnio  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #42
hm... ja u principu ne naručujem preko 500g težine sa HK jer su velike šanse da mi zapne. Iznimno 750 ako je nešto jeftino a teško. Čim je nešto veće ili teže, zapne. Kakva su vaša iskustva ?

Re: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #43
Tenks na odgovorima. Ako naiđem da netko prodaje ok 9x prek foruma, kao sto ih je bilo, uzet cu si to, a ako ne onda hk. Nadam se da mozda uleti povoljno prek oglasa prerađena 9x sa li-po baterijama jer se sam ziher nebum s tim petljal dok još elektro žganaca ne pojedem.

Zagija bi si najradije sam odmah izradio ali sada za to naprosto nemam ni vremena ni prostora pa će moj prvi zagi vjeraojatno biti sastavljem od tuđe ruke :)



Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Kad bi znao letjeti ne bi koristio modele

Odg: Hobbyking EU i NED - poštarina

Reply #44
dajte nemojte glupo pisati detalje o carini jer i oni ovo čitaju!!!naručiš iz HK i bok,kakve su to gluposti sa NED,od sto paketa niti jedan od tamo mi nije bio...a ove zastupnike dhl,fedexa,tnt i ostale nabijem nogom u dupe kamatarsko,dabogda svi otišli na burzu kad uđemo u eu..
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.