Skip to main content

Topic: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.) (Read 84004 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #60
Trazit cu sutra u katastru morhove cestice da vidimo polozaj zemlje, i da li su te kvadrature u komadu ili u dijelovima
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #61
Sta nije vojarna u Sarajevskoj preko puta konzuma u dugavama i mislim da je vojska i dalje tamo?

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #62
Da ali ono do hrelica mislim da ne koriste,
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #63
Da, to je brutalna lokacija, osim sto malo zasmrdi tu i tamo!

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #64
Zato imamo benzince, cvaje
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #65
Je ;)

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #66
Ok,

pisem onda dopis za Sarajevsku.
Tko zeli pomoci neka salje tekst na PM.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #67
Evo malo informacija,
ovo Vrbje:
10VRBJE ZagrebGRAD ZAGREB110.342Bivša vojna nekretnina, neizgrađeno zemljište
otpada jer to je ovo:

[attachimg=1]
Veza  Katastarska općina Vrapče          
Posjedovni list 6010
 Katastarska čestica 6866/1         
ZK uložak
Identifikacija (broj k.č. u ZK)
 
Ostali podaci Broj geodetskog elaborata (RN) 2745/2011
Rbr. promjene/godina 183/2011
Klasifikacijska oznaka akta kojim je izvršena promjena 932-07/2011-05/401



6866/1                40               VRBJEŠUMA                   
110.342

Idem istražiti Sarajevsku

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #68
Daj Colji Zagija i pusti ga u šumu sa par batki pa da vidiš livade! ;) :D :D :D

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #69
Evo ovo je Sarajevska :

[attachimg=1]

Ova katastarska ćestica ima ukupno 456.786m2, a u zakup daju 177.000m2, pretpostavljam da se radi o zadnjem dijelu te čestice, znaći ulaz uz nasip kao da se ide prema Sajmištu, e sad da li ima nekoga ovdje na forumu koji iznutra može pogledati kakva je koncepcija zemljišta kod nasipa, jer ne vjerujem da je u igri prednji dio, zbog samih zidanih objekta koji još uvijek predpostavljam koriste.
Bitna je koncepcija samo zbog letenja, jer ako ima drveća prilično gusto mislim da nije pogodno za letiti.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

 

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #70
posnimim ti ja to možda iz zraka ovih dana ako nema tabli sa zabranama fotkanja radi vojske.


ali već i na mapsima se vidi da to izgleda dosta drugačije nego na tvojoj (staroj) snimci
manje stabala definitivno :)
a i neki asfaltirani dijelovi bi mogli služiti kao pista, ako se radi o tom stražnjem  dijelu parcele


evo imam neku snimku od prošlog ljeta, vidi se u 1080HD fullscreenu dobro taj stražnji dio parcele od 3:00 nadalje
https://www.youtube.com/watch?v=0yJY8aLE65c?t=2m50s


EDIT: baci oko koliko je to daleko od Plesa, čini mi se da je debeo ispod 5km.... oko 2-2.5km odokativno.
tu neki modeli s elektronikom ne bu htjeli ni poletiti radi ugrađenih zaštita ;)

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #71
Čuo sam da se rc autodrom sa Knežije seli negdje kod Dugava, gdje će napraviti novu pistu i konačno dobru stazu za Buggye jer na Knežiji to nije bilo moguće. Dugo se tražilo mjesto, odobrenja i na jesen će valjda početi graditi.


E sada gdje je to točno, koliko je veliko i da li bi bio moguć suživot zemljanih i letećih vozila.



9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #72
Pogledao sam malo na Google Mapsu street view.
Izgleda mi ok Sarajevska. Ima prilaznu cestu uz nasip. Velike dijelove koji se mogu iskoristiti za pistu (parking, ceste i prilazni putevi), par kucica i objekata koji se mogu koristiti za radionu, klupske prostorije.


Sve u svemu iskoristivo i dalo bi se prilagoditi za nase potrebe. Bolje od Luckog, u trenutnom stanju, u svakom slucaju.
Ako imamo srece biti ce struje i sanitarni cvoj(barem voda i WC) u blizini.


Saljem dopis.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #74
Bok svima!
Novi sam na forumu.... ugl. živim preko puta vojarne u Sarajevskoj (vojarna Croatia), pa ako još uvijek postoji potreba mogu skoknuti izviditi teren. Inače svoj quad vozam iza nasipa kod bundeka.