Skip to main content

Topic: Flexify quad testni primjerak (Read 4954 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Flexify quad testni primjerak

Prije nekoga vremena Wespen nam je poslao  Flexify multirotor quad na kratki test.
Kako smo bili krati s dobrim vremenom malo se odužilo, pa nedavnom pojavom sunca krećemo s par slika i par videa osnovnih funkcija a kasnije ćemo snimiti i objaviti još nekoliko uradaka vezano uz neke opcije koje ima ovaj quad.


Sam quad je prilično kvalitetno i čvrsto tvornički upakiran tako da oni koji se odluče nabaviti ovakvo nešto zasigurno se ne moraju bojati naših dostavnih službi.... :)
U kutiji dobijete gotovo sve što je potrebno za osnovne letove....Kako gimbal nije u kompletu za one koji žele jeftiniji stroj za snimanje to je svojevrsni plus jer se na njega može postaviti gimbal koji već imate ili neki po vlastitoj želji ovisno o afinitetima za što će se isti koristiti...

Već kod otvaranja paketa ugodno sam se iznenadio da isti ima sklopive ruke i propove tako da sklopljenih ruku i propova njegovi gabariti nisu preveliki (cca 220mmx220mm) što uvelike olakšava prijevoz do mjesta zločina(leta) :) :) :)


Sami propovi su plastični i na prvi pogled ne ulijevaju baš puno povjerenja ali nakon prvih letova i malo mehaničkog savijanja rukama isti bez obzira na jeftin izgled su prilično čvrsti....Koliko su stvarno kvalitetni provjeriti ćemo i istestirati narednih dana kad postavimo gopro na njega bez gimbala i amortizirajučih guma....(test vibri kroz pojavu yelo efekta pri snimanju videa 1080 na 25fps)


Osim što cijeli quad kada se malo bolje pogleda ima dosta neozbiljan izgled po pitanju kvalitete plastike pogotovo ruke, u konačnici i nije tako loše jer kako sam već rekao za propove sama platika je prilično čvrsta i dosta to u ruci čvrsto izgleda.....
Za test sam probao saviti ruke mehanički silom na sam motor odnosno kraj ruke i zglob koji služi za sklapanje istih ne pokazuje nikakvo intenciju za zračnost(unatoč čudnim zvukovima), kako če se ponašati nakon 10-tak sati aktivnoga letenja vidjet ćemo.....
Možda je odabir boja malo čudan jer obično naranđasta i nije uobičajena na profi strojevima čak i jeftinijima ali koliko sam shvatio proizvođač je vjerojatno htio da korisnik može lakše stroj uočiti u zraku za što mislim da je ispravano.(jer kako se u nas kaže nije bitno kako cura izgleda nego kako se ...ud.ala....... :) :) :)

Na prvi pogled primjetio sam da su gore motori 2826 veličine i oko 900kv što je po meni odličan odabir veličine motora za stroj koji je predviđen rtf cca 2kg
Za sada toliko čisto da krenemo s temom pa evo i par slika za početak.....

Maki ti si na redu.... ;)





Odg: Flexify quad testni primjerak

Reply #4
Kako se vrijeme poboljsava uskoro ide
flight time test,
test kuke,
telemetrije,
upravljanja uz pomoc mobitela/tableta
...




Odg: Flexify quad testni primjerak

Reply #5
Znači to je taj orangecopterdrone  :)
Kolika će biti prodajna cijena?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Flexify quad testni primjerak

Reply #7
Već vidim da će Vas zvati i Dji za test Phantoma 4. ;)
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Flexify quad testni primjerak

Reply #8
Imao sam priliku i ja jučer s ekipom u VU malo oprobati ovo čudo od tehnike, večinu vremena sam bio zadužen za pračenje telemetrijskih podataka preko Android aplikacije. Osim par nekih sitnijih "glitch" ispada u GPS modu nije bilo nikakvih drugih problema ali moramo uzeti u obzir da je bilo oblačno, broj satelita se kretao oko 8. Follow me je dobro radio i držao je sigurnu distancu. Posebno me se dojmio mehanizam s kukicom za otpuštanje tereta i relativno male dimenzije koje stroj zauzuma kada je sklopljen. Dizajniran je tako da bi ga mogli uvijek imati u gepeku automobila uz trokut, prvu pomoč i rezervni kotač.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Flexify quad testni primjerak

Reply #10
Gledam ovaj video kako ga testiraju kolko moze podici tereta, na kraju odradili odradili neplanirani crash test i kolko vidim orange se nece predat, stvarno impresivno


http://www.youtube.com/watch?v=h5wBxEsrzD0

Odg: Flexify quad testni primjerak

Reply #11
Šta se to desilo. Izgleda da se dobro oteo kontroli.
Očito mu se nije svidjelo nošenje tereta :D

Odg: Flexify quad testni primjerak

Reply #12
Pilot je izvrstan ;)

Odg: Flexify quad testni primjerak

Reply #13
Mislim da ima d kategoriju  :D

Odg: Flexify quad testni primjerak

Reply #14
Džabe ti bit pilot kad je letjelica "mind of its own"  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis