Skip to main content

Topic: el motor s crtkicama (Read 10610 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

el motor s crtkicama

 Napravio sam si camac za prihranu ribe i sve je super osim snage struje i motora (mislim)
 Problem je sljedeci motor je 12v od aku busilice (makita) novi, napajanje od 2x akumulatorske baterije 12v 4,5A regler 50A    s rikvercom.
 Kod voznje s vecom brzinom dolazi do pregrijavanja motora i reglera sto sam pokusao rjesiti hladnjacima od kompa ali nisam u potpunosti zadovoljan.
 Cuo sam da se trebaju zalemiti kondenzatori na motor ali neznam koje snage kondenzator treba, motor povuce i do 25A kad odvozi hranu.
 Dali bi s promjenom baterija rjesio taj problem s obzirom da mi pise na regleru nimh i nicid baterija.

Odg: el motor s crtkicama

Reply #1
Ako sam te dobro svatio imas motor koji ide na 12v a ti si mu nabacio 24v?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: el motor s crtkicama

Reply #2
Ne spajane su plos na plus da budu 9A i 12v

Odg: el motor s crtkicama

Reply #3
onda ti je prop pre velik
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: el motor s crtkicama

Reply #4
mislis da je preopterecen, moguce je i to jer se malo grije i kad idem polako. ipak je u vodi velik otpor a i camac oko 5kg.

Odg: el motor s crtkicama

Reply #5
stavi nekakav prijenos ako mozes
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: el motor s crtkicama

Reply #6
To je preslabi motor za camac od 5 kg, bez prjenosa u busilici to je jos uvjek slabasni mabuchi motor velicine speed 600 ili 700 , barem je tako u bosch busilicama .
mislim da bi bilo najbolje promijeniti pogon, ako se pregrijava nece dugo voziti a ne zelis po njega ne ;)

Odg: el motor s crtkicama

Reply #7
  ::) upravo tako, ne zelim u vodu po njega. Problem je u tome sto su veci motori (od busilica) vece voltaze 14,4 ili 18v neznam kako bi oni radili na 12v. Hoce li se opet grijat zbog slabe stuje.
 


               Ako nema rjesenja s mojim motorom, gdje kupiti i koji motor mi preporucujete?


    ako ima koji majstor za struju da mi objasni kako i koji kondenzator bi trebao,ako to upali to mi je i najbrze rjesenje
    


Odg: el motor s crtkicama

Reply #9
Pozdrav,
motori koji se nalaze u aku bušilicama imaju veliki broj okretaja i obavezno trebaju reduktor,jer u protivnom ,kao u tvojem slučaju,motor se pregrijava jer vuče puno struje a pogotovo kad ga opteretiš propom u vodi.Za takve čamce treba staviti motor veličine 700 sa malim brojem okretaja  a velikim momentom .To  ipak ne mora glisirati.

Lp.ivica


Odg: el motor s crtkicama

Reply #11
 Ljudi rjesio sam problem, jednostavno je problem u motoru. Zamjenio sam ga starim motoricem od brisaca i iznenaden sam. Motor od aku busilice je u vodi ztosio 25A a od brisaca trosi 4A, da se razumijemo nije isti broj okretaja. Za prvi motor je prop bio prevelik a za drugi je taman brzina za razvlecenje sistema. Nisam znao da tako krupan motor na kraju moze bit i stedljiv. Jedino se mora odstranit visak kucista od mehanizma za brisace s brusilicom i doci do poza (osovine) i to je to. Za kardan mi je posluzilo armirano crjevo. Snaga baterija od ukupno 9A i potrosnju od 4A mislim da je to solidan omjer. I zaboravio sam reci da se regler vise ne grije a motor bude topal tek nakon 20tak minuta voznje.

                                     HVALA SVIMA NA SAVJETIMA I POKUSAJU DA MI POMOGNETE

                                                 Nadam se da ce ova tema pomici i drugima !!!!!!
    

Odg: el motor s crtkicama

Reply #12
Da ne otvaram novu temu a tiče se ovoga.
Zanima me dal ovi motori za plovila koji su vodeno hlađeni u sebi imaju već pumpu za vodu, tj. dovoljno je spojiti cijevi u vodu s njega, ili treba dodatna pumpa za cirkulaciju vode za hlađenje?

Odg: el motor s crtkicama

Reply #13
Sami cirkuliraju...tocnije na brodu je "usis", tj. ulaz za vodu tako da voda cirkulira kada se camcic krece...obicno se nalazi na kormilu ili blizu njega.

Odg: el motor s crtkicama

Reply #14
Znači voda u biti cirkulira potiskom vode koji se stvara dok se plovilo kreće.
Mislio sam da ju u motoru, kroz dio kroz koji prolazi voda, ubačen neki propeler koji bi glumio pumpu