Skip to main content

Topic: Prvi Zagi :) (Read 33849 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prvi Zagi :)

    Evo nakon što mi je Gospodin Plavi izrezao krila 120cm (ovim putem mu se zahvaljujem), nakon dužeg proučavanja, savjetovanja sa 4tm i mjesec dana traženja trake u boji da počnem lijepiti zagija na kraju sam naletio na super foru sa samoljepljivom folijom koju sam kupio u obližnjoj papirnici.
   
    Znači zalijepio sam krila, napadnu ivicu pojačao sa pačjom trakom  :) i zalijepio sa trakom preko krila sa obje strane. Uzeo sam foliju u bolji (koju sam malo omekšao vručim zrakom)  i prelijepio preko zaagija i sve to prešao peglom. Izgleda kao da sam ga bojo.
   
    Svaki komentar dobro došao. :)

    Evo i slike.

Odg: Prvi Zagi :)

Reply #1
Like it  :) super ti je ispao i izgleda odlično,nadam se da će i meni ovo obljepljivanje dobro ispast na Zagiu jer i mene čeka nešto slično ovome :)



Odg: Prvi Zagi :)

Reply #4
držim ti fige. ;) Ova fora sa peglom je odlična bilo kako staviš foliju na zagija prekriješ krpom, ispeglaš i nema niti jednog nabora ni mjehurića.
Thanks na savjetu  :) ;) ,probat ću ga što bolje obljepit sa trakom. I koji ti je sljedeći korak u sklapanju? :)

Sutra moram kupiti balzu za elevone i winglete i onda to lijepim.

Odg: Prvi Zagi :)

Reply #5
Dobro to izgleda Sparrow  ;)
Sad lijepo komponente i pokretne površine.
Prorez za motor tj prop. najbolje je raditi lemilicom jer zarezivanje skalpelom oslabljuje tijelo zagija i kod zakucavanja ubavezno na tom djelu puca.

Evo malo detalja sa moga da ti bude od pomoći:

winglet je visine 15cm u bazi 10cm gore 6cm









Motor je pričvrščen na drveni čep fi 4 cm ( ima ih u Bauhausu )







Utor za bateriju pojačan je sa balsom a poklopac je od PVC-a sa usisnikom zraka radi halađenja batke



I eto kako izgleda, RTF je 715g


Odg: Prvi Zagi :)

Reply #7
@SparroW12

Odlicno izgleda,
sretno s maidenom.

@Plavi
Ako su ono RCWings naljepnice, hocu ih i ja. :-)

Odg: Prvi Zagi :)

Reply #8
Baš kako je Flymetothemoon napisao 3mm balza je ok za winglete 4mm eventualno za elevone.
Kod mene su elevoni zaštićeni prozirnom folijom a isto tako mogu biti i wingleti.
Na završetak krila sam zaljepio i obradio balzu ( ljepljeno epoxijem ) a winglet je zaljepljen na nju uhuporom.
Razlog je vrlo jednostavan, kod loma wingleta pošto je uhupor slabiji jednostavno dođe do odvajanja od balze na završetku krila pa lako naljepiš novi.
Naravno, winglet može biti od bilo kojeg lakšeg materijala ( balza, depron, pvc ), meni se balza pokazala najbolja jer nema vitoperenja koje uzrokuje nestabilnost.
Što se veličine tiće ova dimenzija koju sam naveo i položaj su mi se pokazali najbolji ( max. stabilnost uz min. otpor ).
 
Ako imaš još koje pitanje samo pucaj, ima nas koji ti u svakom slučaju možemo pomoći.
Izvini što sam ti u temu ubacio svoje slike ( ipak su za pomoć ) a ako želiš mogu ih premjestiti u neku drugu temu.

U svakom slučaju baci oko na :  http://rcwings.webs.com/apps/faq/#anchor-27489-1
ima dosta korisnih informacija ( kako spojiti elevone )
 
Pozz

Odg: Prvi Zagi :)

Reply #9
@Plavi

Poslali ste mi na mail upute za slaganje tako da se držim njih. Stavio sam 3mm winglete i evelone. Evelone sam presvukao folijom (duplo su čvršći), a winglete nisam presvlačio. Mislio sam ih prelakirati laklom ali su mi nekako pre-savitljivi tako da najvjerojatnije idu dolje, a 5mm ću zalijepiti na na isti način kao sa ovih slika što ste mi poslali. Naravno da se ne ljutim što ste stavili slike  :) svaka pomoć je dobrodošla.

@srepfler

Hvala

 



Odg: Prvi Zagi :)

Reply #11
Bude to super  ;) . Samo pazi da se elevoni lagano miču ( bez prevelikog otpora ) da servači ne pate.

Pozz