Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1020532 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #60
Je, malo sam sumnjao u mogucnosti :)  Al kad sam malo ukrutio frame i stavio alu krakove, te 3S bateriju, stvari su postale ozbiljne :) Probat cu sto prije kompletirati fpv opremu, pa da okinem koji video. Al vjerujem da ce Kreso i Majk prije mene svoje upogoniti :) Ipak ja imam klinca od godinu dana i ne stignem bas nesto prtljati po tome. (trenutno :D )
Zato decki, jedva cekam da sklopite svoje, pa da vidimo kak to izgleda kad majstori lete :)

Remote,

Budem danas sutra napravio komplet opis quada sa cijenama kolko je mene ovo kostalo i kolko mi jos fali. Pritom necu racunati Majkove usluge rezanja quada i poklone :) (hvala jos jednom :D)
Takodjer budem naveo nedostatke i prednosti te eventualne moguce izmjene u svrhu poboljsanja.

Ovo je idealna igracka za stavit u ruksak zajedno sa stanicom, i izvaditi u obliznjem parku. Naravno, kad nema previse populacije okolo :) Jer, iako mali, i ovaj je opasan, sto sam se uvjerio, i ja i moji prsti i moj  TV :)


Da je jeftiniji od originala, definitivno je. Osnovna razlika je u cijeni frame-a i motora. Ali na stetu kopije, u smislu snage i mase.

Vise kasnije, na poslu sam :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #61
Koliko love ispadne ovakav mali quad bez FPV-a, a koliko sa? Pitam čisto odokativno...

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #62
Evo pisem polako kad skupim sve racune :)  S tim da sam ja uzel najjeftinije motore koje sam naso, pa je moj nesto povoljniji. A s boljim motorima bi bio cca 40-50 dolara skuplji od mojeg.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #63
Hvala na Tvom vremenu ,pa kada stigneš...svako dobro .LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #64
Evo malo detaljniji opis sa svim cijenama:

FRAME:

- Frame sam iskopirao prema fotkama s neta i prema njemu napravio 3D model, besplatno, potroseno dva tri sata. Ako nekom treba, mogu za istu lovu  ;D poslat u bilo kojem obliku.
- Vitroplast - Morlak.hr - ploca - kvadratni metar - 400 kn. Ja sam nabavio nesto povoljnije jer je jedan lik imao viska. A i   uzeo sam manji komad. (cca 50 kn)
- Rezanje vitroplasta - ima cini mi se dosta modelara koji za sicu ili pivu izrezu na CNC-u. (racunam cca 150 kn)
- Sarafi i odstojnici - nije ni ova stavka bas besplatna. Ja sam koristio metalne M3 sarafe za krakove i plasticne odstojnike 36mm i 6 mm te sarafe za frame - (cca 50-70 kn za ovaj quad)
- zice, konektori, termobuzir cicak trake za bateriju, plasticne vezice - nista od ovog nisam imao doma pa me i to kostalo  80-ak kn.


I sad glavni troskovi:

Motori: 4 x http://www.myrcmart.com/rcx-1804-2400kv-micro-outrunner-brushless-motor-anticlockwise-p-6280.html  - sa postarinom cca 250 kn
Regleri: 4 x http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42546__Afro_ESC_12Amp_Multi_rotor_Motor_Speed_Controller_SimonK_Firmware_.html - sa postarinom cca 250 kn
KK2 - sa postarinom cca 200 kn
Propeleri - http://www.myrcmart.com/epp-propeller-5030r-green-clockwise-p-6308.html - komad je cca 10 kn sa postarinom. Ja sam uzeo 12 komada (120 kn)

UKUPNO cca 1200 kn, s time da nista od sitnog materijala nisam imao doma.

Naravno, na to idu jos i baterije. Komad je cca 60 kn. Potrebno minimalno 3-4 komada za 20+ minuta letenja (cca 250kn) Ja imam zippy compact 1300 mAh, 3S

To su cifre bez FPV opreme.
A fpv je odprilike 120 dolara, bez naocala. Znaci, transmitter i receiver + neke antene + neka kamerica, i to srednja verzija, ne preskupa, a opet ne najjeftinija. Uz to jos naravno ide monitor, laptop ili nacale.

Stvari koje sam naknadno radio na quadu se vide na prethodnim fotkama. Originalne krakove sam zamijenio aluminijskim i to se pokazalo jako dobrim. Quad se dosta ukrutio, manje vibriraju krakovi, dosta je tisi, a i puno stabilniji.

Sto se tice komponenata, sve je ok i zadovoljan sam. Ali motori bi mogli biti kvalitetniji i jaci. Iako su i ovi skroz dobri za jurenje. Meni se dogodilo da mi je quad, kad sam u sobi nesto prtljao, s jednom elisom pokupio nogu od stolice, i motor se raspao. Tocnije, magnetici su se odlijepili.

Ali opet, to su jeftini motori prihvatljivih performansi, koje je jeftino zamijeniti u slucaju da se koji osteti prilikom pada. A vjerujem da cu pokoji puta zveknuti, pogotovo ako budem jurio. U tom slucaju, radije dam 10 dolara nego 20 za drugi motor, iako je taj skuplji i jaci i bolji.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #65
George , hvala na informacijama,bio si iscrpan....znači cca 2000 kn bez naočala... :-\ ali to je to ,kako god okreneš uvijek je ista cijena velikih i malih multija...u ovoj kategoriji. :)
Sjetim se vica o Bračanima (ja sam taj) .Kada je Bračanin došao po popravljenu budilicu (vekericu),u splitskog urara Ivulića (takođe sa Brača),ovaj mu nije mogao vratiti nešto sitniša,na što je Bračanin rekao da nema veze ,da mu može to kompenzirati sa onim malim ručnim satićem... :D. Radilo se o Omegi Speedmaster..... :-[
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #66
George , hvala na informacijama,bio si iscrpan....znači cca 2000 kn bez naočala... :-\ ali to je to ,kako god okreneš uvijek je ista cijena velikih i malih multija...u ovoj kategoriji. :)
Sjetim se vica o Bračanima (ja sam taj) .Kada je Bračanin došao po poravljenu budilicu (vekericu),u splitskog urara Ivulića (takođe sa Brača),ovaj mu nije mogao vratiti nešto sitniša,na što je Bračanin rekao da nema veze ,da mu može to kompenzirati sa onim malim ručnim satićem... :D. Radilo se o Omegi Speedmaster..... :-[

Tocno tako, ko i u Bracanina i satova, cijene od ovog quada do nesto malo veceg nisu previse razlicite, ako se koriste komponente slicne kvalitete.
Razlika u motorima max 10 dolara po motoru, u propovima nesto sitno ako su iz istog materijala. Kontroler i regleri skoro ista cijena. Osim toga, skuplja je samo baterija.

Remote, nadam se da budete i Vi nekaj ovakvo sklepali uskoro, da nas ima vise. Pa da krene i pokoji video leta..


 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #67
Evo i moje verzije.

Za razliku od gore navedenog quada ovaj je 7 cm duži i skoro 2 cm širi.
Kut krakova u odnosu na frame je sa 15 stupnjeva pomaknut na 22 stupnja.
Leti sa 8 inčnim propelerima
Motori 1450kv
Baterija 2200 mah 3s

Svi dijelovi su naručeni i samo čekam da dođu.
Gore ide mobius kamera 5,8 ghz.

Nadam se da će ekipa sastaviti svoje bolide pa da možemo nabaciti fpv race u nekojo šumi ili nekoj napuštenoj zgradi.

evo par slika framea:













 :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #68
Mrak je!
Ustvari si ovaj blackout scale-ao? Jesi mijenjao kut krakova? Edit: vidim da jesi :)
Ovo su 10x10 ili 15x15 aluminijski krakovi?

Pretpostavljam da ide KK2 gore?

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #69
Kakvi su inace motori sa te stranice? Gledam nekaj u velicni 2830-1200kv za 525mm frame...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Lp,
Alex

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #70
AAA jazavac vec slozio svoju verziju, neka neka, George trenkaj letenje pa cemo nabaciti race po maksimirskoj sumi kao u star wars-ima da skinemo tu njegov upscalenu verziju ;D ;D ;D , evo ja bas gruntam koje motore, kvragu onih sunnysky nigdje na stocku

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #71
AAA jazavac vec slozio svoju verziju, neka neka, George trenkaj letenje pa cemo nabaciti race po maksimirskoj sumi kao u star wars-ima da skinemo tu njegov upscalenu verziju ;D ;D ;D , evo ja bas gruntam koje motore, kvragu onih sunnysky nigdje na stocku

Naravno :)
Budem malo treniral, kolko mi klinac dozvoli.

Grofzg, motori sa myrcmart? Nebih znao za druge, izgledaju mi ko i svi drugi sa hk ili rctimera. Al ispadnu skuplji jer npr rctimer ne naplacuje postarinu.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #72
Sekile, da ti nekaj drugo nadjes za motore?
Mozda nadjes nekaj do 12-13 dolara. Mogu biti i malo veci od npr mojih

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #73
krakovi su 10x10 isto ko tvoji.
Sada idem uzet mobius kameru :)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #74
Majk,ovo izgleda profi i nema neke razlike u generalnim dimenzijama....imam jednu želju...ne skači odmah :'(....je li moguće ''eloksirati'' u crno mat ,krakove?jer mi djeluju kao da su od stare TV antene...Ja malo patim od estetskih piz....ja ,ali takav sam... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes