Skip to main content

Topic: ZAGI - dvokrilac ?? (Read 25168 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #46
Samo tren. Što je to "Elf"? Nešto sam propustio?
Da sam jučer tipovao sa 400 kn na Elf, sada bi zaradio za Elf-a !  ;) :D
Damir

Ugl Vedronebo, ova tvoja konstrukcija Zagi dvokrilca mi je interesantna,a bilo je pokušaja na Friku, ali ne znamo kako je završilo:
http://www.flyfreak.net/zagi/zzaaggii-projekt/

Zato samo naprijed, želim ti uspjeh, pa uslikaj rezultat !
Damir

Uglavnom vidim da je taj pokušaj bila zapravo neka zezancija ili tako nešto.

LP,
milan
---

Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #47
Uglavnom vidim da je taj pokušaj bila zapravo neka zezancija ili tako nešto.
Da, navijao sam sinoć za DE, pa se danas šalim da sam mogao imati financije za model 'Elf' onaj izvrsni mini DLG 1 M da sam tipovao na one za koje sam navijao sinoć.  ;)

Usput, siguran sam da sam negdje vidio Zagi-biplane, ali sada mi to ne uspjeva pronaći nikako!

I jedno mišljenje što se tiće tvoje ideje da spojiš gornje i donje elevone: moguć je način da gornji elevoni imaju torzione opruge i spoj sa niti prema donjima, a donji idu na uobičajen način prema servačima. Problem mi je u tome da torziona opruga ima problema sa depronom, tj. dere ga na mjestu montaže, to se može riješiti tako da se na tom mjestu ulijepi malo balze pa onda u nju torzionu oprugu. Nekoliko varijanti sa torzijskim oprugama opisao sam ovdje : http://www.flyfreak.net/pocetnici/pomoc-oko-osnova-modelarstva/msg59336/#msg59336

Damir

Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #48
Pozdrav...

Ideja o zagi dvokrilcu nipošto nije nova... i u mom mozgu fermentira već poprilično dugo.

Da je intrigirala i druge zaljubljenike u zrakoplovstvo govori i filmić : http://www.youtube.com/watch?v=XGSwkETNuGs sa jednim takvim uratkom....

nije jedini naravno.. i čak prvi ultralaki avion je zapravo takva konstrukcija...  ( može ga se vidjeti u filmu čijeg se naziva ne mogu sjetiti, no s njim prate guske koje su dresirali da prate avion i tako ih preselili.... )
http://www.youtube.com/watch?v=uurn-Nrljbw

svaka čast na trudu i ideji... samo tako...  primjedbe iskusnih kolega shvati kao smjernice za poboljšanje ane kao kritiku..

elevone ti je najlakše povezati međusobno mehanički.. a ako želiš izbjeći metalni pushrod za pokretanje elevona koristi drveni... daklem štapić za ražnjić i na krajevima  staviš metalne kukice za prihvat na servo i na horn.  ima nekoliko riješenja prikazanih ovdje na forumu. te krajeve osiguraš termobužirom i imaš jeftino a lagano i jednostavno riješenje.

stvari koje su ti kolege spominjale vezano uz refleksne profile kod tebe nije potrebna jer koristiš krilo bez profila.. tj krilo ti je ploča...  za potrebe početnog testiranja je ok.. no ako poželiš razviti ideju počni razmišljati o krilima s profilom... 

jedino što me bode u oči od početka u ovoj tvojoj temi je mala nelogičnost.. spominješ da bi ta tvoja letjelica trebala biti sporoleteća... i mirna... i onda spominješ letenje na nož. hm...

pozdrav. K.




Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #49
Ok, uvjerili ste me. Odustajem od svega na poduže vrijeme.

Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #50
pa nije bila ideja da odustaneš... već samo da ti se pomogne da ne zalutaš u neke smjerove koji ne vode k uspješnom modelu.

Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #51
Nemoj odustati. Vec je dosta truda ulozeno da se lagano odustane.
Lp,
Alex

Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #52
Eto vam sad na intelektualci...

Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #53
Eto vam sad na intelektualci...

Nemoj tako, Zed. Nije to jedini razlog. Već sam nekoliko puta odustajao. Danas sam počeo sjeći voćnjak da imam drva za ovu zimu (da ne bi morao ložiti parket). Najviše mi je žao jabuka, prošle godine sam imao preko 100 kila jabuka. Neočekivani troškovi su mi pomrsili konce. Ne mogu ove godine kupiti drva za ogrjev. Ok, imam nekoliko drvenih stelaža u podrumu, to ću isjeći. A i ovaj veliki plakar u spavaćoj sobi.... i taj bi mogao izrezati.

S novcima teško, ali još teže bez njih.

LP,
milan
---


Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #54
Nemoj odustati do projekta, stavi ga na čekanje!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: ZAGI - dvokrilac ??

Reply #55
Ne izgleda mi baš praktično!